Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy twierdzą, że ciało gwiazdy „Oumuamua nie jest górą lodową zbudowaną z czystego azotu”

Naukowcy twierdzą, że tajemniczy obiekt międzygwiazdowy o wysokości 3000 stóp „Oumuamua nie jest górą lodową zbudowaną z czystego azotu, ponieważ w znanym wszechświecie nie ma wystarczająco dużo, by stworzyć tak duży obiekt”.

  • Naukowcy z Harvardu twierdzą, że „Oumuamua nie jest azotową górą lodową, co zaprzecza marcowemu badaniu”.
  • W znanym wszechświecie nie ma wystarczającej ilości azotu, aby obiekt był tak duży
  • Oumuamua ma 300-3000 stóp długości i 115-548 stóp grubości
  • Naukowcy próbują zrozumieć, dlaczego przyspieszył po opuszczeniu Układu Słonecznego
  • Tajemniczy podłużny obiekt międzygwiazdowy odkryto po raz pierwszy w październiku 2017 r.


Społeczność naukowa od dawna debatuje nad tym, czym jest obiekt międzygwiazdowy „Oumuamua”, ale według nowego badania grupa naukowców uważa, że ​​nie jest to azotowa góra lodowa.

Zespół naukowców, w tym astrofizyk z Harvardu, zauważył, że „Oumuamua był „lekkim żaglem” wysłanym przez inną cywilizację, zauważając, że w znanym wszechświecie nie ma wystarczającej ilości azotu, aby stworzyć obiekt o takich rozmiarach.

Uważa się, że Oumuamua ma od 300 do 3000 stóp długości i może mieć od 115 do 548 stóp grubości.

Jako taki, prawdopodobnie nie jest częścią egzoplanety podobnej do Plutona, który oderwał się 400 milionów lat temu, jak niektórzy zakładają.

Naukowcy z Harvardu twierdzą, że „Oumuamua nie jest azotową górą lodową, co zaprzecza marcowemu badaniu”.

„Niezbędna masa ciężkich pierwiastków przekracza całkowitą ilość uwięzioną w gwiazdach z 95% pewnością, co czyni scenariusz nie do przyjęcia, ponieważ tylko niewielka część masy gwiazd trafia do egzo-Plutosów” – mówią badacze Amir Siraj i Avi Loeb. książki.

Od czasu odkrycia w październiku 2017 r. postulowano wiele teorii – w tym, że jest to góra lodowa wodorowa lub góra lodowa azotu – na temat pochodzenia lub składu prostokątnego cygara „Oumuamua”.

W rozmowie z Nauka na żywo„Nie ma fizycznego mechanizmu działania” – powiedział Siraj, odnosząc się do badań, które astrofizycy z Arizona State University Alan Jackson i Stephen Desch przeprowadzili razem w marcu.

„Nawet zły budżet na jej pracę”.

W czerwcu naukowcy z Uniwersytetu Yale próbowali wyjaśnić, dlaczego „Oumuamua przyspiesza w przestrzeni kosmicznej i zasugerowali, że jest zbudowana z wodoru.

Naukowcy próbują zrozumieć, dlaczego przyspieszył po opuszczeniu Układu Słonecznego

Naukowcy próbują zrozumieć, dlaczego przyspieszył po opuszczeniu Układu Słonecznego

Tajemniczy podłużny obiekt międzygwiazdowy odkryto po raz pierwszy w październiku 2017 r.;  Jest to jeden z dwóch obiektów międzygwiezdnych do odkrycia

Tajemniczy podłużny obiekt międzygwiazdowy odkryto po raz pierwszy w październiku 2017 r.; Jest to jeden z dwóch obiektów międzygwiezdnych do odkrycia

W Układzie Słonecznym czysty azot znajduje się tylko na Plutonie, a gdyby cały czysty azot pochodził z innych planet podobnych do Plutona, o których przypuszcza się, że istnieją, to nie wystarczy, powiedział Siraj Live Science.

W wywiadzie dla DailyMail.com Loeb powiedział, że argument ten opiera się na „prostej zbiorczej rachunkowości budżetowej”.

„Wykazaliśmy, że we wszystkich gwiazdach Drogi Mlecznej nie ma wystarczającej ilości azotu, aby wyjaśnić wystarczająco dużą liczbę gór lodowych, które wyjaśniałyby odkrycie Oumuamua” – powiedział Loeb w e-mailu.

Oumuamua została po raz pierwszy odkryta w październiku 2017 roku, lecąc z prędkością prawie 57 000 mil na godzinę, co sprawia, że ​​prawdopodobnie nie pochodzi z Układu Słonecznego.

Kontynuował: „Nawet przy najbardziej hojnych założeniach w zaopatrzeniu w azot brakuje wystarczającej ilości gór lodowych, aby wyjaśnić 'Oumuamua.

READ  Naukowcy twierdzą, że małe dinozaury żyjące na pustyni miały „niezwykłe” widzenie w nocy i słuch przypominający sowy

„Rozbieżność nie jest marginalna, ale co do wielkości, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę parowanie przez promienie kosmiczne”.

Badanie zostało opublikowane na początku tego miesiąca w czasopiśmie naukowym nowa astronomia.

Nasz pierwszy międzygwiezdny gość przepłynął przez Ziemię z prędkością 97 200 mil na godzinę w 2017 roku, ale czym właściwie jest Oumuamua?

W październiku obiekt w kształcie cygara o nazwie „Oumuamua” przepłynął przez ląd z prędkością 97 200 mil na godzinę (156 428 km/h).

Po raz pierwszy został zauważony przez teleskop na Hawajach 19 października, aw następnym tygodniu był widziany 34 razy.

Jego nazwa pochodzi od hawajskiego terminu oznaczającego „zwiadowcę” lub „posłańca”, a Ziemia przeszła około 85 razy odległość do Księżyca.

Był to pierwszy obiekt międzygwiezdny widziany w Układzie Słonecznym i zdumiał astronomów.

Początkowo sądzono, że ciało może być kometą.

Jednak nie wykazuje żadnego z klasycznych zachowań oczekiwanych od komet, takich jak warkocze cząstek pyłu i lód wodny.

Asteroida ma długość do 400 metrów i jest bardzo podłużna – być może 10 razy dłuższa od szerokości.

Ten współczynnik kształtu jest większy niż w przypadku jakiejkolwiek asteroidy lub asteroidy obserwowanej do tej pory w naszym Układzie Słonecznym.

Ale lekko czerwony kolor asteroidy – szczególnie bladoróżowy – i jej zmienna jasność są niezwykle podobne do obiektów w naszym Układzie Słonecznym.

Niektórzy astronomowie byli mniej więcej wielkości drapacza chmur Korniszon w Londynie, byli przekonani, że pilotowali go istoty pozaziemskie, ze względu na ogromną odległość, jaką obiekt przebył bez zniszczenia – i bliskość jego podróży przez Ziemię.

Istnieje możliwość, że skała jest „obcym artefaktem”, powiedzieli łowcy kosmitów SETI, którzy szukają pozaziemskiej inteligencji z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

Jednak naukowcy z Queen’s University w Belfaście przyjrzeli się bliżej obiektowi i stwierdzili, że wygląda na asteroidę lub „małą planetę”, jak pierwotnie sądzono.

READ  Ostrzeżenie o Norowirusie, gdy błędy rozprzestrzeniają się w Anglii po złagodzeniu blokady | Norowirus

Naukowcy uważają, że asteroida w kształcie cygara miała „gwałtowną przeszłość” po spojrzeniu na światło odbijające się od jej powierzchni.

Nie są do końca pewni, kiedy dojdzie do gwałtownego zderzenia, ale wierzą, że lądowanie samotnej asteroidy potrwa co najmniej miliard lat.

Reklamy