Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nie, do kart graficznych Intel Arc nie potrzebujesz procesora Core 10. generacji lub nowszego

W zeszłym tygodniu Intel opublikował raport ”Skrócona instrukcja obsługi„Aby przyszli Karty graficzne z serii Arc A., w tym sekcję „Obsługiwane konfiguracje sprzętu”, w której sprawdzano tylko nazwy procesorów 10., 11. i 12. generacji. Szukasz solidnej mieszanki zamieszania i turbulencji – z pewnością Intel nie zasugerował, że procesory graficzne Arc będą działać tylko w połączeniu z procesorem Intela, do tego stosunkowo nowymi?

Nie, nie zrobili tego, chociaż niejasne sformułowania w instrukcji nie mają – i co gorsza, potencjalnych użytkowników Arc – żadnego uznania. Części podręcznika wydają się zawierać wsparcie dla Pasek zmiany rozmiaru Z ogólnym wsparciem dla serii Arc A, co jeszcze bardziej zaciemnia rzeczy, takie jak Resizable BAR działający na chipach AMD Ryzen, a także trzy generacje procesorów. Poprosiłem o wyjaśnienie bezpośrednio od Intela i zasadniczo GPU Arc nie będzie miał ultrawysokich wymagań procesora tylko po to, by go uruchomić – chociaż najwyraźniej działałby lepiej na systemach obsługujących pasek Resizable BAR.

Resizable BAR to nazwa Intela określająca funkcję, która ma na celu poprawę wydajności komputera poprzez jednoczesne udostępnienie całego bufora ramki karty graficznej procesorowi, w przeciwieństwie do zwykłych małych części. Kontrowersyjna sekcja Obsługiwane konfiguracje sprzętu w przewodniku Arc stwierdza, że ​​„skalowalny pasek BAR powinien być włączony w celu uzyskania optymalnej wydajności we wszystkich aplikacjach korzystających z grafiki Intel Arc A-Series Graphics”, ale jako obsługiwane chipsety wymienia się tylko generacje 10, 11 i 12.

Chociaż pasek Resizable BAR nie będzie działał konkretnie na układach Intela 9. generacji i starszych, łatwo to odczytać, ponieważ wskazuje, że nowsze układy są również jedynymi potwierdzonymi układami kompatybilnymi z grafiką Arc w ogóle. Byłoby to dziwne, zwłaszcza że na procesorach graficznych Nvidia GeForce Resizable BAR działa również z procesorami AMD. AMD po prostu nazywa tę samą technologię Smart Access Memory (SAM).

READ  Garena Free Fire MAX Wykorzystaj kody na 19 czerwca: nie przegap szansy na zdobycie nagród!

Oświadczenie, które otrzymałem od Intela, jest znacznie jaśniejsze, przynajmniej w tym sensie, że potwierdza, iż grafika Arc może być używana bez paska skalowalnego, a więc ze starszymi procesorami Intela; Mogą po prostu nie biegać tak szybko.

„Procesory graficzne Intel Arc zostały zaprojektowane tak, aby były nowoczesne i w pełni wykorzystywały Resizable BAR” — czytamy. Z tego powodu pasek zmiany rozmiaru musi być włączony w celu uzyskania optymalnej wydajności we wszystkich aplikacjach. Używanie grafiki Intel Arc Graphics w systemie bez włączania skalowalnego paska zmniejszy wydajność, która będzie się różnić w zależności od używanej platformy i aplikacji. ”


Intel Arc A380 trafił do sprzedaży w Chinach, choć nie widzieliśmy jeszcze żadnych recenzji wydajności.

Intel potwierdził również, że chipsety AMD Ryzen powinny działać poprawnie z włączonym SAM: „Resizable BAR to ogólna nazwa branżowa, podczas gdy Smart Access Memory to oznaczenie AMD dla tej funkcji. Jeśli używasz produktów graficznych Intel Arc z serii A na platformie AMD , po prostu upewnij się, że Włącz pamięć Smart Access.Niektórzy producenci mogą różnić się nazwami opcji na stronie konfiguracji oprogramowania układowego systemu.

Więc masz to: starsze układy powinny działać z Arc i tylko Intel uważa, że ​​Resizable BAR zapewnia wystarczającą różnicę w wydajności, że najlepiej jest sparować z procesorem 10. generacji lub nowszym (lub nowszym układem Ryzen, ale to nie jest niespodzianka że firma Intel.nie chce umieszczać na swojej stronie listy procesorów konkurencji).

Wcześniej odkryłem, że Resizable BAR ma niewielki lub żaden wpływ na wydajność sprzętu Nvidii, czasami wręcz negatywny. Ale karty Arc mogą być w stanie lepiej z nich korzystać, a nawet jeśli nie, nowsze procesory prawdopodobnie poprawią wydajność Arc, ponieważ są szybsze niż starsze modele.