Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy odkryli toksynę, która zabija bakterie w niespotykany dotąd sposób

Naukowcy z McMaster odkryli wcześniej nieznaną toksynę zabijającą bakterie, która może utorować drogę nowej generacji antybiotyków.

Badanie prowadzone przez Johna Whitneya z Instytutu Badań nad Chorobami Zakaźnymi Michaela J. Degrotta pokazuje, że patogen bakteryjny Pseudomonas aeruginosa, o którym wiadomo, że powoduje infekcje szpitalne, takie jak zapalenie płuc, wydziela toksynę, która wyewoluowała w celu zabijania innych rodzajów bakterii . .

Dzięki uprzejmości Blake Dillon/McMaster University

John Whitney (po prawej) i Nathan Boleyn badali tę truciznę przez około trzy lata.

Dla Whitneya głównym aspektem jego odkrycia jest nie tylko to, że ta toksyna zabija bakterie, ale także sposób, w jaki to robi.

„Te badania są ważne, ponieważ pokazują, że toksyna atakuje niezbędne cząsteczki RNA innych bakterii, skutecznie czyniąc je niefunkcjonalnymi” – mówi Whitney, profesor nadzwyczajny na Wydziale Biochemii i Nauk Biomedycznych.

„Podobnie jak ludzie, bakterie wymagają prawidłowego funkcjonowania RNA, aby żyć”.

Pierwszy autor badania, Nathan Boleyn, absolwent biochemii i nauk biomedycznych, opisuje to jako „całkowity atak komórki”, biorąc pod uwagę liczbę podstawowych szlaków, które zależą od funkcjonalnego RNA.

Whitney i Pauline wraz z kolegami z Imperial College London i University of Manitoba badali tę truciznę przez prawie trzy lata, aby dokładnie zrozumieć, jak działa na poziomie molekularnym.

To jest graficzne podsumowanie artykułu zespołu: „Toksyna ADP-rybozylotransferazy zabija komórki bakteryjne poprzez modyfikację niekodującego regulatora RNA”.

przełom, Opublikowano w Journal of Molecular CellZostał on osiągnięty przez Bullena po rygorystycznych eksperymentach na wspólnych celach toksyn, takich jak cząsteczki białka i DNA, przed ostatecznym przetestowaniem toksyny w stosunku do RNA.

Odkrycie przełamuje ustalone precedensy ustanowione przez toksyny ukierunkowane na białka wydzielane przez inne bakterie, takie jak te wywołujące cholerę i błonicę.

Naukowcy twierdzą, że rozwój ten ma ogromny potencjał dla przyszłych badań, które mogą ostatecznie doprowadzić do nowych innowacji zwalczających bakterie wywołujące infekcje.

READ  Niski poziom witaminy D wiąże się z gorszym całkowitym przeżyciem w inwazyjnym czerniaku

Whitney mówi, że przyszły rozwój antybiotyków może opierać się na nowo odkrytej podatności.

Ten artykuł został ponownie opublikowany za zgodą Instytutu Badań nad Chorobami Zakaźnymi na Uniwersytecie McMaster. Przeczytaj oryginalny tekst.