Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemiecka policja zatrzymuje uzbrojone skrajnie prawicowe monitory na polskiej granicy

Niemiecka policja zatrzymała ponad 50 skrajnie prawicowych strażników próbujących patrolować polską granicę z gazem pieprzowym, bagnetami, nożami i kijami.

Urzędnicy ds. świadomości podążają za skrajnie prawicowym apelem skrajnie prawicowej partii, której członkowie są podejrzani o powiązania z grupami neonazistowskimi, aby powstrzymać nielegalne przekroczenia w pobliżu miasta Cuben.

Rzecznik powiedział, że policja skonfiskowała broń i ewakuowała podejrzanych wczesnym popołudniem w sobotę i wczesnym rankiem w niedzielę. Dojechali do polskiej granicy Niemcy.

Dziesiątki ludzi zgromadziło się w sobotę w Kபெben, aby wyrazić swój sprzeciw wobec planowanych patroli skrajnej prawicy.

Dodatkowe 800 policjantów zostało rozmieszczonych wzdłuż polskiej granicy, aby kontrolować przepływ migrantów próbujących dostać się do Unii Europejskiej z Niemiec. BiałoruśCytowano słowa ministra spraw wewnętrznych w niedzielę.

Setki funkcjonariuszy dyżuruje tam dzień i noc. W razie potrzeby jestem gotów je dodatkowo wzmocnić ”- powiedział Horst Seehofer Built Am Sondak.

Seahofer powiedział, że w Niemczech jest już 6162 nieautoryzowanych wejść z Białorusi Polska W tym roku.

Powiedział w zeszłym tygodniu, że Niemcy nie chcą zamykać granicy z Polską, ale w niedzielę powiedział, że rozważy ponowne wprowadzenie sankcji.

„Jeśli sytuacja na granicy niemiecko-polskiej nie ulegnie poprawie, powinniśmy również zastanowić się, czy to działanie powinno być podejmowane w powiązaniu z państwem Polska i Brandenburgia. Ta decyzja przyjdzie do następnego rządu” – powiedział.

Trzy niemieckie partie tworzące koalicję rządową deklarują, że zamierzają zakończyć rozmowy do końca listopada, aw grudniu wybrać na prezydenta socjaldemokratę Olafa Scholesa.

Kilka krajów UE oskarżyło Mińsk o wysyłanie nielegalnych imigrantów do UE po nałożeniu sankcji na Białoruś po kontrowersyjnej reelekcji prezydenta Aleksandra Łukaszenki w sierpniu 2020 r.

Łukaszenka temu zaprzecza i obwinia Zachód za to, co powiedział tej zimy o katastrofie humanitarnej po eksmisji migrantów na granicy białorusko-polskiej.