Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy z IU opracowują nieinwazyjną technologię stymulacji mózgu do leczenia zaburzeń neurologicznych

Naukowcy z Indiana University School of Medicine opracowują nową, nieinwazyjną technologię stymulacji mózgu do leczenia zaburzeń neurologicznych, w tym bólu, urazowego uszkodzenia mózgu (TBI), epilepsji, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera i innych.

Biorąc pod uwagę rosnące wykorzystanie stymulacji mózgu w badaniu mózgu człowieka i leczeniu chorób neurologicznych, badania te mogą mieć znaczący wpływ na klinicystów i ich pacjentów”.

Dr Xiaoming Jin, profesor nadzwyczajny anatomii, biologii komórki i fizjologii

Kiedy ktoś dozna urazu mózgu, urazu nerwu lub neurodegeneracji, na przykład w epilepsji i urazowym uszkodzeniu mózgu, dochodzi do uszkodzenia mózgu, które może prowadzić do utraty i uszkodzenia nerwów lub neuronów oraz rozwoju nadpobudliwości, która leży u podstaw niektórych zaburzeń neurologicznych, takich jak ból Nerwy i epilepsja.

„Leczenie konwencjonalne polega zasadniczo na bezpośrednim zapobieganiu nadpobudliwości, ale odkryliśmy, że początkowe uszkodzenie mózgu lub układu nerwowego jest spowodowane utratą tkanki mózgowej, co powoduje, że układ nerwowy kompensuje utratę funkcji poprzez cięższą pracę, więc musimy raczej stymulować aktywność niż zniechęcać”.

Ta technika, opisana w niedawno opublikowanym artykule badawczym w: Neuroterapia, wykorzystuje nowy rodzaj nanocząstek elektromagnetycznych, które można dostarczyć do określonej części mózgu za pomocą pola magnetycznego. Następnie fala magnetyczna może zostać wyemitowana, aby stymulować aktywność neuronową w tej konkretnej części mózgu. Ta metoda jest nieinwazyjna, dobra do stymulacji głębokich funkcji mózgu i bardziej skuteczna niż tradycyjne metody stymulacji mózgu, bez konieczności manipulacji genetycznych.

„To jedyny nowy rodzaj nanocząstek, który pozwala nam skutecznie stymulować mózg bez wykonywania jakichkolwiek zabiegów chirurgicznych” – powiedział Jin. „Możemy wstrzyknąć nanocząsteczki jako roztwór do żyły, a następnie przenieść je do dowolnej części ciała. Po przyłożeniu magnesu do głowy można zlokalizować nanocząsteczki i dostarczyć je do docelowego obszaru mózgu”.

Zespół pracuje nad technologią od pięciu lat we współpracy z Uniwersytetem w Miami i ma nadzieję rozpocząć badanie tej metody na ludziach w ciągu najbliższych dwóch lat. Badanie otrzymało fundusze od Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych Departamentu Obrony USA (DARPA), Narodowej Fundacji Nauki, a także Indiana Clinical and Translational Sciences Institute (CTSI), który pomógł zapewnić finansowanie absolwentowi neurologii medycznej. Student Tyler Nguyen do udziału w badaniach. Przeczytaj cały artykuł opublikowany w Neurotherapeutics.