Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nieprzyjemny w Twojej skórze? 56% twierdzi, że blizny, trądzik wpływają na ich zdrowie psychiczne

Nowy Jork – Przeciętny człowiek czuje się pewnie tylko cztery dni w tygodniu. Wiele z tego ma związek z wyglądem ich skóry.

Ankieta przeprowadzona wśród 2000 osób dorosłych zbadała, w jaki sposób ludzie pokonywali wyzwania, aby poczuć się lepiej ze swoją niedoskonałą skórą i odkryli, że nowa zmiana w ich wyglądzie, taka jak twarz lub fryzura (52%), noszenie ulubionych ubrań (48%) lub komplementy (46 %) daj im to Dodatkowy zastrzyk pewności siebie.

Dane pokazują, że ogólnie ludzie wstydzą się blizn i przebarwień, a 81 procent przyznaje, że nie czuliby się bez nich. Trądzik (30%), rozstępy (29%) i blizny pooperacyjne (28%) to tylko niektóre z niedoskonałości, z którymi ludzie przez długi czas czuli się niepewnie.

Jednak zainspirowało to wiele Historie z bliznami po celebrytach Takich jak blizna po przeszczepie nerki Selena Gomez (21%) i blizna po toczniu (21%). W rzeczywistości 78 procent twierdzi, że opowiadanie o historii blizn pomogło im wyleczyć się emocjonalnie.

Trzech na pięciu Amerykanów dodaje, że chciałoby widzieć na dużym ekranie więcej postaci z oczywistymi wadami (63%), a 60% uważa, że ​​dzięki temu poczują się lepiej reprezentowani.

zrobione przez OnePoll W imieniu firmy Mederma zajmującej się leczeniem blizn, z okazji Miesiąca Świadomości Zdrowia Psychicznego w maju, ankieta wykazała, że ​​65 procent dokładało wszelkich starań, aby ukryć swoje przebarwienia lub nosić ubrania, aby je ukryć – ale 54 procent uważa, że ​​są nie będąc ze sobą szczerymi, kiedy to robią.

Starannie noś wady

Teraz większość osób, które mają łatwo widoczne blizny na ciele (851), twierdzi, że dzięki temu czują się wzmocnione (68%) i wyjątkowe (80%). Wyniki ujawniły również, że 86 procent czuło się komfortowo, nawet dzieląc się historią o tym, jak dostały blizny, a podobny odsetek zgadzał się, że porozmawiałby o tym z innymi, gdyby pomogło im to poczuć. bardziej pewny siebieRównież (88%).

READ  Jak NASA robi notatki w kosmosie?

Jednak zdobycie tej pewności mogło zająć ludziom dużo czasu. Ponad połowa Amerykanów działa z przeważnie niską pewnością (56%). Może tak być, ponieważ 59% obawia się, że inni zauważą w sobie wady, które zauważyli. Podobny odsetek twierdzi, że martwienie się o to, by inni mieli swoje wady, miało negatywny wpływ Wpływ na ich zdrowie psychiczne (56%).

„Wiemy, że poczucie pewności w postrzeganych niedoskonałościach znacznie wpływa na poprawę zdrowia psychicznego” – mówi w oświadczeniu Bradley Meeks, prezes HRA Pharma America. „Ale pewność siebie pojawia się w swoim własnym tempie, a ta ankieta pokazuje, że osiągnięcie punktu wzmocnienia w naszym wyglądzie odbywa się na różne sposoby”.

61 procent twierdzi, że psychicznie znajduje się w miejscu, w którym przezwyciężyło swoje lęki, a 56 procent zgadza się, że posiadanie własnych lęków pomaga im czuć się potężnymi. Ponad jedna trzecia osób z bliznami była w stanie wyzdrowieć psychicznie i emocjonalnie dzięki radom osób z podobnymi bliznami Blizny lub przebarwienia (38%).

„Słyszenie historii blizn od innych jest ważnym krokiem w kierunku ujawnienia negatywnego odbioru blizn w mediach i życiu codziennym” – mówi Meeks. „Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku 78 procent, którzy powiedzieli, że byli w stanie wyleczyć się emocjonalnie po rozmowie o swoich bliznach”.