Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowszy koronawirus: liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosła o 67% w ciągu jednego tygodnia

Najnowszy koronawirus: liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosła o 67% w ciągu jednego tygodnia

Australia zmniejszy o połowę liczbę osób wpuszczanych do kraju co tydzień, aby złagodzić presję na system kwarantanny hotelowej, ponieważ kraj ma do czynienia z kilkoma epidemiami związanymi z wariantem delta.

Po spotkaniu z przywódcami stanów i terytoriów w piątek premier Scott Morrison ujawnił plany wyjścia z pandemii oraz nowe ograniczenia dotyczące przyjazdów międzynarodowych.

Od 14 lipca Australia planuje przyjmować 3035 przylotów międzynarodowych tygodniowo, w porównaniu z poprzednim limitem wynoszącym 6070. Sydney, najbardziej zaludnione miasto, zachowa najbardziej hojny limit 1505 przylotów tygodniowo.

„Chodzi o model Delta” – powiedział Morrison na konferencji prasowej w piątek. „Szczep Delta jest bardziej zaraźliwy, dlatego staramy się podjąć środki ostrożności w celu zmniejszenia ogólnego ryzyka”.

Przywódcy stanów i terytoriów uzgodnili czteroetapowy plan, który pokieruje wyjściem kraju z pandemii, ale Morrison nie zaoferował jasnych wskazówek dotyczących harmonogramu.

Australia jest w fazie pierwszej, ponieważ blokady będą stosowane tylko w ostateczności.

Podczas gdy blokady kończą się w niektórych częściach Queensland i Terytorium Północnym w piątek, Sydney i okolice są prawie w połowie z dwutygodniowym pobytem w domu ze względu na rosnącą liczbę epidemii związanych z wariantem delta, który rozprzestrzenił się w Stanach Zjednoczonych Państwa. Miasto.

Faza 2 nie rozpocznie się, dopóki wszyscy nie otrzymają szczepionki, a cel szczepień, który nie został jeszcze ustalony, nie zostanie osiągnięty. Oczekuje się, że w tym momencie niektóre ograniczenia dotyczące populacji zaszczepionej zostaną złagodzone.

Wejście w fazę trzecią oznacza koniec blokad i złagodzenie ograniczeń dla zaszczepionych podróżnych, podczas gdy faza czwarta oznacza powrót do normalności.

W piątek John Frewin, szef Australijskiej Kampanii Szczepień, powiedział, że 1,7 miliona z 25-milionowej populacji kraju zostało w pełni zaszczepionych, a 6,2 miliona, czyli 30 procent populacji, otrzymało co najmniej jeden zastrzyk.