Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowsze wiadomości dotyczące racjonowania supermarketów: Brytyjskie supermarkety, takie jak Asda, nakładają ograniczenia na owoce i warzywa, ponieważ półki pozostają puste

Racjonowanie supermarketów: sklepy w Wielkiej Brytanii wprowadzają ograniczenia dotyczące żywności po tym, jak półki pozostały puste

Brytyjskie supermarkety zaczęły racjonować wybrane owoce i warzywa, ponieważ problemy z dostawami pozostawiają puste półki w całym kraju.

Połączenie złej pogody i problemów transportowych w Afryce i Europie sprawiło, że półki supermarketów w Wielkiej Brytanii są puste od pomidorów, a także kurczą się zapasy niektórych innych świeżych produktów.

Asda wprowadziła limit trzech produktów dla klientów na pomidory, paprykę, ogórki, sałatę, torebki sałatkowe, brokuły, kalafior i jagody, a Morrisons powiedział, że od dziś wprowadzi limit dwóch produktów na klienta w zakresie pomidorów, ogórków, sałaty i papryki .

Rozumie się, że inne supermarkety rozważają podobne tymczasowe środki.

Rozumie się, że detaliści uważają, że problemy wynikają ze słabych plonów na kontynencie iw Afryce Północnej, a dostawy poprawią się w nadchodzących dniach lub tygodniach.

„Trudne warunki pogodowe w południowej Europie i północnej Afryce zakłóciły zbiory niektórych owoców i warzyw, w tym pomidorów i papryki” – powiedział Andrew Opie, dyrektor ds. żywności i zrównoważonego rozwoju w British Retail Consortium, które reprezentuje brytyjskie supermarkety.

1677048658

Gdzie są pomidory?

Wielka Brytania stoi w obliczu niedoboru warzyw, zwłaszcza pomidorów, po tym, jak dostawy do supermarketów zostały dotknięte nieurodzajami w południowej Europie i Afryce Północnej.

Sprzedawcy artykułów spożywczych powiedzieli, że sytuację pogorszyła mniejsza produkcja zimowa w szklarniach w Wielkiej Brytanii i Holandii z powodu wyższych kosztów energii.

Według danych BRC, pomimo dużej samowystarczalności latem, Wielka Brytania zazwyczaj importuje 95 procent swoich pomidorów i 90 procent sałaty od grudnia do marca.

Asda, trzeci co do wielkości sklep spożywczy w Wielkiej Brytanii, powiedział, że wprowadził tymczasowy limit trzech opakowań na zakupy pomidorów, podczas gdy rywal Morrisons powiedział, że nałoży limit dwóch opakowań na klienta.

Alisha Rehman Sarkar22 lutego 2023 06:50

1677047458

Supermarkety zaopatrują się w owoce i warzywa z ostrzeżeniem przed paniką

Słabe zbiory w Europie oznaczają, że Asda ogranicza swoich klientów do maksymalnie trzech odmian, takich jak papryka, sałata i brokuły.

Morrisons zacznie również od dziś zakazywać więcej niż dwóch produktów, z ograniczoną produkcją, w tym pomidorami, ogórkami, sałatą i papryką.

Reportaż Richa Bootha i Eleanor Noyce.

Alisha Rehman Sarkar22 lutego 2023 06:30

1677046028

ICYMI | Brexit przyczynia się do „paraliżującego” kryzysu dostaw żywności w Wielkiej Brytanii

Krajowa federacja rolnicza stwierdziła, że ​​brexit przyczynił się do narastającego kryzysu dostaw żywności w Wielkiej Brytanii, który odnotował „paraliżujące” niedobory niektórych artykułów w supermarketach.

Narodowa Federacja Rolników (NFU) powiedziała, że ​​obecny niedobór jaj „może być dopiero początkiem” i ostrzegła, że ​​konsumenci mogą wkrótce zobaczyć niedobór pomidorów, ogórków, gruszek i innych świeżych produktów.

Szefowa National Farmers’ Union, Minnette Butters, powiedziała, że ​​brytyjskie dostawy owoców i warzyw mogą wkrótce „znaleźć się w tarapatach”, wzywając rząd do pomocy producentom dotkniętym rosnącymi kosztami.

Alisha Rehman Sarkar22 lutego 2023 06:07

1677017076

Dlaczego supermarkety miały puste półki w weekend

Kupujący wyszli po doniesieniach o pustych półkach w supermarketach w całym kraju w weekend.

Morrisons przyznał się do braku pomidorów, aw innych miejscach odnotowano ogólny niedobór świeżych warzyw.

Andrea Cowan, konsultant SNP z Rutherglen Central & North, opublikowała na Twitterze zdjęcie pokazujące niedobór warzyw w miejscu w jej okolicy.

Eleonora Noyce21 lutego 2023 22:04

1677013246

Niedobory zgłaszane w Irlandii wraz z Wielką Brytanią, przy czym „mało prawdopodobne” jest Brexit

Nie tylko supermarkety w Wielkiej Brytanii doświadczają niedoboru świeżych produktów: zapasy są również wyczerpane w Irlandii.

Tesco Ireland poinformowało, że tymczasowo wpłynęło to na poziom zapasów, a lokalna sieć SuperValu potwierdziła podobne problemy.

Źródła branżowe powiedziały BBC Że Wielka Brytania może ucierpieć z powodu niższej produkcji krajowej i bardziej złożonych łańcuchów dostaw w połączeniu z rynkiem wrażliwym na ceny. Jednak źródła te sugerują, że Brexit jest „mało prawdopodobny” jako czynnik.

Hurtownik Ken Mortimer, dyrektor generalny Heritage Fine Food Company, nie wierzy, że Brexit jest przyczyną obecnego niedoboru.

Eleonora Noyce21 lutego 2023 21:00

1677011446

„Poważny niedobór” spodziewany jest również w lokalnie uprawianych uprawach, mówi szef firmy zajmującej się świeżymi produktami

Ponieważ półki supermarketów w Wielkiej Brytanii wydają się być pozbawione świeżych produktów, europejscy rolnicy nie są jedynymi, którzy cierpią z powodu złej pogody: brytyjscy rolnicy również zostali dotknięci.

Tim O’Malley, dyrektor zarządzający Nationwide Produce, jednej z największych brytyjskich firm produkujących świeże produkty, ostrzegł klientów przed „znaczącym niedoborem” lokalnie uprawianych roślin.

O’Malley powiedział, że zła pogoda wpłynęła na uprawy marchwi, pasternaku, kapusty i kalafiora w Wielkiej Brytanii.

Powiedział: „Największym problemem, przed którym stoimy teraz jako branża, nie jest inflacja, to Matka Natura”. BBC.

Eleonora Noyce21 lutego 2023 20:30

1677009646

Brytyjski National Farmers’ Union twierdzi, że cięcia dotacji rolniczych po Brexicie przyczyniają się do niedoboru

Szefowa brytyjskiego National Farmers’ Union, Mynette Butters, powiedziała, że ​​cięcia w dotacjach dla gospodarstw rolnych po Brexicie przyczyniły się do obniżenia produkcji.

„Dla hodowców roślin chronionych, tych, którzy uprawiają [crops] Pod maską, cena gazu oznacza, że ​​wiele ich biznesów upada” – powiedziała Butters podczas dorocznej konferencji National Farmers Union. „Widzimy ogromne spadki – najniższy poziom produkcji od 1985 r., kiedy to odnotowano rozpoczął się.”

Gwałtowny wzrost cen surowców, pracy i energii przyczynił się także do spadku produkcji w innych dziedzinach rolnictwa, w tym jaj. Jak zauważył Butters, w 2022 roku wyprodukowano prawie miliard jaj w porównaniu z 2019 rokiem.

Inne sektory bezpośrednio stoją w obliczu niepewnej przyszłości [subsidy] Dodała, że ​​płatności są wycofywane z powodu wysokiej inflacji kosztowej.

We wtorek ministrowie ogłosili, że przekażą rolnikom ponad 168 milionów funtów dotacji w celu sfinansowania innowacji, zmian w zakresie zdrowia i dobrostanu zwierząt oraz ochrony środowiska.

Eleonora Noyce21 lutego 2023 o godzinie 20:00

1677007858

Supermarkety zaopatrują się w owoce i warzywa z ostrzeżeniem przed paniką

Supermarkety w całym kraju zaczęły racjonować świeżą żywność, co ma potrwać „tygodnie”.

Morrisons wprowadzi również jutro zakaz dotyczący więcej niż dwóch produktów, z ograniczonymi produktami, w tym pomidorami, ogórkami, sałatą i papryką.

Kupujący w całym kraju podzielili się swoją frustracją w mediach społecznościowych po tym, jak nie mogli znaleźć pomidorów w lokalnym sklepie.

Plantatorzy i dostawcy w Maroku musieli radzić sobie z niskimi temperaturami, ulewnymi deszczami, powodziami i odwołaniami promów w ciągu ostatnich trzech do czterech tygodni – wszystko to wpłynęło na ilość owoców docierających do Wielkiej Brytanii.

Pogoda poważnie wpłynęła na dostawy z innego głównego źródła zimowego w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii.

Problemy produkcyjne w Maroku zaczęły się w styczniu od wyjątkowo niskich temperatur w nocy, które wpłynęły na dojrzewanie pomidorów.

Problemy te zostały zaostrzone przez odwołanie promów z powodu złej pogody, która wpłynęła na dostawy ciężarówek.

Przeczytaj całą historię poniżej:

Eleonora Noyce21 lutego 2023 19:30

1677006058

„Sytuacja stała się niepokojąca” – mówią hiszpańscy rolnicy.

Sytuacja stała się niepokojąca, powiedziała Federacja Organizacji Producentów Owoców i Warzyw z Almerii, ponieważ niektóre firmy z trudem dotrzymują terminów swoich klientów. Der Spiegel.

Wielka Brytania jest w dużej mierze samowystarczalna w miesiącach letnich, ale zwykle importuje 95% pomidorów i 90% sałaty od grudnia do marca.

Przez cały 2022 rok brytyjskie sklepy spożywcze doświadczały zakłóceń w dostawach, głównie z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jednak przed świętami stany poprawiły się.

Gdzie indziej, w lutym 2023 r., Maroko zakazało eksportu pomidorów, cebuli i ziemniaków do krajów Afryki Zachodniej w celu obniżenia cen krajowych i ochrony ich eksportu do Europy.

Eleonora Noyce21 lutego 2023 19:00

1677004258

Dostępność produktów spadła o 30-40%, raporty dostawcy zaopatrzenia

Po powszechnych niedoborach w supermarketach, dostawca restauracji Reynolds zauważył, że dostępność produktów spadła o 30% do 40% w przypadku niektórych upraw, Stróż raporty.

Ceny hurtowe wzrosły w niektórych przypadkach nawet trzykrotnie w porównaniu z normalnymi poziomami, przez co puste półki są nie tylko problemem w niektórych supermarketach w Wielkiej Brytanii, ale także inflacją.

Eleonora Noyce21 lutego 2023 18:30