Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NENT wygrywa ekskluzywną umowę z F1 Polska |

Napisane przez Colina Deera

6 maja 2021 r

Nordic Entertainment Group (NNT Group) i Formuła 1 zawarły pierwsze partnerstwo w zakresie praw medialnych w Polsce. Począwszy od 2023 roku, usługa transmisji strumieniowej Viaplay Grupy NENT stanie się wyłączną polską siedzibą Formuły 1, z obszerną obsługą w języku lokalnym najpopularniejszych zawodów sportów motorowych na świecie. Umowa rozszerza długoterminowe partnerstwo NENT Group z Formułą 1 na dziewięć rynków europejskich.

Podążanie śladami Formuły 1 w Polsce znacznie się rozwinęło od wprowadzenia w 2006 roku lokalnego kierowcy Roberta Kubiki dla BMW Sabre. Przed pierwszym zwycięstwem Polski w Formule 1 podczas Grand Prix Kanady 2008 Kubika stanął na torze Monza w swoim trzecim wyścigu. Po katastrofalnej katastrofie w 2011 roku Kubika zakończył wspaniały powrót do gry, powracając do pełnoetatowego miejsca z Williamsem w sezonie 2019.

W Polsce ViaPlay zapewni relacje na żywo z każdego wyścigu Formuły 1, kwalifikacji i sesji treningowych w sezonach 2023, 2024 i 2025, z programowaniem studyjnym oraz polskimi komentatorami i ekspertami. Kompletny zestaw czterech wydarzeń na żywo w każdym sezonie, a wszystkie wydarzenia są ogólnodostępne w Polsce.

„Turbodoładowany dreszczyk emocji związany z Formułą 1 będzie doskonałym uzupełnieniem Bundesligi i klubowej piłki nożnej UEFA w Wyaplay w Polsce i będzie współistniał z naszymi wyjątkowymi oryginałami, filmami i serialami Wyplay” – powiedział Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny Grupy NENT. . „Nasze relacje z Formuły 1 są najwyższej jakości i nie możemy się doczekać, aby podzielić się nimi z wieloma polskimi fanami.

„Z przyjemnością ogłaszamy nawiązanie współpracy z serwisem Viaplay, należącym do Grupy NENT w Polsce, który zapewni ekskluzywne transmisje na żywo dla fanów sportu na zasadzie bezpłatnego oglądania, w tym cztery wyścigi na żywo i pełen zestaw funkcji podczas sezonu Formuły 1” – powiedział. Mikey, Prezes Media Rights Formula 1. Nasze partnerstwo z NENT Group rośnie w siłę, nawet jeśli biorą udział w wydarzeniu, w ich warszawskim studio ”.

READ  Polska potęga! Hurricane i Majzrzak wysyłają Polskę do półfinału Pucharu ATP | Wycieczka ATP

Grupa NENT posiada już prawa do Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Estonii, Łotwy i Litwy. Firma przejmie prawa w Finlandii, gdzie do 2022 roku kierowcy Kimi R ்க ikk ன nen i Voltaire Bodas będą jednymi z najpopularniejszych sportowców w kraju.

W Polsce i na Morzu Bałtyckim prawa sportowe Grupy NENT obejmują Bundesligę od 2029 roku; NHL (EST / LAT / LTU) od 2026 r .; Liga Mistrzów UEFA (EST / LAT / LTU) i Liga Europy UEFA do 2024 r .; Oraz Formuła 1 do 2024 (EST / LAT / LTU) i 2025 (POL).

W regionie nordyckim Grupa NENT posiada prawa do Bundesligi (SE / NO / DK / FI / IS) do 2029 r .; Premier League (SE / NO / DK / FI), IIHF World Hockey World Championship (SE / NO / DK / FI / IS) i National Football Team Qualification (SE / IS) do 2028 roku; NHL (SE / NO / DK / FI / IS) i FIS Winter Games (SE / NO / DK / FI) od 2026 r .; Oraz Liga Mistrzów UEFA (DK / IS), Liga Europy UEFA (SE / NO / FI / IS) i Formuła 1 (SE / NO / DK / FI / IS) do 2024 r.