Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Następnie w rozmowach o kupnie 15 mln funtów udziałów w niespokojnej sieci Joules | Następna

Następnie prowadzi rozmowy dotyczące przejęcia 15 milionów funtów udziałów w zmagającej się z trudnościami sieci handlowej Joules.

Jules, którego cena akcji spadła o prawie 90% w ciągu ostatniego roku, powiedział, że prowadzi rozmowy z Next o podniesieniu kwoty w ramach transakcji, która skutkowałaby strategiczną inwestycją mniejszościową w spółkę z branży odzieżowej i AGD.

Zgodnie z warunkami umowy, Next może otrzymać udział w wysokości około 25%, według Sky News.

Firma potwierdziła, że ​​prowadziła rozmowy z Next na temat potencjalnej inwestycji kapitałowej, która zwiększyłaby zwroty Joule o około 15 milionów funtów po cenie nie niższej niż aktualna cena rynkowa Joule, co skutkowałoby tym, że Next stałaby się strategicznym udziałowcem mniejszościowym w Grupa. W oświadczeniu w poniedziałek.

Inwestycja w akcje będzie podlegała zatwierdzeniu przez akcjonariuszy JUL. Nie ma pewności, że te dyskusje doprowadzą do porozumienia”.

W zeszłym miesiącu Jules zatrudnił KPMG do pomocy w wysiłkach na rzecz poprawy „rentowności, generowania płynności i zwiększania płynności”.

Firma Joules, która ma około 130 sklepów i zatrudnia ponad 1000 osób, ogłosiła, że ​​prowadzi rozmowy dotyczące wykorzystania platformy internetowej Next do zarządzania cyfrowymi operacjami. Next już sprzedaje odzież Joules za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Transakcja obejmie przeniesienie istniejących operacji Joules do sieci, magazynowania, dystrybucji i logistyki w celu korzystania z usług Next, platformy Total, do obsługi lokalizacji detalicznych i operacji zaplecza.

„Jules potwierdza, że ​​prowadzi rozmowy z Next w sprawie przyjęcia usług Total Platform w celu wsparcia długoterminowych planów rozwoju grupy” – podała firma.

Next zawiązało spółki joint venture dla podobnych usług internetowych z takimi firmami, jak Reiss i Victoria’s Secret.

W kwietniu NEXT wraz z grupą firm inwestycyjnych Sklep z odzieżą ciążową i niemowlęcą był zarządzany przez JoJo Maman Bébé.

W zeszłym tygodniu powiedział, co następuje Oczekuje się, że wygeneruje roczny zysk w wysokości 10 milionów funtów niż wcześniej sądzono po tym, jak wysoka sprzedaż letnich garniturów i kostiumów zwiększyła sprzedaż.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Firma podała, że ​​sprzedaż po pełnej cenie wzrosła o 5% lepiej niż oczekiwano w ciągu trzech miesięcy do 30 lipca, ale ostrzegła, że ​​spodziewa się spowolnienia wzrostu do 1% w drugiej połowie roku, ponieważ kryzys kosztów życia dotknął kupujących. budżety.

Wyniki sprzedaży w pierwszym półroczu skłoniły Next do podniesienia całorocznych szacunków zysku do 860 mln funtów, czyli o 4,5% więcej niż w zeszłym roku.

Joules jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2016 roku, została założona w 1989 roku, kiedy Tom Joule zaczął sprzedawać ubrania z rustykalnego stoiska wystawowego w Leicestershire.

READ  Najnowszy koronawirus: liczba pasażerów Heathrow wraca do poziomu z marca 2020 r.