Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najlepsi śpiewacy operowi wspierają polską „miękką siłę” za granicą: wysłannik ONZ – dział anglistyki

Najlepsi śpiewacy operowi wspierają polską „miękką siłę” za granicą: wysłannik ONZ – dział anglistyki

Krzysztof Szczerski przemawiał po tym, jak uznany na całym świecie polski baryton Tomasz Kościuszny dał w poniedziałek solowy recital w Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku.

Konieczny jest Obecnie występuje w Metropolitan Opera w Nowym Jorku w tytułowej roli w Richardzie Wagnerze Latający Holender opera.

dla niego Fundacji Kościuszkowskiej W recitalu znalazły się pieśni Richarda Straussa oraz polskich kompozytorów Stanisława Moniuszki i Henryka Szyszowa, z których część znalazła się na najnowszej płycie Koniecznego wydanej przez Universal Music Polska.

Godny Od separacji do zniekształceńAlbum zawiera również utwory współczesnego polskiego kompozytora Aleksandra Nowaka.

Konishni otrzymuje owację na stojąco. W wywiadzie dla Parlamentarnej Agencji Informacyjnej powiedział, że pojawienie się przed 150-osobową publicznością „tak szybko po zaśpiewaniu w Metropolitan na 5000 miejsc” było nie lada wyzwaniem.

Dodał, że w swoich nagraniach płytowych łączy „nawiązania niemieckie i polskie, głęboko wierząc, że to najlepszy sposób na promocję muzyki polskich kompozytorów”.

Soft power Polski na arenie międzynarodowej

READ  Polska vs Albania - Raport z meczu piłki nożnej - 2 września 2021

Odnosząc się do występu Koniecznego w Met, Czyrski, polski wysłannik przy ONZ, powiedział, że obecność licznej grupy polskich śpiewaków w prestiżowej nowojorskiej sali koncertowej „poprawiła wizerunek Polski za granicą” – podała polska agencja informacyjna.

Obok Koniecznego polskimi piosenkarzami, którzy regularnie pojawiają się w Met są Piotr Beczała i Aleksandra Kurzak.

Piotr Beczała: Fot. Wojciech Kusiński / PR

Aleksandra Korzak Aleksandra Korzak. Fot. Jacek Bednarczyk/PAP

Czerski dodał: „To jest soft power Polski na arenie międzynarodowej. Wszyscy soliści Met z Polski podkreślają swoje polskie korzenie i studia wokalne w Polsce.”

Krzysztofa Szczerskiego. Krzysztof Szczerski jest ambasadorem Polski przy ONZ. Fot. PAP/Radek Pietruszka

W recenzji występu Koniecznego w Met o godz Latający HolenderDavid Salazar pisze na stronie internetowej OperaWire: „To był bez wątpienia jeden z najlepszych występów solowych w całym sezonie Met… Konishni był absolutnie fantastyczny od samego początku, pomimo wszystkich innych niesamowitych występów, nie możesz się na niego doczekać wrócić na scenę, jeśli usłyszysz to przez kilka chwil.”

(Członek Knesetu / p)