Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niezwykłe zbliżenie twarzy mrówki zdobywa nagrodę w konkursie fotograficznym Nikon

Fotograf zdobył nagrodę w konkursie fotograficznym firmy Nikon, który świętuje fotografię mikroskopową za niesamowite zdjęcia strzał Twarz mrówki.

Litewski fotograf Eugenius Kavaliauskas powiedział: od środka Mieszka obok lasu, co ułatwiło mu uchwycenie i sfotografowanie mrówki, której twarz pokazała się z oszałamiającymi szczegółami w konkursie Nikon Small World Photomicrography 2022.

Obraz twarzy mrówki, pięciokrotnie powiększony pod mikroskopem, w niewielkim stopniu przypomina to, o czym myśli większość ludzi, fotografując mrówki: twarz na zdjęciu ma czerwone oczy i coś, co wygląda jak złote kły – ostre, intensywne rysy, które uderzył co najmniej jedną osobę i określił ją jako przerażającą.

„W naturze nie ma horrorów” – powiedział w odpowiedzi fotograf.

„Zawsze szukam szczegółów, cieni i niewidocznych kątów. Głównym celem fotografii jest bycie odkrywcą” – powiedział Kavaliauskas. od środka. „Fascynują mnie arcydzieła Stwórcy i możliwość zobaczenia planów Boga”.

Pan Kavaliauskas, który w przeszłości był nagradzany za obrazy ptaków drapieżnych, nie otrzymał pierwszej nagrody w konkursie za swoje niezwykłe i erotyczne zdjęcie.

Ten zaszczyt i towarzyszące mu 3000 dolarów przypadł Grigorii Timinowi i Michelowi Milinkovichowi z Uniwersytetu Genewskiego. Para otrzymała żywe zdjęcie wielkiego pazura gekona na Madagaskarze.

Wielokrotnie nagradzana fotografia twarzy mrówki autorstwa Eugeniusa Kavalauska

(Eugenius Kavalewska/Nikon Small World/Insider)

Firma Nikon organizuje konkurs fotograficzny od 48 lat, aby zademonstrować moc swojej technologii i uczcić jedną z wielu specjalności fotografii.

Firma otrzymała około 1300 zgłoszeń do konkursu w 2022 roku i ogłosiła zwycięzców w zeszłym tygodniu.

Dla wszystkich, z wyjątkiem najlepszych, nagrody są skromne — pan Kavaliauskas otrzymał produkt detaliczny firmy Nikon za jedyne 35 USD.

Dla fotografów zainteresowanych konkurowaniem z takimi jak pan Kavaliauskas, zgłoszenia do edycji konkursu 2023 są już otwarte.

READ  48-letnia Hilary Swank zdradza, że ​​spodziewa się bliźniaków ze swoim mężem