NC State Recruit Ksawery Masiuk z Polski to szybko wschodząca gwiazda

Pod rządami Popovici, rekrut z NC State Ksawery Masiuk z Polski był szybko wschodzącą gwiazdą.

Latem kto? David Popovici To była rozmowa o sporcie i słusznie, wyczyny innego europejskiego nastolatka zostały nieco przeoczone.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Polska Ksouri dobre Wyjaśnił, że jest wschodzącą gwiazdą na międzynarodowej scenie stylu grzbietowego. Podczas gdy dwusuw trafia na pierwsze strony gazet, nie byłoby szokujące, gdyby 17-letni Macyuk uścisnął dłonie na podium na 100 m stylem grzbietowym na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Zobacz, co Macyuk osiągnął tego lata:

• Na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie Masyuk zdobył brąz w 50 stylach grzbietowych (24,44) i awansował do finału 100 stylów grzbietowych z rekordem kraju 52,58. Na najdłuższym dystansie polska gwiazda zajęła szóste miejsce.
  • Masiuk zdobył złote medale w 50 stylach grzbietowych i 100 grzbietowych FINA Mistrzostwa Świata Juniorów Dodał brązowy medal w 200 stylem grzbietowym. Kilka tygodni temu przeniósł te wydarzenia do Mistrzostw Europy Juniorów.
  • Na Mistrzostwach Europy w Rzymie, gdzie Popovici ustanowił rekord świata w 100 stylem grzbietowym, Masiuk zakwalifikował się do finału 100 stylem grzbietowym.

Podobnie jak Popovici, Masyuk testował się przez całe lato, występując w czterech głównych konkursach. Utrzymanie spójności i doskonałości na każdej stacji nie jest łatwym zadaniem, ale Masiuk regularnie produkuje elitarne programy. Od teraz jego trzymiesięczne doświadczenie powinno się przydać, zwłaszcza podczas zawodów NCAA w Północnej Karolinie. Masiuk zobowiązał się werbalnie do rywalizacji o trenera Braden Holloway Wilcze stado.

Europejski krajobraz w sporcie jest obecnie szczególnie ułożony, np. Popovici (Rumunia), Leon Marchand (Francja), Christoph Melak (Węgry) i Tomasz będzie (Włochy) podkreślając wysiłki kontynentu. Masiuk wraz z Portugalią Diogo Ribeiroma potencjał, by wzmocnić i tak już silną obecność Europy.