Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA twierdzi, że w tym tygodniu nastąpi najdłuższe zaćmienie Księżyca od stuleci

Źródło: domena publiczna CC0

W tym tygodniu możesz być świadkiem najdłuższego częściowego zaćmienia Księżyca od setek lat.

NASA poinformowała, że ​​oczekuje się, że zaćmienie Księżyca „prawie całkowite” nastąpi w nocy z czwartku 18 listopada do piątku 19 listopada.

„Księżyc będzie tak blisko słońca 19 listopada, że ​​przejdzie przez południową część cienia Ziemi na około całkowite zaćmienie KsiężycaNASA poinformowała na swojej stronie internetowej.

Space.com donosi, że zaćmienie będzie trwało 3 godziny, 28 minut i 23 sekundy, co czyni je najdłuższym od stuleci.

Podczas zaćmienia widoczny będzie tylko mały fragment księżyca. Według raportu EarthSky około 97% Księżyca zniknie w cieniu Ziemi, gdy Słońce i Księżyc przejdą po obu stronach planety.

NASA donosi, że księżyc powinien wydawać się czerwonawo-brązowy, gdy chowa się w cieniu.

Według EarthSky zaćmienie będzie widoczne w wielu częściach świata, w tym w Ameryce Północnej, wschodniej Australii, Nowej Zelandii i Japonii.

„Dla obserwatorów ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych częściowe zaćmienie zaczyna się wkrótce po godzinie 2 w nocy, a szczyt osiąga o 4 w nocy” – podała NASA. Dla obserwatorów na Zachodnim Wybrzeżu oznacza to rozpoczęcie po godzinie 23:00, maksymalnie o 1:00 w nocy.


Kosmiczny 2 w 1: Całkowite zaćmienie Księżyca łączy się z superksiężycem


© 2021 Charlotte Obserwator.
Dystrybuowane przez Tribune Content Agency, LLC.

cytatNASA podaje (16-2021 listopada): Najdłuższe zaćmienie Księżyca od stuleci nastąpi w tym tygodniu, pobrane 16 listopada 2021 z https://phys.org/news/2021-11-longest-lunar-eclipse-centuries-week.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Supermasywne czarne dziury mogą zawierać gigantyczne gazy tsunami wirujące w wirach