Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niewłaściwie zarządzana premiera Exynos 2200 przez Samsunga to złowieszczy znak dla Galaxy S22

Co się dzieje w dziale półprzewodników Samsunga? powiedzieć swój własny start Exynos 2200 Główne chipsety telefonów komórkowych okazały się fiaskiem. Pierwotna data premiery, 11 stycznia, nadeszła i minęła bez żadnych podglądaczy, podczas gdy Samsung wyciągnął posty w mediach społecznościowych, w których wspominano o dacie, aby zatrzeć swoje ślady. Samsung powiedział nam wtedy, że prawdopodobnie zaprezentuje Exynos 2200 jednocześnie z nowym smartfonem Galaktyka S22, tylko po to, aby slajdy znalazły się pod radarem już po tygodniu.

Nieudany marketing? Może, ale teraz wydaje się, że jest w tym coś więcej. Exynos 2200 Musi To znacząca premiera dla Samsunga — to pierwszy mobilny procesor obsługujący sprzętowe ray tracing i tę samą architekturę RDNA2, która napędza popularne konsole do gier. Jeśli to nie jest wyczyn, który powinieneś wcierać w twarze konkurencji, nie wiem, co to jest. Zamiast tego byliśmy świadkami na wpół tajnej premiery. Samsung podał minimalne szczegóły dotyczące chipsetu i nie podał niczego na temat oczekiwań dotyczących wydajności. W chwili pisania tego tekstu nie znamy nawet szybkości zegara procesora układu.

Czytaj więcej: Snapdragon 8 Gen 1 vs Exynos 2200 vs Dimensity 9000

Samsung twierdzi, że z Exynos 2200 nie ma problemów pod względem wydajności lub wydajności, ale coraz trudniej w to uwierzyć. Chociaż wciąż spodziewamy się, że chipset pojawi się w serii Galaxy S22, może on mieć bardziej ograniczoną pojemność niż początkowo oczekiwano. Moje oczekiwania osiągnęły dno, a mieszane wiadomości Samsunga i tak nie były zbyt uspokajające.

Co mówią plotki?

Exynos 2200. chip

Mając niewiele informacji towarzyszących oficjalnej premierze Samsunga, opuściliśmy młyn plotek jako jeden przebłysk tego, co może się dziać za kulisami. Podczas gdy przecieki są często pesymistyczną grupą w najlepszych czasach, przez ostatnie dwanaście miesięcy ciągle narzekano na rozwój Exynos firmy Samsung.

Nieudana premiera Samsunga sprawiła, że ​​plotki pozostały niesprawdzone.

Najnowsze wskazówki tipstera Ice Universe podpowiadają ciepło i prędkość zegara Zagadnienia Z procesorem graficznym Xclipse 920 Exynos 2200, który obniżył wydajność Samsunga. Podobnie wyciekające normy wskazują na znaczenie słaba wydajność kontra procesor graficzny Adreno w Snapdragon 8 Gen 1. Jeśli to prawda, zmusiłoby to Samsunga do wycofania się z twierdzeń dotyczących wydajności i mogłoby wyjaśnić brak szczegółów po tak niezwykle cichej premierze.

W związku z tym początkowa kalibracja zarówno Snapdragon 8 Gen 1, jak i Dimensity 9000 wskazuje na możliwą przyczynę. Na podstawie raportówKonfiguracja procesora Qualcomm zużywa 15-20% więcej energii niż Mediatek, pomimo zastosowania tego samego podstawowego układu Arm Cortex i podobnych częstotliwości taktowania. Różnica wydaje się być spowodowana tym, że Qualcomm używa 4 nm węzła produkcyjnego Samsunga, a Mediatek używa 4 nm odpowiednika TSMC. Samsung produkuje własny Exynos 2200, a ten raport może częściowo wyjaśniać rzekome problemy z wydajnością energetyczną. Inne plotki wskazują na Niskie uzyski z Samsunga 4 nm, co dodatkowo sugeruje, że proces produkcyjny może nie przebiegać tam, gdzie Samsung chce.

Plotka wskazuje na problemy z wydajnością i produkcją Exynos 2200, którym Samsung zaprzecza.

Oczywiście do wszystkich tych plotek warto zareagować z przymrużeniem oka. W końcu kontrowersje są klikane, a przy składaniu twierdzeń zawsze lepiej jest być pesymistą niż optymistą. Ale nawet jeśli w niektórych z tych raportów jest jakaś miara prawdy, malują one obraz, że produkcja może nie przebiegać tak gładko, jak chce nam w to wierzyć dział półprzewodników Samsunga.

READ  Trzy powody, dla których Mapy Google i Android Auto to połączenie stworzone w niebie

Samsung Exynos: historia nieudanych premier

Moduł tylnej kamery Samsung Galaxy S10

Ryan Thomas Shaw / Android Authority

Niestety, obecna sytuacja wydaje się zbyt znajoma tym, którzy przez lata śledzili rozwój Exynos firmy Samsung. Wcześniejsze zaangażowanie firmy Samsung w niestandardowe prace rozwojowe z własnymi wewnętrznymi rdzeniami procesorów Mongoose również zaowocowało zarówno pomyślnymi, jak i fałszywymi wynikami wydajności, co skutkowało Ostateczne anulowanie.

Być może największym problemem Mongoose jest to, że doprowadziło to do zauważalnych rozbieżności w wydajności i zużyciu energii między wersjami Exynos i Snapdragon smartfonów z serii Galaxy S. Samsung zawsze starał się unikać sugestii, że flagowce Galaxy S mają dwa poziomy w zależności od tego, który chipset jest dostarczany w danym regionie. Porzucenie Mongoose dla procesorów Cortex i Mali na rzecz wydajniejszej karty graficznej AMD powinno zakończyć to porównanie, ale ma działać wręcz odwrotnie.

Oczekuje się, że dyskusja Exynos vs Snapdragon ponownie wybuchnie.

Z tego powodu Exynos 2200 i Galaxy S22 to główne premiery Samsunga, które powinny pójść dobrze. Plotki, że luka między Exynos 2200 a Snapdragonem 8 Gen 1 jest ważniejsza niż kiedykolwiek, są szokującą wiadomością zarówno dla Samsunga, jak i konsumentów. Regiony z wariantami Exynos mogą wahać się przed zakupem najnowszego smartfona Samsunga, jeśli chipset oferuje zauważalnie słabą wydajność. Jednocześnie dział półprzewodników Samsunga z pewnością nie będzie chciał złej prasy, która nieuchronnie nastąpi. W związku z tym możemy zobaczyć mniej regionów uruchomionych z chipem Exynos, ale nie jest to jeszcze jasne.

Zobacz też: Snapdragon 8 Gen 1 kontra Google Tensor