Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nadzieje na szybkie ożywienie w Wielkiej Brytanii są duże; Tate i Lyle rozmawiają o zerwaniu – Życie biznesowe | Biznes

Dzień dobry i witamy w naszym nowym artykule na temat światowej gospodarki, rynków finansowych, strefy euro i biznesu.

Rośnie optymizm, że gospodarka Wielkiej Brytanii mocno wychodzi z szoku gospodarczego wywołanego przez Covid-19 i że w 2021 r. Może nastąpić szybki wzrost.

Tego ranka , EY ITEM Club Podniosła prognozę wzrostu na 2021 r. Do dodatniego 6,8%, w porównaniu z 5% prognozowanymi w styczniu. Oczekują solidnego powrotu do zdrowia w tym roku, ponieważ ograniczenia blokowania zostały złagodzone, a szczepionki Covid-19 nadal się rozprzestrzeniają.

Oznacza to, że oczekuje się, że brytyjska gospodarka powróci do rozmiarów sprzed wybuchu epidemii w drugim kwartale przyszłego roku – trzy miesiące wcześniej niż wcześniej – i będzie cierpieć z powodu mniejszych „blizn” ekonomicznych w dłuższej perspektywie.

Bezrobocie, jak mówią, również wzrośnie mniej, niż się obawiano. Obecnie przewiduje się, że w czwartym kwartale 2021 r. Osiągnie 5,8% – spadek w porównaniu z 7,0% szczytowym prognozowanym w styczniu, przy wdrożonym planie urlopowym, który chroni miejsca pracy w ciągu ostatniego roku (Bezrobocie spadło w zeszłym tygodniu do 4,9%).

Howard Archer, Główny doradca ekonomiczny w EY ITEM Club, Mówi, że brytyjska gospodarka okazuje się być bardziej odporna, niż wydawało się to możliwe na początku pandemii.


Firmy i konsumenci byli innowacyjni i elastyczni w dostosowywaniu się do ograniczeń dotyczących COVID-19 i chociaż ograniczenia spowodowały zakłócenia, wnioski wyciągnięte z ostatnich dwunastu miesięcy pomogły zmniejszyć wpływ gospodarczy.

W innej odsłonie dane z Deloitte pokazują, że konsumenci są również bardziej optymistyczni, budząc nadzieje wraz ze skokiem wydatków wiosną i latem w miarę rozkręcania się gospodarki.

Mój kolega Richard Partington On tłumaczy:


Odzwierciedlając oczekiwania na przyspieszenie wzrostu wraz z ponownym otwarciem gospodarki, zaufanie konsumentów wzrosło w najszybszym tempie od dekady w pierwszych trzech miesiącach 2021 r., Ponieważ mapa drogowa wyjścia napędziła optymizm.

Każda miara zaufania – od stanu gospodarki po ogólny dobrobyt i poziom zadłużenia osobistego – wzrosła w tym okresie, zgodnie z Deloitte Śledź konsumenta.

„Wielka Brytania jest gotowa na gwałtowne ożywienie aktywności konsumentów” – powiedział Ian Stewart, główny ekonomista Deloitte. „Wysoki poziom oszczędności, udane szczepienia i złagodzenie blokad utorowały drogę do zwiększonych wydatków w nadchodzących miesiącach”.

Stewart powiedział, że decyzja rządu o przedłużeniu dotacji do jesieni również poprawiła morale, ograniczając wysokie bezrobocie. „Wydaje się, że ostateczny szczyt bezrobocia będzie znacznie niższy, niż się spodziewano, i znacznie mniejszy niż po jakimkolwiek skurczu w ciągu ostatnich 30 lat”.

W zeszłym tygodniu Departament Skarbu poinformował, że analitycy Citi podwyższyli prognozę PKB na 2021 r., Ponieważ rodziny chciały wydać oszczędności, które zgromadziły podczas blokady.

READ  Loty, które miały wylądować na lotnisku w Newcastle, zostały przekierowane z powodu „wadliwej” kontroli pasa startowego

Powiedzieli, że średnia prognoza wzrostu w tym roku wyniosła 5,7%, w porównaniu z 4,7% – najszybszym od 1988 roku.
Widzieliśmy również, że zaufanie do produkcji osiągnęło najwyższy poziom od 1973 roku. Podczas gdy sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła o 5,4%. – Wczesne wskazanie, że konsumenci wydają za dużo. Firmy zgłaszają silniejszy popyt, ponieważ miesięczny PMI osiągnął w piątek najwyższy poziom od 2013 roku.
Oczywiście odrodzenie się epidemii może zepsuć sytuację; W zeszłym tygodniu na rynkach doszło do krótkiego spowolnienia związanego z eskalacją kryzysu w Indiach. Wielka Brytania przeżyła historycznie zły rok, w którym PKB spadł o prawie 10%.
Ale jeśli wzrost będzie się utrzymywał na stałym poziomie, bezrobocie może osiągnąć mniejszy szczyt niż się spodziewano, a finanse publiczne również mogą ponieść mniej szkód. Jak na przykład Paul Dales Z Ekonomia kapitału Odłóż to w zeszłym tygodniu:


Podsumowując, uważamy, że wzrost sprzedaży detalicznej w kwietniu zapoczątkuje szybkie ożywienie gospodarcze, które może oznaczać dodatkowe podwyżki podatków i cięcia wydatków, których większość obawia się, że się nie urzeczywistnią.

harmonogram pracy

  • 9:00 GMT: Badanie IFO dotyczące zaufania w niemieckim biznesie
  • 13:30 GMT: Zamówienia na towary trwałe w USA na marzec
  • 15:30 GMT: Indeks przetwórczy według Fed z Dallas na kwiecień