„Niesamowity moment w historii”: Wellington Phoenix ustanowił rekord w kobiecej Premier League

Trenerka Wellington Phoenix, Natalie Lawrence, zawsze będzie pamiętać pierwszy mecz swojej drużyny u siebie w pierwszej lidze kobiet, nawet jeśli wynik jest czymś, o czym wolałaby zapomnieć.

Phoenix poniósł miażdżącą porażkę z byłymi mistrzami ligi Melbourne City na Sky Stadium w niedzielne popołudnie Po stracie czterech bramek w drugiej połowie przegrał otwierający sezon 4-1.

Ale Lawrence powiedział, że krzywy wynik nie zepsuł tego, co było „wielko doniosłym” wydarzeniem dla kobiecej piłki nożnej w Nowej Zelandii, ponieważ Phoenix ustanowił nowy rekord pierwszej ligi kobiet dla największej publiczności podczas meczu sezonu regularnego.

Było to znacznie poniżej ambitnego celu klubu, który wynosił 10 000, ale Lawrence powiedziała, że ​​dla jej graczy to wiele znaczyło, ponieważ 5213 widzów przybyło, aby zobaczyć, jak grają pierwszy mecz u siebie.

Tylko garstka fanów widziała go grającego w zeszłym sezonie, kiedy tak długo mieszkali w Australii.

„Mam ogromne poczucie dumy” – powiedział Lawrence po porażce City.

„Jeśli spojrzysz na ten dzień jako całość, będzie to niezapomniany dzień dla zawodników i ich rodzin.

„Ten mecz to wspaniały moment w historii.

„W salonie prezesa masz niezliczonych byłych piłkarzy, którzy nigdy nie grali zawodowo w piłkę nożną lub musieli grać za granicą.

Gracze Melbourne City świętują pierwszą bramkę Breleigha Henry'ego na początku drugiej połowy.

Hagena Hopkinsa/Getty Images

Gracze Melbourne City świętują pierwszą bramkę Breleigha Henry’ego na początku drugiej połowy.

„Teraz mamy ich w naszym składzie i możesz grać tutaj. Możemy mieć tutaj fanów. O to nam dzisiaj chodzi.

„Jest inspiracją dla wszystkich młodych chłopców i dziewcząt, którzy dostają autografy od graczy.

READ  Obawy Pucharu Świata dotyczące Czarnych Czapek uwydatniły ciąg kampanii ODI w Indiach

„Chociaż chcieliśmy mieć pełniejszy występ na boisku, nie chcę przyćmić tego, jak ważny był ten dzień z tą porażką”.

Phoenix przegrał 4-0 z City w swoim jedynym spotkaniu w zeszłym sezonie.

W niedzielę dotarli do pierwszej połowy bez straconej bramki, ale zostali rozdarci na początku drugiej połowy, kiedy reprezentantka Chile Maria Jose Rojas osłabiła swoją obronę, gdy goście objęli prowadzenie 4:0.

Rojas był częścią zwycięskiej drużyny Premier League w zeszłym sezonie, ale podpisał kontrakt z City dopiero kilka dni wcześniej i został zastąpiony pod koniec kontuzji przez Fern Hannah-Wilkinson.

„W ogóle się tego nie spodziewaliśmy” – powiedział Lawrence.

Phoenix ustanowił nowy rekord I ligi kobiet pod względem największej frekwencji w samodzielnym meczu sezonu regularnego.

„W zeszłym roku graliśmy przeciwko niej przeciwko Sydney, a ona przyjechała i spisała się dobrze, ale dzisiaj przeszła na inny poziom i spowodowała cały świat problemów, szczególnie w drugiej połowie”.

Pierwsze dwa gole padły po tym, jak Rojas pokonał kapitan Phoenix Kate Taylor w pojedynkach jeden na jednego, a trzeci padł po rzucie karnym po tym, jak Rojas wygrał rzut karny po faulu Zoe McMeekin.

„Nasza obrona jeden na jednego nie ma nic wspólnego z tym, jak jesteśmy ustawieni. Zasadniczo musisz wygrywać bitwy jeden na jednego, a my czasami tego nie robiliśmy. „

Phoenix strzelił jednego gola w 81. minucie, kiedy strzał Avy Pritchard został odbity od Caitlin Torpie i pokonał bramkarz City Sally James z rzutu rożnego.

To postawiło rekordzistów na nogi.

„Fani, tłum, byli niesamowici. 4-0 i wciąż naciskali na nas na każdym kroku.”

Największe tłumy — Samodzielne mecze A-League kobiet w sezonie zasadniczym

5213 Wellington Phoenix — Melbourne City, Sky Stadium, runda 1, 2022-2

READ  Alana Cook zdobywa oszałamiającą bramkę na mundialu USA przeciwko Irlandii

5159 Adelaide United — Western Sydney Wanderers, Coopers Stadium, 13. runda, 2020-2