Najwyżej sklasyfikowany Ash Barty wycofał się z French Open

Największe rozstawienie Ash Barty wycofała się w czwartek z meczu drugiej rundy French Open, po tym, jak wstrząsnął nią bolesny szok w pachwinie, aby opuścić Grand Slam na glinie bez swojej pierwszej dwójki i żadnej z trzech najlepszych kobiet.

Mistrzyni z 2019 roku przegrywała 6-1, 2-2, kiedy wskazała, że ​​nie może dalej mierzyć się z polską przeciwniczką Magdą Linate na Court Philippe Chatrier.

„Boliło mnie, zrobiło się naprawdę intensywnie i jak powiedziałem, stało się niebezpieczne” – powiedział Barty o kontuzji, która wybuchła podczas treningu przed turniejem.

To dopiero trzeci raz w każdym turnieju Wielkiego Szlema w erze zawodowej, która rozpoczęła się w 1968 roku, kiedy pierwsze i drugie rozstawienie kobiet znika przed trzecią rundą. Zdarzyło się to również podczas French Open 2014 (nr 1 Serena Williams, nr 2 Li Na) oraz US Open w 2018 (nr 1 Simona Halep i nr 2 Caroline Wozniacki).

Oglądaj | Top seed Ash Barty odchodzi z French Open z powodu kontuzji uda:

Australijczyk zajął 1. miejsce, a w 2019 r. Ash Barty wycofał się, tracąc Magdę Linette 6-1, 2-2 w drugiej rundzie French Open. 1:32

Oprócz odejścia Barty’ego, druga rozstawiona Naomi Osaka wycofała się po pierwszej rundzie, mówiąc, że robi sobie przerwę od rywalizacji ze względu na zdrowie psychiczne. Trzeci rozstawiony Halep wycofał się przed turniejem z kontuzją nogi.

Przygotowując się do tegorocznego French Open, Barty rozegrał 13 meczów na glinie i wygrał 11 meczów. Ustanowiła rekord 27-5 i zdobyła trzy tytuły singlowe przed Rolandem Garrosem. Została jednak zmuszona do przejścia na emeryturę w ćwierćfinale w Rzymie w maju z powodu kontuzji prawej ręki. Powiedziała, że ​​kontuzja wyzdrowiała i nie przeszkodziła jej w Paryżu.

– To boli – powiedział Barty. „Mieliśmy wspaniały sezon na glinie, a ponieważ mamy pecha z wyczuciem czasu, bardziej niż cokolwiek innego, mieć coś tak ostrego w weekend, brak czasu z czasem jest rozczarowujący”.

Australijka zaczęła mecz z bandażami na lewym udzie i od razu stało się jasne, że nie może się właściwie poruszać. Zbyt wolna, by ścigać strzały przeciwnika, walczyła w długich wyścigach i przy pierwszym serwisie.

READ  Obawy Pucharu Świata dotyczące Czarnych Czapek uwydatniły ciąg kampanii ODI w Indiach

Barty wezwał lekarską ulgę pod koniec seta otwierającego, po czym na krótko opuścił kort na leczenie. Zatrzymała się po tym, jak Lynette trafiła asa. Barty następnie podszedł do sieci, aby uścisnąć rękę 45. nasion.

Barty faktycznie zmagała się z problemem biodra w pierwszej rundzie i walczyła ze zwycięstwem 6-4, 3-6, 6-2 nad 70. rozstawioną Bernardą Perą.

„Zrobiliśmy wszystko, absolutnie wszystko, co mogliśmy, aby dać sobie szansę” – powiedział Barty. „To był mały cud, że udało nam się wyjść na boisko w tej pierwszej rundzie. Ponownie, dzisiaj nie było lepiej i znowu jest gorzej.

Barty postanowiła nie bronić swojego tytułu w zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa, zamiast tego zdecydowała się pozostać w swoim rodzinnym kraju Australii.

Kenin, Svitolina śmiało

Po zakończeniu serii przegranych w czterech meczach z rzędu na glinie w poprzedniej rundzie, wicemistrzyni 2020 roku Sofia Kenin awansowała do trzeciej rundy, wygrywając 7:5, 6:3 z Haile Baptiste.

Kenin miał ciężki początek sezonu. Mistrzyni Australian Open 2020 ze Stanów Zjednoczonych przeszła awaryjną operację wyrostka robaczkowego w Melbourne w lutym, a jej rekordowym wynikiem 7-8 na korcie ziemnym był Grand Slam.

Piąta rozstawiona Elina Svitolina również zakwalifikowała się pokonując Amerykankę Anne Lee 6:0, 6:4.

Svitolina w pierwszym secie połączyła głębokie strzelanie z linii bazowej ze sprytną grą w siatkę, tracąc zaledwie pięć punktów na swoim serwisie. W drugim secie wyzdrowiała po uderzeniu i wygrała ostatnie pięć meczów.

W remisie mężczyzn Rafael Nadal zmierzy się później z Richardem Gasquetem w swoje 35. urodziny. 13-krotny zwycięzca jest 16-0 przeciwko Francuzowi. Roger Federer zmierzy się z mistrzem US Open 2014, Marinem Cilicem, a czołowy Novak Djokovic zmierzy się z Pablo Cuevasem.