Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nazwa lotniska w USA zmieniła się po latach walk o Orlando

Międzynarodowe lotnisko w Orlando to najbardziej ruchliwe lotnisko na Florydzie.

123RF

Międzynarodowe lotnisko w Orlando to najbardziej ruchliwe lotnisko na Florydzie.

Po latach walk i sporów sądowych Jeśli chodzi o to, kto może zawierać „Orlando” w nazwie swojego lotniska na Centralnej Florydzie, dwa amerykańskie lotniska w końcu podpisały umowę.

Urzędnicy międzynarodowego lotniska w Orlando i przedstawiciele międzynarodowego lotniska w Orlando w Melbourne wstępnie zgodzili się na zmianę nazwy międzynarodowego lotniska w Melbourne na międzynarodowe lotnisko w Melbourne-Orlando.

Zarząd lotniska w Melbourne ogłosił w piątek nową nazwę lotniska Space Coast. Urzędnicy powiedzieli, że zmiana nazwy została prawnie uzgodniona, ku zadowoleniu wszystkich, w zatwierdzeniu i umowie licencyjnej. Musi być zatwierdzony przez obie izby lotniska.

Nowo przemianowane międzynarodowe lotnisko Melbourne Orlando znajduje się około 70 mil (110 kilometrów) na południowy wschód od międzynarodowego lotniska w Orlando i jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na Florydzie.

Czytaj więcej:
* Niezwykła międzynarodowa trasa lotnicza, która jest obecnie najbardziej ruchliwa na świecie
* SW 737 MAX ląduje awaryjnie w Stanach Zjednoczonych
* Spór o nazwę amerykańskiego lotniska zmierza do sądu

Międzynarodowy port lotniczy Melbourne rozpoczął działalność w 1928 r., A w 2015 r. Zmienił nazwę na Międzynarodowy port lotniczy Orlando w Melbourne w celu przyciągnięcia większej liczby podróżnych.

Urzędnicy z Greater Orlando Aviation Authority, który zarządza międzynarodowym lotniskiem w Orlando, zakwestionowali nową nazwę międzynarodowego lotniska Orlando w Melbourne i ostatecznie złożyli pozew federalny w 2019 roku.

W pozwie zarzucono, że międzynarodowe lotnisko w Orlando w Melbourne wprowadzało pasażerów w błąd, wierząc, że wybierają się do parku rozrywki w Mekce w centrum stanu, a nie na wybrzeże Atlantyku na Florydzie.

READ  Szczęśliwy kierowca ucieka, gdy pociąg uderza w samochód na skrzyżowaniu na poziomie Melbourne Melbourne