Niepokonany bieg Waikato po kolejne zwycięstwo, gdy Roger Toivasa-Chic ponownie zakosztował porażki z Auckland

Na stadionie FMG Waikato, Hamilton: Waikato 30 (Daniel Cinkinson, Tibia Cook Savage, Patrick McCurran próbuje; Damien Mackenzie 3 pióra, 3 con) Auckland 15 (Jordan Trainor, Harry Plummer próbuje; Plummer Pencil, con). HT: 17-10.

Waikato pokonał Auckland po raz pierwszy od pięciu lat, gdy Roger Toivasa-Cheek pokonał NPC po raz trzeci z rzędu po swoim regionalnym debiucie w zeszłym miesiącu.

Mollus, jako panujący posiadacz tytułu, utrzymywał go niepokonanym dzięki pewnemu zwycięstwu 30-15 w Hamilton w piątek, umacniając jego pozycję jako pretendenta do kolejnego tytułu.

Tibaia Cook Savage strzela Waikato przeciwko Auckland.

Dave Rowland / Getty Images

One Test All Black Tuivasa-Sheck został zwolniony na kolejny mecz, ale po raz trzeci poniósł porażkę w barwach Auckland po przegranej z Bay of Plenty i Northland.

Zagrał w każdej z trzech porażek Auckland. Jednak wciąż są w drodze do ćwierćfinału po wygraniu czterech kolejnych meczów.

Roger Toivasa-Cheek zrobił kilka świetnych przerw dla Auckland.

Bruce Lim/Photosport

Trzech linebackerów Waikato Tippaya Cook Savage, Liam Combis-Fabing i Danielle Cinkinson, z pierwszym Black Damienem Mackenzie w pierwszej piątej ósmej, przebijało się przez Oakland raz za razem.

Molos zmierza do ćwierćfinału wspaniale odnowionego turnieju i strzelił swoje pierwsze domowe zwycięstwo nad Auckland od 2013 roku.

Tuivasa-Sheck miał wspaniałe chwile, w tym znakomitą próbę asysty, która rozświetliła spokojną pierwszą połowę, a kiedy Harry Plummer uderzył w kopnięcie MacKenziego w ciągu godziny, strzelając pod słupkami, mecz trwał, choć nie doczekał się łatwego zwrotu dla siebie. próba.

READ  NRL 2022, Gold Coast Titans, zapowiedź rundy 13 North Queensland Cowboys, składy drużyn, u siebie i na wyjeździe, kluczowe mecze

Jednak Oakland przegapił sjestę przed kolejnym atakiem Waikato, a oferta rezerwowego napastnika Patricka McCorrana dała gospodarzom znaczące 12-punktowe prowadzenie w ostatniej kwarcie.

McKenzie z rzutu karnego z dystansu w ostatnich minutach zmarnował Auckland, a Waikato odniósł piąte zwycięstwo w imponującym sezonie pod wodzą trenera Rossa Filippo, po jednorazowym remisie z Hawk Bay.

Zawodnicy Auckland spuścili 21 wślizgów w pierwszej połowie, ale pozostali w grze po przerwie, a skrzydłowy Salce Riasy groził za każdym razem, gdy dotknął piłki.

Prop Angus Ta’avao był kolejnym zespołem All Black zwolnionym do gry w Auckland, ale napastnicy Waikato przejęli kontrolę.

Molos pozostał na szczycie, a prostytutka Reese Marshall rozegrała kolejny świetny mecz, podobnie jak przegrany napastnik Mitch Jacobson, który oszałamiał kluczowe straty.

Daniel Cinkinson w pierwszej połowie dośrodkował z Waikato.

Wcześniej impas został przełamany, gdy dobra robota Jacobsona zdobyła rzut karny, a McKenzie strzelił pierwszego rzutu karnego, ale Plummer wyeliminował go z następnej gry.

Waikato był niebezpieczny w drugiej połowie i został nagrodzony, gdy Cinkinson był pod koniec kolejnego ataku, który pociągnął obronę Oakland, aby zdobyć bramkę.

Znany był jednak pierwszy znaczący post Tuivasa-Shecka. Weteran Waikato zostawił weterana napastnika Liama ​​Misama na śmierć i rzucił się do przodu, sprowadzając obrońcę Jordana Trainora do spadku po imponującym występie byłej gwiazdy ligi.

Bramy były otwarte, a każda ze stron próbowała narysować kredą odpowiednio przeszkodę i przedni pas.

Kolejna przerwa od Sinkinsona zapewniła prowadzenie Mooloosa w pierwszej połowie, ponieważ Oakland nie zdołał powstrzymać nawału etapów, a Cook-Savage wykończył dobrą próbę.

wielka chwila

Gospodarze zareagowali na potężne kopnięcie McKenziego, które doprowadziło do oferty Plummera.

Oakland spał od początku drugiej połowy, Cook Savage zmontował złamany kopniak Mackenziego w plecy, a Waikato został zwolniony po pierwszej próbie NPC McCurrana.

READ  Poszedłeś bez pozwolenia? Utrzymuje się niepewność co do przyszłości gwiazdy piłki nożnej Ferenca Abe Erci
Próba faulu Harry'ego Plummera przywróciła Oakland do gry.

Próba faulu Harry’ego Plummera przywróciła Oakland do gry.

Ocena meczu: 7/10

Śmiały atak Waikato i imponujący występ Auckland za granicą stworzyły widowisko wśród chętnych imprez.

Wielkie zdjęcie

Waikato odzyskuje trofeum rywalizujące z rywalami z Bombaju, Puchar Pamięci Stana Thomasa.

Molos powiększa swoją przewagę na szczycie tabeli kursów do sześciu punktów przed Hawk’s Bay.

Auckland utrzymuje drugie miejsce w konferencji, pięć punktów za Canterbury po rozegraniu jednego meczu więcej.

najlepszy gracz

Cook-Savage był świetny dla Molosa, jego tempo martwiło Auckland przez całą noc, a jego dobra próba w pierwszej połowie po zamaszystym ataku.