Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najtańsze kraje na świecie do przejścia na emeryturę dla emigrantów Kiwi

Najtańsze kraje na świecie do przejścia na emeryturę dla emigrantów Kiwi

Oto kraje, które oferują emerytowanym podróżnikom bazę dla przygód za mniej niż można sobie wyobrazić. Zdjęcie/Andrew Krymkov, Unsplash

Przeprowadzka gdzieś na słońce to cel wielu planów emerytalnych. Dla niektórych jest to szansa na bardziej ryzykowne życie i sprawdzenie, jak daleko może się rozciągnąć fundusz emerytalny.

Od plaż Kostaryki po elizyjskie pola Morza Śródziemnego – istnieje wiele rozwiązań dotyczących podróży i wiz, które zaspokajają potrzeby nowych emerytów ze swędzącymi stopami.

Zapomnij o zmniejszeniu powierzchni: przy cenach nieruchomości w Nowej Zelandii dwukrotnie wyższych niż porównywalne mieszkania w Grecji czy Portugalii, możesz kupić działkę The Good Life i mieć wiele ulepszeń.

W zależności od tego, gdzie się przeprowadzasz, nadal możesz wypłacać emerytury KiwiSaver lub NZ Super oraz inne emerytury podczas pobytu za granicą. Nawet jeśli chcesz mieszkać za granicą przez okres dłuższy niż 26 tygodni lub przeprowadzasz się na stałe, oto wskazówka od dochodów wewnętrznych A Praca i dochód / Te Hiranga Tangata.

Chociaż istnieją pewne zastrzeżenia dotyczące inwestycji w nieruchomości lub obligacji krajowych, miesięczny koszt życia jest znacznie niższy zgodnie z naszym porównaniem kosztów utrzymania Numbeo.

Oto niektóre z najtańszych i najłatwiejszych krajów, w których można wyjść i żyć trochę więcej.

Portugalia jest jedną z najbardziej atrakcyjnych i przystępnych cenowo europejskich wiz emerytalnych.  Zdjęcie/Prem Koromani, Unsplash
Portugalia jest jedną z najbardziej atrakcyjnych i przystępnych cenowo europejskich wiz emerytalnych. Zdjęcie/Prem Koromani, Unsplash

Portugalia

Zapomnij o słońcu, falach atlantyckich i wzmocnionym winie – Portugalia oferuje emerytom wyjątkową wartość jako miejsce przesiedlenia.

Republika Iberyjska oferuje „złotą wizę” lub zezwolenie na pobyt stały w celu przejścia na emeryturę lub „użycia z indywidualnych zarobków”. Ważna do pięciu lat wiza ma dodatkową zaletę dostępu do strefy Schengen Unii Europejskiej, co czyni ją idealną bazą podróżną.

Miesięczne koszty z czynszem w Portugalii są o 32,01 proc. niższe niż w Nowej Zelandii

Stworzony, aby zachęcić do inwestycji zagranicznych, będziesz musiał mieć minimalny miesięczny dochód lub dowód posiadania aktywów. Będziesz także potrzebować niekaralności oraz ważnego ubezpieczenia podróżnego lub zdrowotnego na czas pobytu.

READ  Rząd płaci wykonawcom 8,5-procentowy wzrost wynagrodzeń ogółem w 2022 r. i 46% więcej za nisko płatne prace.

vistos.mne.gov.pt

Miejsce w słońcu: Fidżi ma przepisy wizowe dla emerytów lub
Place in the Sun: Fidżi ma przepisy wizowe dla emerytów lub osób ubiegających się o gwarantowany dochód. Zdjęcie/Prem Kurumbanai; Unsplash

Fidżi

W przeciwieństwie do wielu innych wysp południowego Pacyfiku, Fidżi ma przepisy dotyczące wiz dla emerytów lub „ubiegających się o gwarantowany dochód”.

Idealny dla każdego, kto chce zobaczyć swoje złote lata w Viti Levu.

Zezwolenia na pobyt są przyznawane każdemu, kto ma gwarantowane dochody lub wizy. Główny wnioskodawca nie może poszukiwać pracy na Fidżi i zapewniać ubezpieczenia medycznego.

Istnieje jednak duża kwota depozytu w wysokości 76 000 USD, którą należy wpłacić jako depozyt bankowy po zatwierdzeniu. Podróżni, którzy chcą się przenieść, mogą zostać zwolnieni, jeśli zainwestują w nieruchomość na Fidżi wartą więcej niż ten depozyt.

Miesięczne koszty utrzymania wraz z czynszem na Fidżi są o 43,72% niższe niż w Nowej Zelandii.

Podobnie jak Wyspy Cooka, Fidżi oferuje również specjalną umowę transferową dla planów emerytalnych Nowej Zelandii – pozwalającą Kiwis na wycofanie swojego programu emerytalnego i niektórych innych planów emerytalnych podczas pobytu tam.

imigracja.gov.fj

Epickie miejsce dla gospodyń domowych: Itaka, Grecja.  Zdjęcie/Johnny Africa, Unsplash
Epickie miejsce dla gospodyń domowych: Itaka, Grecja. Zdjęcie/Johnny Africa, Unsplash

Grecja

Niezależnie od tego, czy planujesz wrócić do domu na Itace, czy założyć sklep pod Akropolem – jest wiele atrakcji dla greckiego transportu.

Chociaż nie ma „wizy emerytalnej” jako takiej, Grecja oferuje tymczasowe zezwolenie na pobyt lub wizę klasy D odwiedzającym, którzy zamierzają przebywać w kraju przez 90 do 365 dni. Na pobyt ten można ubiegać się kolejno, do pięciu lat, po czym można ubiegać się o pobyt stały. Musisz złożyć wniosek za pośrednictwem greckiej misji dyplomatycznej lub konsulatu i udowodnić niezależność finansową. Musisz udowodnić, że majątek lub dochód wynosi co najmniej 2000 euro miesięcznie.

Miesięczne koszty wraz z czynszem w Grecji są o 31,81% niższe niż w Nowej Zelandii.

Jeśli szukasz stałego gruntu w Grecji, są inne opcje.

Istnieje również zezwolenie na pobyt w ramach „Złotej Wizy” dla osób, które chcą zainwestować 250 000 EUR w nieruchomości lub ponad 400 000 EUR w inwestycje lub obligacje bankowe.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: Afryka „wzięta jako zakładnik” przez inwazję, mówi Zełenski

Nowozelandczycy korzystają również z umowy o zabezpieczeniu społecznym z Grecją, która umożliwia ubieganie się o dodatkowe świadczenia i świadczenia przysługujące emerytom.

igracja.gov.gr

Pura Vida: Beachy Costa Rica oferuje wizę Pensionado dla obcokrajowców na relokację.  Zdjęcie/Riccardo Resende, Unsplash
Pura Vida: Beachy Costa Rica oferuje wizę Pensionado dla obcokrajowców na relokację. Zdjęcie/Riccardo Resende, Unsplash

Kostaryka

Lasy, rezerwaty ekologiczne i linie brzegowe zarówno na Pacyfiku, jak i na Karaibach sprawiają, że odwiedzający, którzy chcą przenieść się do Kostaryki, mają ogromny wybór.

Kraj Ameryki Środkowej oferuje „wizę Pensionado”, która jest bardzo popularna wśród amerykańskich emerytów, ale nie jest ograniczona do żadnej konkretnej narodowości.

Wiza na pobyt czasowy opiera się na zdolności udowodnienia dochodu w wysokości 1000 USD miesięcznie. Będziesz również zobowiązany do opłacania składek na ubezpieczenie społeczne La Caja Costarricense de Seguro – równowartość 100 USD miesięcznie.

Miesięczne koszty utrzymania w tym czynsz w Kostaryce są o 31,85% niższe niż w Nowej Zelandii

Wiza Pensionado jest ważna przez dwa lata, pod warunkiem, że spędzasz w kraju co najmniej cztery miesiące każdego roku. Możesz ubiegać się o pobyt stały do ​​końca trzech lat.

migracion.go.cr