Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nagroda Merkurego: Mali Simowie wygrywają Czasami mogę być introwertykiem | Nagroda Merkurego 2022

Little Sims zdobyli nagrodę Mercury Award 2022 za swój czwarty album, Czasami potrafię być introwertykiem. 28-letni raper i aktor z północnego Londynu był jedynym dwukrotnym nominowanym artystą, który zadebiutował w Mercury. Wcześniej nominowana do swojego trzeciego albumu Grey Area w 2019 roku.

Odbierając nagrodę w Eventim Apollo w Londynie we wtorek wieczorem, Simz, urodzony jako Simbiatu Ajikawo, początkowo milczał. „Wspaniale. Jestem tak wyczerpana, jestem taka wdzięczna” – powiedziała. „Chwała Bogu – bardzo Bogu dziękuję; Moja rodzina jest tutaj i moi bliscy są tutaj. Chciałbym bardzo podziękować Mercury za tę niesamowitą i wspaniałą nagrodę. Chcę podziękować mojemu bratu i mojemu najlepszemu partnerowi [producer] Inflo [has] Zna mnie od najmłodszych lat, utknąłeś ze mną, stworzyliśmy ten album razem. Były chwile w studio, kiedy nie wiedziałem, czy skończę tę płytę, przeżywałem wszystkie emocje… On trzymał się przy mnie”.

Celebrowała także swoich kolegów kandydatów. „Wszyscy jesteście niesamowici, wszyscy nagraliśmy świetne albumy, wszyscy zmieniamy życie ludzi naszą muzyką i to jest najważniejsze, więc to jest naprawdę dla nas, wiecie o czym mówię?”

Nagroda przyznawana za Brytyjski lub Irlandzki Album Roku obejmuje nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 funtów. Tegoroczna uroczystość została przełożona na 8 września, ponieważ zbiegła się ona ze śmiercią królowej Elżbiety II. Sims wykonała jej piosenkę How I Came Here at Night.

Wybrany przez nas album porusza tematy osobiste i polityczne. Muzyka jest wyrafinowana i różnorodna. „To naprawdę wyjątkowy album”, powiedział DJ Games Supernova, wręczając Simsowi nagrodę.

Simz jest solidną artystką DIY, wydając każdy ze swoich albumów we własnej wytwórni Age 101 i stale zdobywając pozycję major w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej dekady. Nagroda może być dowodem: przy okazjonalnym wydaniu… napisała na Twitterze do każdego, kto nadal opisywał ją jako słabszą: „Zamiast mówić „simz jest niedoceniany”, dlaczego nie przestaniesz być owcą i nie zmienisz narracji?”

READ  Peter Kay doprowadza fanów do szaleństwa, gdy wraca na londyńską scenę na trasę Dance For Life

opisany przez Nagroda Merkurego Prowadzona przez Lauren Laverne jako jej „najbardziej intymna płyta do tej pory”, czasami I May Be an Introvert znajduje się na wielu listach albumów w 2021 roku, zajmując pierwsze miejsce w rankingu BBC6 Music Poll i zajmując trzecie miejsce na liście Guardian. „Simbiatu Ajikawo pokazuje, że nie brakuje jej odważnej filmowej wizji” – napisała krytyk Jensa Williams. „Narracyjna podróż w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu, czasami mogę być wręcz introwertyczna wobec ostrego poczucia zwątpienia w siebie, które często nawiedza błogą euforię sukcesu”.

Sukcesy te trwały do ​​2022 roku. Mercury zabrała do domu swoje drugie w tym roku Grand Prix Sims po wygraniu Best New Artist na BRIT Awards w lutym, chociaż niektórzy fani byli zdezorientowani. Simz wydała swój pierwszy mixtape w 2010 roku, ale czasami… było to jej pierwsze wydawnictwo, które znalazło się na UK Albums Chart – osiągając numer 4 – i tym samym po raz pierwszy zakwalifikowała się do BRIT Awards.

Jednak krytyczny sukces jako artysty DIY może zajść tylko tak daleko: w kwietniu Simz odwołała swoją nadchodzącą trasę po USA z powodu niestabilności finansowej. „Będąc niezależnym artystą, płacę za wszystko, łącznie z moimi występami na żywo, z własnej kieszeni, a miesięczna trasa w USA byłaby ogromnym deficytem” – powiedziała wtedy. „Choć boli mnie, że cię teraz nie widzę, po prostu nie jestem w stanie znieść tej psychologicznej presji”.

Mali Sims: Introwertyk – wideo

Zwycięstwo Simza oznaczało także zwycięstwo dla producenta – i jej przyjaciela z dzieciństwa – Inflo, która wraz z Danger Mouse współprodukowała nagrodzony albumem Mercury w 2020 roku album Kiwanuka Michaela Kiwanuki. Został wybrany Producentem Roku na tegorocznych BRIT Awards, pracował również nad albumem Adele 2021, 30.

Oprócz Simza w tegorocznych nominacjach Mercury znalazła się była gwiazda One Direction Harry’ego StilesaNiezależny duet Isle of Wight na szczycie listy mokra nogaJordi piosenkarz i autor tekstów Sam FenderAktor nominowany do Oscara Jesse Buckley Za jej wspólny album z Suede’s Bernard Butler (który zdobył nagrodę w 1993 roku jako część Suede) i jego głupia gwiazda Koji radykał. Cztery z nominowanych albumów – te z Wet League, Koji Radical, wokalista R&B Joey Crooks i zespół Postpunk prawo podwórkowe – Płyty były debiutem.

Poza Styles i, w mniejszym stopniu, Fender, na tegorocznej krótkiej liście było kilku słuchaczy A-popu. Zamiast tego na liście wyróżniono mniej znanych artystów, takich jak szkocki pianista jazzowy Fergus McCready, artysta synth pop w języku kornwalijskim Gino oraz punkowy duet Nova Twins i alternatywni wokaliści popu. Szanuj mnieNazwany na cześć jego nominowanego albumu Prioritize Pleasure the Guardian Najlepsze z 2021 r..

W tegorocznym panelu jurorów Mercury udział wzięli artyści Anna Calvey, Jimmy Cullum i Lowell Karner, a także nadawcy, DJ-e, pisarze i przedstawiciele branży. „Dotarcie do 12 albumów w tym roku nie było łatwe, po prostu dlatego, że jest tak wiele wspaniałych albumów do wyboru”, powiedział komitet o krótkiej liście. „Jest to dowód na to, że brytyjska i irlandzka muzyka kwitnie w burzliwych okresach historii… Czujemy, że te 12 fantastycznych albumów ma coś do powiedzenia artystycznie i społecznie, wszystkie w wyjątkowy i wzbogacający sposób”.

To była Nagroda Mercury w zeszłym roku wygrała to Arlo Parks, który został doceniony przez jury jako „artysta o wyjątkowym głosie, który używa słów o wielkiej urodzie do konfrontacji ze złożonymi tematami związanymi ze zdrowiem psychicznym i seksualnością”. Parks wygrała swój debiutancki album Collapsed in Sunbeams, który osiągnął trzecie miejsce na listach przebojów w Wielkiej Brytanii i był nominowany do nagrody Grammy za najlepszy album muzyki alternatywnej.