Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy twierdzą, że terapia na podczerwień może pomóc osobom z demencją

Naukowcy twierdzą, że terapia podczerwienią może pomóc osobom z demencją.

Eksperymentalne badanie wykorzystywało kask do wysyłania światła podczerwonego do mózgów zdrowych ochotników i wykazało poprawę ich pamięci, funkcji motorycznych i umiejętności przetwarzania.

Zespół badawczy, kierowany przez dr Paula Chazota z Durham University i lekarza pierwszego kontaktu, dr Gordona Dougala, twierdzi, że przezczaszkowa terapia fotodynamiczna (PBM-T) może przynieść korzyści osobom z choroba umysłowa.

zdjęcie:
Kask PBM-T o wartości 7250 funtów zapewnia światło podczerwone głębokiego mózgu z 14 chłodzonych wentylatorem matryc LED.

W badaniu, opublikowanym w czasopiśmie Photobiomodulation, Photomedicine and Laser Surgery, 14 zdrowych osób w wieku 45 lat i starszych otrzymywało sześć minut PBM-T o długości fali 2068 nanometrów dwa razy dziennie przez miesiąc.

13-osobowa grupa kontrolna otrzymała do użytku atrapę kasku.

Testy na obu grupach wykazały znaczną poprawę wydajności funkcji motorycznych, pamięci i szybkości przetwarzania mózgu u osób, które używały prawdziwego kasku, w porównaniu z osobami, którym podawano placebo.

Dr Chazot, który spędził 20 lat na badaniu długości fal podczerwonych w leczeniu demencji, powiedział: „Chociaż jest to badanie eksperymentalne i potrzebne są dalsze badania, istnieją obiecujące przesłanki, że terapia światłem podczerwonym może być również korzystna dla osób z demencją. z demencją. Warto to zbadać.

„W rzeczywistości my i nasi amerykańscy naukowcy opublikowaliśmy niedawno nowe niezależne badanie kliniczne, które dostarcza pierwszych dowodów na głęboką i szybką poprawę wydajności pamięci w demencji”.

Dodał, że wiadomo, że określone długości fal podczerwieni pomagają łagodzić uszkodzenia neuronów.

Dr Dougal stworzył kask PBM-T za 7250 funtów. Dostarcza światło podczerwone głęboko do mózgu z 14 matryc LED chłodzonych wentylatorem.

County Durham GB powiedział, że kask „może pomóc umierającym komórkom mózgowym ponownie zregenerować się w działające jednostki”.

„Potrzebne są dalsze badania, aby w pełni zrozumieć mechanizm działania” – dodał.

Tracy Sloan z hełmem do terapii na podczerwień próbowała poprawić jej pamięć.  Naukowcy z Durham University twierdzą, że terapia na podczerwień może pomóc osobom z demencją.  Badanie eksperymentalne z użyciem kasku do wysyłania światła podczerwonego do zdrowych ochotników”  Mózgi znalazły poprawę pamięci, funkcji motorycznych i umiejętności przetwarzania.  Data wydania: wtorek, 19 października 2021 r.
zdjęcie:
Tracy Sloan z kaskiem do terapii na podczerwień, która próbowała poprawić jej pamięć

Tracy Sloan, 56-letnia babcia, użyła jednego z hełmów, aby poprawić swoją pamięć.

READ  Badanie wykazało, że ACE-2 nie jest biochemicznie wymagany do fuzji błon SARS-CoV2.

Pani Sloan, która jest dyrektorem w GP, jest w dobrym zdrowiu i nie miała zdiagnozowanego schorzenia, które wpłynęłoby na jej pamięć.

Zauważyła jednak poprawę w swoim codziennym życiu po tym, jak nosiła kask rano i wieczorem przez sześć minut w ciągu trzech miesięcy.

„Na początku miałam kiepską pamięć i myślałam, że z wiekiem rzeczy nie będą się poprawiać, więc pomyślałam, że dam smakołyk” – powiedziała.

„Nie byłem pewien, czy to coś zmieni, ale szczerze mówiąc, myślę, że tak.

„Po kilku tygodniach zauważyłem, że mój sen był lepszy, czułem się bardziej wypoczęty i miałem więcej energii”.

Zespół stwierdził, że wyniki ich pilotażowego badania są obiecujące, ale podkreślił potrzebę dalszych badań.

Dzieje się tak po badaniu w Stanach Zjednoczonych, które wykazało, że terapia na podczerwień miała pozytywny wpływ na osoby z łagodną lub umiarkowaną demencją.