Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najlepsze miasta w Polsce dla studentów zagranicznych do życia i pracy

Czy jesteś studentem z zagranicy, który chce zrobić sobie międzynarodową karierę? dlaczego nie patrzysz praca w Polsce?

W ostatnich latach coraz więcej osób przenosi się do Polski do pracy. Powołując się na wstępne wyniki badania przeprowadzonego przez agencję rządową GUS, z notatek z Polski wynika, że ​​w Polsce mieszkało ponad 2 miliony obcokrajowców, co odpowiada 5% populacji kraju na koniec 2019 roku.

Dodali, że z danych polskiego Ministerstwa Pracy wynika, że ​​w 2019 r. nastąpił kolejny 35% wzrost liczby Wydawanie zezwoleń na pracę Dla imigrantów spoza Unii Europejskiej. Należy zauważyć, że trudno było uzyskać dokładne dane dotyczące całkowitej liczby imigrantów w kraju, ale dane te wskazują na nieco pozytywne nastawienie do Polski w zakresie możliwości zatrudnienia.

Tymczasem London School of Economics zauważa, że ​​w 2020 r. PKB Polski skurczył się o „tylko” 3,5%, znacznie poniżej średniej OECD wynoszącej 5,5%. Stanowiło to wyraźny kontrast z Wielką Brytanią, gdzie liczba ta wyniosła 9,9%. Zauważyli, że chociaż stopy bezrobocia wzrosły w całej Europie, oficjalne polskie dane prawie się nie zmieniły, najniższe w Unii Europejskiej według najnowszych danych Eurostatu.

Polska gospodarka również dobrze radziła sobie przed wybuchem pandemii.

Pomimo rosnącej liczby pozwoleń na pracę wydawanych imigrantom, Polska ma bogatą historię, wielowiekową kulturę i tradycje, które czynią ją atrakcyjną dla osób bez polskich korzeni do osiedlania się w kraju w poszukiwaniu pracy.

Poza tym, że koszty życia w Polsce są tańsze niż w innych krajach Unii Europejskiej, a także bogactwo naturalnego piękna, które sprawia, że ​​przygody na świeżym powietrzu są idealne dla żądnych przygód na sercu, wiele miast ma to wszystko.

Oto trzy miasta, dzięki którym pracy w Polsce nie pożałujesz:

Wrocław

Jest wiele powodów, dla których Wrocław został uznany za jedną z najlepszych destynacji w Europie w 2018 roku. Tutaj cuda architektury, rzeki i nie tylko nazwały go „Wenecją Północy”.

READ  Fotograf makro ujawnia przerażające szczegóły „twarzy” mrówki

Istnieje wiele centrów rozrywki, barów i klubów, w których można odpocząć po męczącym dniu. Miasto posiada również dobrze rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej.

Miasto posiada system transportowy, który łączy je z resztą Polski i sąsiednimi krajami, w tym Niemcami i Czechami.

Samo miasto jest pełne okazji. Założyło tu wiele międzynarodowych firm, takich jak IBM, Nokia, Credit Suisse, Volvo Group, DataArt, Google, McKinsey & Company, Dolby, HP Inc.

Poznań

Poznań leży w zachodniej Polsce nad Wartą i jest powszechnie znany jako rozwinięty gospodarczo region województwa wielkopolskiego. Jest to również piękne miasto o bogatej historii, oferujące swoim mieszkańcom atmosferę małego miasteczka i tętniące życiem miejskie życie.

Tutaj weekendy można spędzić na zwiedzaniu niezliczonych muzeów, galerii sztuki i teatrów. W nocy restauracje, bary i puby obfitują w nocne marki. Jest również strategicznie położony – Berlin oddalony jest o zaledwie 2,5 godziny jazdy od hotelu.

Poznań został opisany jako miasto przyjazne biznesowi. Jest siedzibą wiodących firm, takich jak Roche, Amazon, Unilever, Volkswagen i innych.

Kraków

Jednym słowem na opisanie Krakowa? majestatyczny. Położone nad słynną Wisłą, jest jednym z najstarszych miast w Polsce, przepełnionym historyczną architekturą, sztuką, kulturą i nie tylko. Chociaż jest historyczny, jest również żywy. Duży rynek i ulice wypełnione rozrywką sprawiły, że stał się ulubieńcem tłumu.

Na dojazdy, tramwaje, autobusy i taksówki obfitują. Dostępność ułatwia mieszkańcom zwiedzanie pięknych ogrodów i delektowanie się pyszną kuchnią.

Osoby poszukujące satysfakcjonującej pracy w Polsce cieszą się, że wśród jej największych organizacji są Cisco, Shell, IBM, Motorola Solutions, HSBC Holdings, Google, Nokia, Accenture, Heineken, Uber i Philip Morris International.