Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowszy koronawirus: wskaźnik R wzrasta do między 1 a 1,2, ponieważ wariant delta nadal rozprzestrzenia się w szkołach

Najnowszy koronawirus: wskaźnik R wzrasta do między 1 a 1,2, ponieważ wariant delta nadal rozprzestrzenia się w szkołach

W zeszłym tygodniu było to między 1 a 1,1. R reprezentuje średnią liczbę osób, które są przenoszone przez każdą osobę zarażoną wirusem Covid-19.

Gdy liczba jest wyższa niż 1, epidemia może rosnąć wykładniczo, ale gdy jest mniejsza niż 1, oznacza to, że epidemia się kurczy.

Liczba R od 1 do 1,2 oznacza, że ​​średnio co 10 zarażonych osób zaraża kolejne 10 do 12 osób.

Tymczasem wariant Delta Covid, który początkowo został znaleziony w Indiach, zaczął rozprzestrzeniać się w szkołach i college’ach w Anglii, zgodnie z danymi Public Health England.

Dane obejmujące okres od 26 kwietnia do 30 maja wykazały 140 przypadków wariantu delta w szkołach. Profesor Christina Bagel, dyrektor Jednostki ds. Badań Klinicznych w University College London, powiedziała Guardianowi, że liczby są dowodem na to, że szkoły są teraz „głównym” źródłem transmisji.

Śledź najnowsze aktualizacje poniżej

Aktualizacje na żywo

1622829179

Wielka Brytania przekaże szczepionki rezerwowe

Zapytany, czy Wielka Brytania prawdopodobnie obieca dawki szczepionek projektowi Covax, który dystrybuuje szczepionki do krajów o niskim i średnim dochodzie, sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział dziennikarzom, że zrobi to, gdy będzie dostępne „przedawkowanie”.

„Kiedy mamy do czynienia z przedawkowaniem, którego nie potrzebujemy w tym kraju, z pewnością będziemy szukać najlepszego sposobu na rozprzestrzenienie ich na całym świecie” – powiedział sekretarz gabinetu.

„Ale jak powiedziałem, w tej chwili nie mamy żadnych przedawkowań, oddajemy je w nasze ręce tak szybko, jak to możliwe”.

1622827702

Najlepsi naukowcy ostrzegają, że usunięcie wszystkich ograniczeń 21 czerwca może być zagrożone

Dr Mike Tyldesley, członek rządowego Komitetu Doradczego ds. Grypy Pandemicznej dla Grupy Modelującej (Spi-M), powiedział, że zniesienie wszystkich ograniczeń 21 czerwca może być zagrożone, jeśli ministrowie „zaniepokoją się” wzrostem liczby hospitalizacji i zgonów w wyniku indyjskiej alternatywy.

Przemawiając w programie PM BBC Radio 4, naukowiec z University of Warwick powiedział: „Prawdopodobnie potrzebujemy więcej czasu, aby w pełni określić, jak naszym zdaniem wirus się rozwija, ale z pewnością liczba przypadków rośnie i myślę, że to duży umowa Bardzo netto.

„I oczywiście budzi to pewne obawy dotyczące tego, co może się wydarzyć w nadchodzących tygodniach, zwłaszcza jeśli za kilka tygodni będziemy szukać dalszych środków relaksacyjnych”.

„Myślę, że w nadchodzących tygodniach możemy zaobserwować wzrost liczby hospitalizacji i zgonów, ale myślę, że źródłem największej niepewności i to jest naprawdę kluczowa decyzja dla rządu, jest wzrost liczby hospitalizacji i zgonów.

„Nie sądzę, że wzrosną one do tego samego poziomu, co w styczniu, ale co rząd pomyśli o podwyżce, o którą się obawia, a która może zagrozić ponownemu otwarciu 21 czerwca?”

1622820040

Siły zbrojne rozmieszczone w środkowej Szkocji w celu przyspieszenia szczepień

Ponad 60 członków sił zbrojnych jest rozmieszczonych w środkowej Szkocji, aby uzyskać więcej uderzeń w broń.

Nagromadzenie wojska oznacza, że ​​programy szczepień w NHS Lothian i NHS Lanarkshire będą realizowane szybciej.

Dodatkowe wsparcie, które obejmie personel zajmujący się szczepieniami, logistyką i planowaniem, będzie obowiązywać od poniedziałku na okres do pięciu tygodni.

Minister zdrowia Hamza Yusuf powiedział: „Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim zaangażowanym w wprowadzenie szczepionki w Szkocji, w tym wojsku, które zapewniło, że ponad dwa miliony osób otrzymały obie dawki.

„Wciąż jesteśmy na dobrej drodze, aby dostarczyć szczepionkę wszystkim dorosłym do końca lipca, ale pojawienie się nowej alternatywy pokazuje, że nie możemy popadać w samozadowolenie.

„Dlatego, jak już wcześniej zrobiliśmy, poprosiliśmy o wsparcie wojskowe, aby uzupełnić nasze istniejące zasoby i zapewnić jak najszybsze wprowadzenie większej liczby szczepień w broń”.

1622818619

Jesiotr: Dobra wiadomość o szczepionkach sprawia, że ​​moje serce śpiewa

Nicola Sturgeon powiedział, że wiadomość, że szczepionka Pfizera przeciwko koronawirusowi została zatwierdzona do użytku od ponad 12 lat, „sprawia, że ​​moje serce śpiewa”.

Pierwszy minister Szkocji z zadowoleniem przyjął ogłoszenie przez Agencję Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA), że szczepionka może być stosowana w młodszej grupie wiekowej, po dokonaniu przeglądu jej bezpieczeństwa, jakości i skuteczności.

Ale pani Sturgeon podkreśliła, że ​​jest mało prawdopodobne, aby dzieci poniżej 16 roku życia zaczęły otrzymywać szczepionkę w najbliższej przyszłości.

Zapytana o decyzję, z zadowoleniem przyjęła wiadomość i powiedziała, że ​​rząd szkocki będzie oczekiwał na poradę Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień (JCVI) w sprawie zaangażowania potencjalnych młodych ludzi w wprowadzenie szczepionki.

„I myślę, że biorąc pod uwagę trudniejsze liczby, które teraz obserwujemy, z zadowoleniem przyjmujemy wszystkie dobre wieści dotyczące szczepionek.

„Myślę, że to naprawdę pozytywna wiadomość”.

1622817115

Rosja eksportuje głównie Sputnika V, a nie produkt końcowy – minister

Rosyjski minister przemysłu Denis Manturow powiedział w piątek, że Rosja eksportuje głównie surowce do produkcji szczepionki Sputnik V COVID-19, a nie produkt końcowy.

Gotowy produkt był również eksportowany w całości, ale „w małych ilościach”, powiedział Manturov.

Manturow powiedział, że do końca czerwca Rosja wyprodukuje 37 milionów dawek szczepionki Sputnik V.

1622815842

Portugalskie rządy zmieniają „zmiażdżone” nadzieje kobiet na zjednoczenie rodzin

Kobieta, która miała spotkać się z rodziną po raz pierwszy od 18 miesięcy, powiedziała, że ​​jej nadzieje zostały „rozbite” w ostatniej chwili przez rząd, który skreślił Portugalię z listy zielonych podróży.

W czwartek ogłoszono, że kraj przejdzie w tryb oddziału, co oznacza, że ​​osoby powracające do Wielkiej Brytanii muszą izolować się w domu przez 10 dni w ramach ograniczeń związanych z koronawirusem.

„Sytuacja Portugalii zmieniła się w ostatniej chwili, co sprawiło, że wszyscy się denerwowali” – powiedziała palestyńskiej agencji prasowej Alexandra Teixeira, pracownica handlu detalicznego z Londynu.

„Planowałem jechać w poniedziałek i postanowiłem go odwołać, ponieważ Portugalia przeniosła się na bursztynową listę.

„Pracuję w handlu detalicznym, więc kwarantanna w domu przez 10 dni po powrocie nie jest tak naprawdę opcją”.

24-letnia Teixeira powiedziała, że ​​była „smutna i rozczarowana”, że nie mogła zobaczyć swojej rodziny długo po rozstaniu.

1622814721

Alison McGovern z Partii Pracy oskarża Michaela Gove’a za to, że się nie izoluje

Minister Sportu Cieni Allison McGovern skrytykowała fakt, że sekretarz gabinetu Michael Gove nie będzie musiał izolować się w taki sam sposób, jak zwykli fani po finale Ligi Mistrzów.

Goff, kanclerz Księstwa Lancaster, pojechał z synem do Porto, aby obejrzeć finał Ligi Mistrzów pomiędzy Chelsea i Manchesterem City w zeszły weekend.

Został ostrzeżony przez aplikację NHS, że mógł mieć kontakt z kimś z Covid-19, z raportami sugerującymi, że kontakt mógł mieć miejsce na pokładzie lotu powrotnego do Wielkiej Brytanii po meczu zeszłej soboty.

„Czy to nie brzmi jak jedna zasada dla niego i jedna zasada dla wszystkich innych?”, powiedział McGovern.

1622813393

W sumie 5 613 057 szczepionek przeciwko Covid-19 podano w Anglii między 8 grudnia a 3 czerwca, zgodnie z danymi NHS England, w tym pierwszą i drugą dawkę, które wzrosły o 470 861 w porównaniu z poprzednim dniem.

NHS England podał, że 33375 148 pierwsza dawka szczepionki była wzrostem o 157 335 w porównaniu z poprzednim dniem, podczas gdy druga dawka wyniosła 2 275 5909, co stanowi wzrost o 313 526.

Dane NHS England pokazują, że ogółem 7 182 603 dawek podano ludziom w Londynie między 8 grudnia a 3 czerwca, w tym 4 464 199 pierwszych dawek i 2 718 404 drugich dawek.

W porównaniu z 6 266 457 pierwszymi dawkami i 4 414 277 drugimi dawkami podanymi ludziom w Midlands, łącznie 10 680 734.

Inne strefy to:

– Anglia Wschodnia: 3 985 642 pierwsze dawki i 2 739 368 drugich dawek, łącznie 6 725 010 – North East Yorkshire: 5 202 008 pierwsze dawki i 3 579 730 sekund (8 78 1738) – północny zachód: 4 232 565 pierwszych dawek i 2 920 116 drugich dawek (5 152 681) – pierwsze dawki na południu i 3 730 063 drugie dawki (9 171 736) – południowo-zachodnie: 3 533 943 pierwsza i 2 591 465 druga dawka (6 125 408)

1622812164

Dane dotyczące R i tempa wzrostu są dostarczane przez Naukową Grupę Doradczą ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Sage).

Tempo wzrostu, które szacuje, jak szybko zmienia się liczba infekcji z dnia na dzień, wynosi w Anglii od zera do 3%.

Oznacza to, że liczba nowych infekcji może być zasadniczo stała lub wzrastać nawet o 3% każdego dnia.

1622811300

Według najnowszych danych rządowych liczba reprodukcji koronawirusa lub wartość R w Anglii waha się od 1 do 1,2.

W zeszłym tygodniu było to między 1 a 1,1.

R reprezentuje średnią liczbę osób, które są przenoszone przez każdą osobę zarażoną wirusem Covid-19.

Gdy liczba jest wyższa niż 1, epidemia może rosnąć wykładniczo, ale gdy jest mniejsza niż 1, oznacza to, że epidemia się kurczy.

Liczba R od 1 do 1,2 oznacza, że ​​średnio co 10 zarażonych osób zaraża kolejne 10 do 12 osób.