„Nie do standardów”: Wellington Phoenix przegrywa trzeci z rzędu mecz A-League

Wellington Phoenix przegrał trzy mecze z rzędu A-League po raz pierwszy od początku kadencji głównego trenera Ufuka Talaya.

Co gorsza, stracili również kluczowego bramkarza Ole Seala, który doznał kontuzji mięśnia uda, przez co nie zagra w środę w ćwierćfinale Pucharu Konfederacji CAF.

Żagiel musiał zostać wymieniony w połowie pierwszej połowy niedzielnego meczu z Sydney 2:1 na Netstrata Jubilee, co dało niespodziewany start 19-letniemu Alexowi Poulsenowi.

Adam Le Założyciel Sydney FC walczy o główkę z Timem Payne z Phoenix podczas wygranej 2:1 Sydney.

Matt King / Getty Images

Trzeba przyznać, że Paulsen wrócił do domu na profesjonalnej scenie i wykonał serię sprytnych obrońców, gdy został aktywowany w pierwszej połowie.

Ale to był jeden z najgorszych występów Phoenix w tym sezonie, zajmując drugie miejsce po wygranym 4:0 meczu z Newcastle Jets w zeszłym tygodniu.

Wyglądali na zagubionych w ataku i oddali tylko jeden celny strzał, dopóki Ben Old i Nicholas Bennington nie zastąpili kapitanów Alexa Rovera i Joshuy Soterio, zapewniając bardzo potrzebną iskrę.

Old miał asystę przy bramce Bena Waine’a w 83. minucie, co położyło kres pasowi startowemu. Ale Phoenix nie mógł wyrównać i opłakiwali swoją słabą pierwszą połowę.

„Myślę, że występ w pierwszej połowie nie był dobry, ale druga połowa była znacznie lepsza” – powiedział Talay.

Bramkarz Alex Poulsen został wepchnięty do gry, kiedy Ole Sell utykał z powodu kontuzji biodra w pierwszej połowie.

„Chłopcy, którzy przyszli, dali nam trochę energii i stworzyli pewne szanse na spóźnienie, ale ich nie wykorzystali, więc weźmiemy trochę lekcji z pierwszej połowy i weźmiemy kilka pozytywów z drugiej”.

READ  Huragany Pua Haka: Huragany wyjaśniają najnowszą Pua Haka po „nieodpowiedzialnym” tłumaczeniu

Talay powiedział, że był szczególnie rozczarowany sposobem, w jaki stracono dwa gole Phoenixa.

Zostawili Elvisa Kamsobę absolutnie niezauważoną w pierwszym golu, zdobywając gola w 19. minucie.Tim Payne zdrzemnął się, gdy Harry van der Sage posłał piłkę z powrotem przez bramkę po dośrodkowaniu Joela Kinga z lewej strony, pozwalając Kamsobie strzelić bramkę obok Schella po dośrodkowaniu z lewej strony. potężny strzał z bliskiej odległości.

Rover następnie stawiał niewielki opór, gdy Anthony Caceres rzucił się przez środek pola i pomimo posiadania wystarczającej liczby ludzi do obrony, Phoenix pozostawił Adama Lou Założyciela otwartego na prawą stronę, aby zdobyć drugą bramkę w 57. minucie.

„Daliśmy Sydney dwa gole. Mogliśmy poradzić sobie z pierwszym znacznie lepiej, a nawet w przejściu do drugiej połowy mogliśmy poradzić sobie z tym znacznie lepiej, ale nie zrobiliśmy tego, i staje się to ciężka walka z Sydney, kiedy oni przegrywają 2:0”.

Bramka Wayne’a padła po rzucie wolnym Rhino Piscopo. Piłka wybiła się, ale tylko tak stara jak 18 jardów krawędzi pola i udało mu się przeciągnąć piłkę przez tłum trupów w kierunku Waine’a, który przezwyciężył pułapkę ofsajdową, natychmiast odwrócił się i rozbił siatkę obok Andrew Redmayne’a.

Phoenix miał szansę zgarnąć wyrównanie, gdy Bennington chwycił piłkę, a Piscopo zagrał raz i dwa ze Oldem na skraju pola karnego, ale strzał Piscopo był prosty i łatwy do wybicia.

Wtedy w słupek trafił Milos Ninkovic z Sydney.

Wynik sprawił, że Phoenix pozostał na dziesiątym miejscu w tabeli, dziewięć punktów za liderem MacArthurem, który pokonał czerwoną kartkę bramkarza Philippe’a Courteau i pokonał Newcastle Jets 2:1 w kolejnym meczu w niedzielę.

Phoenix wraca do akcji przeciwko Melbourne City w środowym ćwierćfinale Pucharu AFC. Talay po raz kolejny domaga się odpowiedzi po kolejnym rozczarowującym występie.

READ  Zhańbiony regenerator Matt Anderson „nie nadaje się” do pracy w branży wyścigów pasów

Poulsen wystartuje w bramce, ale Tallay powiedział, że jest za wcześnie, aby wiedzieć, ile innych meczów Sail opuści. Bramkarz z akademii prawdopodobnie zostanie przeniesiony do Australii w krótkim czasie, aby zapewnić osłonę.

„Przegapi mecz pucharowy, wiemy to na pewno. Ale kiedy skanowanie zostanie wykonane, da nam wyraźniejszy obraz.”

Napastnik Oscar van Hattom również zadebiutował w pierwszej lidze mężczyzn jako późny rezerwowy.

Sydney FC 2 (Elvis Kamsoba 19′, Adam Low Założyciel 57′) Wellington Feniks 1 (Ben Wygrana 83′)