Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowsza aktualizacja wiadomości: Tamasek zwiększa inwestycje w Agritech, aby zwiększyć bezpieczeństwo żywności w Singapurze

Najnowsza aktualizacja wiadomości: Tamasek zwiększa inwestycje w Agritech, aby zwiększyć bezpieczeństwo żywności w Singapurze

Przywódca Hongkongu bronił we wtorek przyznania zwolnienia prezesowi i dyrektorowi naczelnemu JPMorgan Chase Jimmy’emu Dimonowi, który wjechał do miasta bez poddawania się ścisłej trzytygodniowej kwarantannie, mówiąc, że ryzyko jest „w pełni kontrolowane”.

Dimon, pierwszy szef banku inwestycyjnego z Wall Street, który odwiedził Chiny kontynentalne od początku pandemii Covid-19, przybył ze Stanów Zjednoczonych i spędzi zaledwie 32 godziny na spotkaniach z organami regulacyjnymi w Hongkongu i 4000 pracowników w wirtualnym „ratuszu”.

„[Dimon’s] Sprawa… na podstawie zainteresowań [Hong Kong’s] Rozwój gospodarczy” – powiedział Lam dziennikarzom.[JPMorgan] W końcu jest to ogromny bank ze znaczącym biznesem w Hongkongu”, podkreślając, że podróż Dimona wiąże się tylko z „kontrolowanym ryzykiem”, biorąc pod uwagę, że jego trasa została zatwierdzona „z ograniczeniami”.

Ograniczenia te obejmowały noszenie masek, trzymanie się z daleka podczas spotkań i niepodawanie sobie rąk.

Podróżni ze Stanów Zjednoczonych oraz 24 innych krajów wysokiego ryzyka, w tym z większości krajów europejskich, muszą zostać poddani 21-dniowej kwarantannie hotelowej. Zwolnienie aktorki Nicole Kidman z kwarantanny w sierpniu w celu nakręcenia serialu telewizyjnego na Amazon wywołało publiczne oburzenie z powodu jej „specjalnego traktowania”.

Około 130 pilotów cargo z Cathay Pacific zostało wysłanych na 21 dni kwarantanny po tym, jak trzech z ich kolegów uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa © Bloomberg

Podczas gdy rząd Hongkongu zezwolił niewielkiej liczbie biznesmenów na ominięcie obowiązkowych kwarantanny w oparciu o obawy związane z rozwojem gospodarczym, urzędnicy cofnęli większość zwolnień z zeszłego tygodnia, starając się spełnić oczekiwania Pekinu dotyczące ułatwienia ponownego otwarcia granic z Chinami kontynentalnymi.

Według danych rządowych dostarczonych Financial Times, Hongkong udzielił 93 zwolnień z kwarantanny najwyższym urzędnikom biznesowym z 399 wniosków otrzymanych do 11 listopada.

Kilku odpowiedników Dimona w głównych międzynarodowych bankach zostało poddanych kwarantannie w mieście, w tym prezes HSBC Mark Tucker i dyrektor generalny Noel Quinn. Bill Winters, dyrektor generalny Standard Chartered, otrzymał tego lata ograniczone zwolnienie z kwarantanny, co oznacza, że ​​pozwolono mu uczestniczyć w niektórych spotkaniach biznesowych.

READ  Właściciele podnoszą FTSE w górę, gdy ponownie otwierają się nadzieje na lato

Inni w ogóle unikali przychodzenia do miasta. David Solomon, dyrektor generalny Goldman Sachs, przyjedzie w tym tygodniu do Singapuru – który zakończył kwarantannę dla podróżnych z USA – podczas swojej pierwszej podróży do Azji od początku kryzysu.

Również we wtorek, jak powiedział Lam, około 130 pilotów cargo w Cathay Pacific zostało wysłanych na 21-dniową kwarantannę po tym, jak trzech ich kolegów, którzy przebywali w tym samym hotelu we Frankfurcie, wykazało pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Przyznała, że ​​przeprowadzka może „znacznie wpłynąć” na miejską logistykę towarów. Linia lotnicza, po rozmowach z urzędnikami, nałożyła surowsze procedury kwarantanny dla wszystkich członków personelu pokładowego, aby izolowali się przez trzy dni i unikali zgromadzeń po przylocie.