Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowsza aktualizacja wiadomości: Hongkong zamyka Disneyland po wykryciu przypadku Covid-19

Najnowsza aktualizacja wiadomości: Hongkong zamyka Disneyland po wykryciu przypadku Covid-19

Krajowy eksport Singapuru poza ropą wykazał silny wzrost w październiku, co wskazuje na optymistyczne perspektywy wzrostu gospodarczego w czwartym kwartale, ponieważ miasto-państwo otwiera się po porzuceniu strategii zerowej koronawirusa.

W październiku eksport wzrósł o 4,2 proc. miesiąc do miesiąca, szybciej niż 1 proc. wzrost w poprzednim miesiącu, co analitycy określili jako impuls do rozmachu.

Według krajowego departamentu statystyki ogólnej, w październiku całkowity handel wzrósł o 24 procent, co oznacza wzrost o 18,6 procent w poprzednim miesiącu.

Całkowity eksport w październiku wzrósł o 22,7 proc. rok do roku, po wzroście o 18,6 proc. w poprzednim miesiącu, a import ogółem o 25,6 proc. po wzroście o 18,7 proc. we wrześniu.

Suwnice bramowe na stacji Tanjung Pajar w Singapurze © Ore Huiying / Bloomberg

Dane pokazały ożywienie w handlu na całym świecie z petrochemikaliami, eksportem zagranicznym i reeksportem, które wzrosły w ciągu miesiąca. „Wzrost (…) przyspieszył, gdy nominalny eksport mocno odbił” – powiedziała Priyanka Kishore, dyrektor ds. gospodarki Indii i Azji Południowo-Wschodniej w Oxford Economics w Singapurze.

W zeszłym miesiącu Singapur poluzował jedne z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących pandemii, Rozpoczęcie podróży bez kwarantanny Z 10 krajami prawie 21 miesięcy po zamknięciu granic. Zaszczepione osoby będą mogły swobodnie podróżować do iz ośmiu krajów, w tym do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Włoch, Holandii i Kanady.

Jednak analitycy twierdzą, że granice Singapuru pozostają stosunkowo zamknięte. „Oczekujemy, że import usług przekroczy eksport usług w najbliższej perspektywie, ponieważ ograniczenia krajowe pozostają surowsze niż te za granicą, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Europie, co może prowadzić do większej liczby turystów wyjeżdżających” – powiedział Kishore.

Wzrost eksportu w październiku skorzystał z niskiej bazy odnotowanej w 2020 r., a także otrzymał impuls z przesyłek petrochemicznych. „Biorąc pod uwagę charakter początku globalnego ożywienia, roczne zmiany pozostają niestabilne i mogą podlegać dalszej zmienności w nadchodzących miesiącach”, powiedział Nicholas Maba, ekonomista ING w Manili.