Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy opracowują gumę, która może ograniczać przenoszenie SARS-CoV-2: The Tribune India

Nowy Jork, 4 grudnia

Nowe badanie wykazało, że guma do żucia zmieszana z białkiem roślinnym działa jak „pułapka” na wirusa SARS-CoV-2, zmniejszając obciążenie wirusowe w ślinie i potencjalnie ograniczając przenoszenie.

Według badania opublikowanego w Journal of Molecular Therapy, naukowcy wystawili próbki śliny od pacjentów z Covid-19 na dziąsła ACE2 i odkryli, że poziomy wirusowego RNA spadły tak dramatycznie, że były prawie niewykrywalne.

„SARS-CoV-2 replikuje się w gruczołach ślinowych i wiemy, że kiedy ktoś kicha, kaszle lub mówi, część tego wirusa może zostać wydalona i dotrzeć do innych” – powiedział badacz Henry Daniell z University of Pennsylvania w USA.

„Ta guma do żucia daje możliwość zneutralizowania wirusa w ślinie, co daje nam prosty sposób na ograniczenie źródła przenoszenia choroby” – dodał Daniel.

Aby przetestować gumę, zespół opracował w roślinach enzym konwertujący angiotensynę 2 (ACE2) w połączeniu z innym związkiem, który umożliwia białku przekraczanie barier śluzowych i ułatwia wiązanie, wprowadzając powstałą materię roślinną do tabletek gum o smaku cynamonu.

Próbki z inkubacji uzyskane z wymazów z nosogardzieli od pacjentów z dziąsłami zakażonych Covid wykazały, że obecny ACE2 może neutralizować wirusy SARS-CoV-2.

Po tych początkowych badaniach przeprowadzono inne, w których wirusy, mniej patogenne niż SARS-CoV-2, zostały zmodyfikowane w celu ekspresji białka SARS-CoV-2.

Zespół zauważył, że guma do żucia w dużej mierze zapobiega przedostawaniu się wirusów lub cząstek wirusowych do komórek, blokując receptor ACE-2 na komórkach lub wiążąc się bezpośrednio z białkiem kolczastym.

Zespół badawczy pracuje obecnie nad uzyskaniem pozwolenia na przeprowadzenie badania klinicznego, aby ocenić, czy podejście jest bezpieczne i skuteczne w przypadku testowania na osobach zakażonych SARS-CoV-2. Ian

READ  Kobieta w ciąży uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 i grypę