Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Nieocenzurowany” telefon Freedom Phone rodzi wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa

Zrzut ekranu telefonu Freedom z CNET

Zaprezentowany w tym tygodniu nowy telefon „Wolność słowa i prywatność przede wszystkim” podnosi czerwone flagi, z Jeden raport sugeruje To tylko rebranding ekonomicznego chińskiego telefonu.

500 $ Wolność telefon 500 Został uruchomiony w środę przez samozwańczego Erica Feynmana.Milioner BitcoinówJako alternatywa dla popularnych urządzeń Google, Apple i innych dużych firm technologicznych. Witryna telefoniczna Freedom jest wolna od zwykłych specyfikacji technicznych, ale twierdzi, że narzędzie działa ze wszystkimi głównymi operatorami w USA i jest obsługiwane przez zastąpioną „nieocenzurowaną” aplikację.

Wygląda na to, że telefon działa pod kontrolą systemu operacyjnego FreedomOS Feynman powiedział w tweecie Była to „nasza własna mieszanka AOSP, LineageOS, GrapheneOS, a także nasza własna ewolucja”. Te trzy systemy operacyjne są oparte na systemie operacyjnym Google Android, który obsługuje prawie dziewięć na każde dziesięć smartfonów na świecie.

Chociaż zrozumiałe jest, że ludzi przyciąga telefon, który stawia na pierwszym miejscu prywatność i wolność wypowiedzi, Wiele raportów Ty masz podniesione obawy dotyczące bezpieczeństwa Zastanawiał się, czy telefon Freedoma dotyczył bezpośrednio klientów.

Telefon Freedom wydaje się być rebrandingiem Umidigi A9 Pro, telefonu za około 120 USD wyprodukowanego przez chińską firmę technologiczną Umidigi, zgodnie z czwartkowym raportem The Daily Beast. Feynman podobno potwierdził The Daily Beast, że telefon Freedom został wyprodukowany przez Umidji, ale nie powiedział, na jakim modelu jest oparty.

Feynman nie wyjaśnił The Daily Beast, w jaki sposób telefon Freedom uzasadniał swoje pozorne kodowanie, ale podobno sugerował, że ma dedykowany sprzęt i ulepszoną pamięć.

Istnieją również obawy dotyczące bezpieczeństwa telefonu. Finman podobno potwierdził The Daily Beast, że Freedom OS jest oparty na systemie operacyjnym Android firmy Google, ale niestandardowe wersje niosą ze sobą ryzyko, ponieważ możesz nie uzyskać najnowszych poprawek i aktualizacji zabezpieczeń. Freedom Phone nie powiedział również, w jaki sposób zamierza trzymać złośliwe aplikacje z dala od „nieocenzurowanego sklepu z aplikacjami” o nazwie PatriApp.

Freedom Phone i Finman nie odpowiedziały od razu na prośby o dodatkowe informacje.

READ  Telefony z Androidem nie mają przejrzystości śledzenia aplikacji na iPhone'a - co możesz zrobić zamiast tego?