Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Musk przekonuje bogatych przyjaciół i prawdziwych wyznawców do swojej strony w umowie na Twitterze

Musk przekonuje bogatych przyjaciół i prawdziwych wyznawców do swojej strony w umowie na Twitterze

Przejęcie Twittera przez Elona Muska za 44 miliardy dolarów było dalekie od konwencjonalnego. Najpierw przekonał Wall Street, by poparła go wystarczającym długiem, by zdobyć radę dyrektorów firmy. Teraz polega na swoich przyjaciołach-miliardach, którzy podniosą część gotówkową swojej oferty i przekonają płatników, by uczynili go własnością światowego „cyfrowego rynku miejskiego”.

piżmo Ujawniono 7,14 miliarda dolarów Nowe finansowanie od 19 inwestorów w czwartek za agresywną ofertę, która będzie jednym z największych zarejestrowanych przejęć lewarowanych. Najnowsi zwolennicy to osobistości z całej Wall Street, Doliny Krzemowej i zdecentralizowanego świata kryptowalut, które zarobiły miliardy dzięki południowoafrykańskiemu przedsiębiorcy lub z radością ogłaszają swoje wsparcie dla człowieka, którego uważają za wizjonera.

Współzałożyciel Oracle i Członek Rady Dyrektorów Tesla Larry Ellison wypisał największy nowy czek na 1 miliard dolarów, firma venture capital Sequoia przekazała 800 milionów dolarów, a Vy Capital z siedzibą w Dubaju przekazał 700 milionów dolarów. Wśród szerokiej grupy inwestorów wielu powiedziało, że z radością przekazało Muskowi pieniądze bez zbytniego zagłębiania się w to, jak planował zmienić Twittera.

Niezwykła lista pokazuje, w jaki sposób Musk wykorzystał komunikację Tesli i innych jego projektów, aby zachęcić inwestorów, takich jak Świetna własność prywatna Do tej pory na pierwszy plan wysunęły się grupy, które zazwyczaj finansują przejęcia długiem.

Bogaci przyjaciele otwierają portfele

Kiedy Musk ogłosił ofertę pod koniec kwietnia, Twitter powiedział, że zapłaci 21 miliardów dolarów w gotówce, a resztę sfinansuje zadłużeniem w wysokości 25,5 miliarda, w tym 12,5 miliarda kredytu marginalnego pod zastaw akcji Tesli.

Początkowo Musk próbował wykorzystać dużych inwestorów private equity. Po kilku rozmowach z tytanami przejęcia, wszyscy główni gracze z wyjątkiem Brookfield Asset Management odnieśli sukces, według osób zaznajomionych z tą sprawą.

Ci ludzie powiedzieli, że głównym problemem był brak jasności w planie Muska dotyczący reformy platformy z San Francisco, a także niemożność wywarcia realnego wpływu na niezależnego biznesmena.

READ  Izraelskie protesty zaproponowały ustawę w Polsce ograniczającą roszczenia dotyczące mienia skradzionego przez nazistów

Ludzie zaznajomieni z tą sprawą mówili, że Musk wykorzystał wtedy swoich bogatych starych przyjaciół. Propozycja była prosta: Musk zarobił im miliardy i mogli to spłacić, wspierając jego najnowszy projekt.

Ellisona 1,5 procent Udostępnij w Tesla Do tej pory przyniósł mu ponad 10 miliardów dolarów. Zarządzający funduszem Ron Baron, którego spółka zależna Baron Capital Management zarobiła ponad 7 miliardów dolarów od pierwszego wsparcia Tesli w 2014 roku, inwestuje 100 milionów dolarów w transakcję Muska na Twitterze.

Nowa gotówka zostanie przeznaczona na zmniejszenie zadłużenia w ofercie, w szczególności na marżę pożyczki Musk, która została zmniejszona o połowę do 6,25 miliarda dolarów. Po zastrzyku nowego kapitału od przyjaciół Muska, udział kapitałowy transakcji wyniósł 27,25 miliarda dolarów.

Zmniejszenie kwoty kredytu pod zastaw, który jest zabezpieczony akcjami Tesli Muska, łagodzi część presji na miliardera. Odkąd ujawnił swoje udziały na Twitterze, udziały w producencie samochodów elektrycznych spadły o 25 procent w porównaniu z 10-procentowym spadkiem w indeksie S&P 500.

„Miał prawo do zmniejszenia [margin loan] „I zapłacił opłatę za zaangażowanie, aby przejść do przodu na minimalnej kwocie, więc skorzystał z okazji” – powiedziała osoba zaznajomiona z finansowaniem.

„Każdy, kto zainwestował w Teslę, powinien poczuć się trochę lepiej [fewer] Osoba ta dodała, że ​​akcje Tesli są na dobrej drodze do przejęcia, ponieważ zmniejszyły one wielkość kredytu pod zastaw marży.

VC kupuje, aby zobaczyć Musk

Nawet po nowej stolicy Musk nadal będzie czekał na nieco ponad 20 miliardów dolarów na sfinalizowanie transakcji.

CEO Tesli Sprzedano na stanie 8,5 miliarda dolarów w zeszłym miesiącu u producenta samochodów, który może zatrudnić się nad umową na Twitterze. Jego 9,6 procent udziałów w Twitterze wynosi około 3,7 miliarda dolarów po czwartkowej cenie handlowej.

READ  Biden mówi, że europejscy przywódcy w „całkowitej jednomyślności” po apelu w sprawie sytuacji rosyjsko-ukraińskiej”

To pozostawia około 8 miliardów dolarów na sfinalizowanie transakcji. Nie jest jasne, gdzie Musk planuje zebrać te pieniądze. Jednak ostatnia runda rekomendacji, szczególnie od jego przyjaciół z branży, pokazuje jego zdolność do przyciągania nowych inwestorów.

Ludzie poinformowani w tej sprawie powiedzieli, że inwestycje firm venture capital, w tym Sequoia, DFJ i Andreessen Horowitz, były częściowo motywowane wiarą w człowieka Muska i jego sukcesami w innych przedsięwzięciach.

Ben Horowitz, współzałożyciel Andreessen Horowitz, powiedział, że firma zainwestowała, ponieważ wierzyła w „pomysłowość Elona, ​​aby w końcu uczynić ją tym, czym miała być”. Sequoia powiedział, że Musk ma „możliwość wprowadzenia znaczących innowacji produktowych, które pomogą odblokować pełny potencjał Twittera jako globalnej platformy, która łączy świat”.

Sequoia, Vy i DFJ Growth wszyscy wzięli udział w rundzie finansowania o wartości 675 milionów dolarów dla firmy Musk zajmującej się budową tuneli The Boring Company w zeszłym miesiącu. Wspierali także firmę rakietową Musk SpaceX.

Jak dotąd jedyną grupą private equity finansującą przejęcie Twittera przez Muska jest inwestycyjna część Brookfield, która pozyskała 250 milionów dolarów. W zeszłym roku kanadyjska grupa ogłosiła plany budowy projektu mieszkaniowego w Teksasie wraz z Tesla Energy, działem czystej energii producenta samochodów.

Josh Raffaelli, partner zarządzający w Brookfield Growth, ramieniu projektowym zarządzającego aktywami, napisał na linkedin: „Cieszymy się, że możemy ponownie wesprzeć Elona… Finansowanie jest gwarantowane”.

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, przeznaczyła 500 milionów dolarów na transakcję na Twitterze. CEO Binance Changpeng Zhao Powiedział, że inwestycja była napędzana przez wiarę w Muska jako przedsiębiorcę z wizją i zgodność z nim cele filozoficzne W przypadku Twittera i chęci zintegrowania technologii szyfrowania z platformą mediów społecznościowych.

To czek in blanco” – powiedział Zhao Financial Times. „Po inwestycji (…) Elon zdecyduje, co chce zrobić, a my będziemy to popierać”.

READ  `` Wydałem 25,17 £ na produkty Asda Smart Price i poczułem się jak idiota”

Dodał, że Musk był „prawdopodobnie jednym z najmądrzejszych ludzi na ziemi”.

Dodatkowe raporty Scotta Shipuliny i Joshuy Olivera w Londynie