Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niepokonany Rosjanin Dmitri Bevol oszałamia świat boksu zwycięstwem nad Canelo Alvarez

Nie ma znaczenia, że ​​Dmitriy Bevol wszedł w sobotę wieczorem (niedziela NZT) broniąc swojego pasa WBA w wadze półciężkiej.

Wszedł pierwszy na ring, wygwizdał i wpuścił zawodnika Saula „Canelo” Alvareza do wielkiego wejścia wypełnionego drużyną mariachi, fajerwerkami i wielkim funtem bokserskim na podwyższonej platformie.

Czytaj więcej:
* Canelo Alvarez KOs Caleb Plant zostanie niekwestionowanym mistrzem wagi średniej
* W poszukiwaniu zaginionego pasa: Canelo Alvarez kontra Caleb Plant w walce o jedność
* Canelo Alvarez dominuje nad Callumem Smithem, stając się mistrzem świata w wadze półśredniej

Bevol po prostu chciał walczyć. Wojownik to zrobił.

Wykorzystując długość i dostęp do swojej przewagi, Bevol konsekwentnie pokonał Alvareza przez całą walkę, aby zachować tytuł dzięki jednogłośnej decyzji na T-Mobile Arena na Las Vegas Strip.

„Nie ma znaczenia, który, pierwszy czy drugi, nie obchodzi mnie to – po prostu chciałem tej walki” – powiedział Bevol o wejściu na ring.

„Nie miało znaczenia, jaki miał dźwięk, jaki miałem głos, jak się dostał… a kiedy szedł na scenę i słyszałem tłum, naprawdę podobało mi się, jak publiczność krzyczała”.

Unbeaten Bevol (20-0, 11 KOs), który od maja 2016 roku trzymał kopię pasa, oddał Alvarezowi (57-2-2, 39 KO) dopiero drugą porażkę w karierze.

Trzej sędziowie strzelili mecz 115-113 na korzyść Bevol.

W dominujący sposób Bevol stracił 36% swojej mocy na CompuBox i pokonał Canelo (152-84). 84 ciosy Canelo były najmniejsze w 12-rundowej walce.

„Wiedziałem, że został uderzony tak mocno, że uderzy mnie w ciało lub ramiona” – powiedział Bevol. „Myślę o [start] Widzę go z walki. Widzę, co chce zrobić”.

Po rozpoczęciu walki trzema bardzo blisko siebie rozmieszczonymi rundami było jasne, że Bevol będzie w stanie wykorzystać swoje coraz dłuższe przewagi, by zaatakować Alvareza i trzymać go z daleka, gdy szarżuje swoimi potężnymi ciosami.

READ  Mistrz Anglii pokonał Indie, aby przetrwać w Pucharze Świata w Krykiecie Kobiet

Bevolle wydawał się przejąć kontrolę w piątej rundzie, kiedy zdjął Alvareza z liny i zadał kilka ciosów w twarz. Alvarez wzruszył ramionami i pomachał mu po więcej, ale Bevol spokojnie wycofał się i przesunął akcję z powrotem na środek ringu.

Dimitri Bevol trafia ostrą lewą ręką na Canelo Alvareza podczas udanej obrony jego korony WBA w wadze półciężkiej.

John Loescher/AFP

Dimitri Bevol trafia ostrą lewą ręką na Canelo Alvareza podczas udanej obrony jego korony WBA w wadze półciężkiej.

To opanowanie i kontrola pozwoliły mu oddać proste strzały przez ramiona Canelo i prosto w twarz, aby zakończyć walkę i pomóc mu wygrać siedem z ostatnich ośmiu rund na kartach wyników trzech sędziów.

Alvarez, który w swojej karierze powrócił do wagi ciężkiej, by walczyć o 175-funtowy tytuł, nie zgodził się z sędziami i powiedział, że uważa, że ​​przegrał najwyżej cztery lub pięć rund.

– Z pewnością nie przegrałem walki – powiedział Alvarez przez tłumacza. „Myślę, że trochę zmęczyły mnie finałowe rundy, ale czułem się dobrze”.

Alvarez, który nosił okulary przeciwsłoneczne na konferencji prasowej po walce, ale miał wyraźnie spuchnięte oczy wokół czoła, ponownie walczył w wadze półciężkiej w swojej karierze, pokonując Siergieja Kowaliowa pod koniec 2019 roku.

Jedyną inną stratą Alvareza był Floyd Mayweather Jr. w 2013 roku.

Z klauzulą ​​o rewanżu w kontrakcie, Alvarez powiedział podczas wywiadu w ringu po walce, że chce rewanżu z urodzonym w Kirgistanie mistrzem Rosji.

– Nie ma problemu – odparł Bevol.

Jednak obaj zawodnicy nie zobowiązali się do udziału w konferencjach prasowych, mówiąc, że będą musieli dowiedzieć się, co dalej z nimi.

W 140-funtowym wspólnym głównym turnieju Montana Love (18-0-1, 10 KOs) pokonała Gabriela Valenzuelę (25-3-1, 15 KOs) jednomyślną decyzją z identycznymi wynikami wszystkich trzech sędziów (114-112). Dzięki tej wygranej Love umocnił się jako zawodnik w kategorii juniorów w wadze półśredniej.

Również z dolnej karty głównej Shakhram Gyasov (13-0, 9 KO) pokonał Christiana Gomeza (22-3-1, 20 KO) przez jednogłośną decyzję (98-89, 99-88, 99-88) w 10 rundach. Walka wagi średniej.

Canelo Alvarez odniósł kilka wczesnych sukcesów przeciwko Dimitri Bevolowi, ale urodzony w Kirgistanie zawodnik przejął kontrolę w późniejszych rundach.

John Loescher/AFP

Canelo Alvarez odniósł kilka wczesnych sukcesów przeciwko Dimitri Bevolowi, ale urodzony w Kirgistanie zawodnik przejął kontrolę w późniejszych rundach.

Marc Castro (7-0, 5 KO) wygrał jednogłośną decyzją (60-54) z Pedro Vicente (7-5-1, 2 KO).

Zhilei Zhang (24-0-1, 19 KO) znokautował Scotta Alexandra tylko 1:54 w pierwszej rundzie meczu wagi ciężkiej. Alexander był rezerwowym po tym, jak Filip Hergovic został zmuszony do wycofania się z zaplanowanego meczu przeciwko Zhangowi.

Wcześniej w sobotę (niedziela NZT) Joselito Velasquez (15-0-1, 10 punktów) pokonał w szóstej rundzie przez TKO Jose Soto (15-2, 6 KOs).

Aaron Silva (10-0, 7 KOs) pokonał Alexisa Espino (9-1-1, 6 KOs) przez TKO w czwartej rundzie.

Nur Abdul Rahimov (9-0, 8 KOs) wygrał przez TKO drugiej rundy nad Mane Correą (11-1, 7 KOs).

Fernando Molina (8-0, 3 KO) wygrał przez niejednolitą decyzję nad Ricardo Valdovinosem (8-2, 5 punktów) z 58-56, 57-56 dla Moliny i 57-56 dla Valdivinosa.