Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemieccy urzędnicy zajmujący się cyberbezpieczeństwem badają „sprawców” awarii Microsoftu |  wiadomości ze świata

Niemieccy urzędnicy zajmujący się cyberbezpieczeństwem badają „sprawców” awarii Microsoftu | wiadomości ze świata

Niemcy badają dziś awarię Microsoftu, która dotknęła użytkowników na całym świecie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że Krajowe Biuro Bezpieczeństwa Cybernetycznego prowadzi dochodzenie w celu zidentyfikowania potencjalnych sprawców ataku.

„Zasięg i źródło tych ataków jest wyjaśniane” – powiedział rzecznik armii.

Firma nie ujawniła liczby awarii, ale Downdetector.com, która śledzi awarie, została zarejestrowana Tysiące ludzi zgłasza problemy Z Teams, Outlook, Microsoft 365 i XBox Live.

Wyświetlono 4992 incydenty zgłoszone za pomocą platformy poczty e-mail Outlook w Wielkiej Brytanii na dzień dzisiejszy o godzinie 8:00 oraz 2173 w przypadku aplikacji Teams.

Użytkownicy w Manchesterze, Londynie, Birmingham, Norwich, Oksfordzie, Brighton i Cardiff zgłaszali problemy.

Raporty o przerwach w pracy zostały również zidentyfikowane dla zespołów w innych krajach, w tym w Indiach, Japonii, Australii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wielu użytkowników nie mogło wymieniać wiadomości, dołączać do rozmów ani korzystać z żadnych funkcji aplikacji Teams — zmuszając pracowników biurowych do komunikowania się w inny sposób.

Teams jest używany przez ponad 280 milionów ludzi na całym świecie i stanowi istotną część codziennej działalności firm i szkół, które korzystają z usługi do nawiązywania połączeń, planowania spotkań i organizacji pracy.

Microsoft Exchange Online, SharePoint Online i OneDrive dla Firm również zostały dotknięte, zgodnie ze stroną statusu firmy.

Jednostka chmurowa Azure firmy również napisała na Twitterze o awarii i powiedziała, że ​​część użytkowników ma problemy z platformą.

Platforma Azure, która ma 15 milionów klientów korporacyjnych i ponad 500 milionów aktywnych użytkowników, ujawniła na swojej stronie stanu, że jej usługi zostały naruszone na całym świecie.

Awaria nastąpiła po tym, jak Microsoft – który zatrudnia ponad 220 000 osób, w tym 6 000 w Wielkiej Brytanii – ogłosił w zeszłym tygodniu plany sprowadzenia 10 000 miejsc pracy w swoich globalnych operacjach.