Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowsza aktualizacja wiadomości: FDA zezwala na leczenie przeciwciałem AstraZeneca Covid do użytku w nagłych wypadkach

Najnowsza aktualizacja wiadomości: FDA zezwala na leczenie przeciwciałem AstraZeneca Covid do użytku w nagłych wypadkach

Były szef sztabu Białego Domu Donalda Trumpa nie będzie już współpracował z komisją Kongresu badającą atak z 6 stycznia na Kapitol, co świadczy o rosnącej nienawiści między sojusznikami byłego prezydenta a prawodawcami.

Benny Thompson, demokrata, który przewodniczy komisji specjalnej 6 stycznia, powiedział w zeszłym miesiącu, że Mark Meadows „doradzał” komitetowi ustawodawców za pośrednictwem swojego adwokata, dostarczając dokumentację komisji i składając oświadczenie pod przysięgą po wezwaniu do Kongresu.

Ale George Terwilliger, adwokat Meadows, zaznaczył we wtorek, że jego klient nie będzie już współpracował, oskarżając komisję o niedziałanie „w dobrej wierze”. W liście wysłanym do Thompsona i otrzymanym przez Financial Times, Terwilliger powiedział, że komisja „nie ma zamiaru respektować granic przywilejów wykonawczych”.

Terwilliger i rzecznik komisji 6 stycznia nie odpowiedzieli od razu na prośbę o komentarz.

Przejście z Meadows następuje, gdy były szef sztabu znalazł się pod ostrzałem lojalistów Trumpa w związku ze zbliżającym się wspomnieniem szczegółowo opisującym mecz ówczesnego prezydenta z COVID-19. W książce Meadows mówi, że Trump uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa przed telewizyjną dyskusją z Joe Bidenem.

Trump i jego sojusznicy próbowali powołać się na „przywilej wykonawczy”, umowę prawną, która oznacza, że ​​niektóre komunikaty prezydenckie są klasyfikowane, jako podstawa do niewspółpracy z komisją 6 stycznia, która składa się tylko z demokratycznych i republikańskich prawodawców: Liz Cheney, Wyoming i Adama Kinzingera z Illinois.

Trump pozwał komisję, aby zapobiec ujawnieniu dokumentów związanych z jego ostatnimi dniami urzędowania, podczas gdy w zeszłym miesiącu federalna ława przysięgłych oskarżyła Steve’a Bannona, innego powiernika Trumpa, o pogardę dla Kongresu po tym, jak nie zastosował się do wezwania. Z komisji ustawodawczej.

Nie jest jasne, czy sprawa Meadows pójdzie podobną ścieżką. Meadows był republikańskim kongresmenem z Północnej Karoliny, zanim został wybrany na czwartego i ostatniego szefa sztabu Trumpa.

READ  Stany Zjednoczone są największym emitentem dwutlenku węgla w historii. Gdzie stoją inne kraje?