Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Musisz obejrzeć najsilniejszy film psychologiczny na Netflix, zanim wyjdzie w tym miesiącu

Nawet w najgorsze dni Martin Scorsese jest artystą godnym stypendium.

W zawodzie, który definiujesz, takim jak dramat Wściekły byki Ostatnia pokusa Chrystusa, I dobrzy towarzysze, kilka wypraw Scorsese w ten gatunek, takich jak horror, wciąż ma oryginalny połysk, który charakteryzuje się wyszukaną, niemal senną gradacją. Wyspy Zielonego PrzylądkaHorror Scorsese z 1991 roku o uwolnionym legalnym gwałcicielu, który śledzi nastoletnią dziewczynę, zawiera wiele stylistycznych nawiązań do klasycznych filmów Universalu o potworach. Zwróć uwagę na sekcję dętą orkiestry i świadomie zaprojektowane oświetlenie pod batutą Roberta De Niro w jednym z filmów Najbardziej niesamowite efekty wizualne.

Prawie 20 lat później Scorsese powraca w mrocznej fantazji w zygzakowatym thrillerze psychologicznym. Prawdopodobnie nie należy do najlepszych dzieł Scorsese – co jest względne, gdy mówimy o dziele, które również zawiera kierowca taksówki i Wilk z Wall Street — ale gdyby za kamerą był ktoś inny niż Scorsese, byłoby to arcydzieło.

Kilka miesięcy przed Christopherem Nolanem jego początki Sprawiając, że Leonardo DiCaprio kwestionuje jego rzeczywistość i błaga swoich fanów, aby zrobili to samo z jego niejednoznacznym zakończeniem, Scorsese uwolnił Wyspa tajemnic Który film musisz przesłać strumieniowo, zanim opuści Netflix? 31 stycznia.

Jaki jest twój ulubiony film science fiction? Powiedz nam teraz, aby otrzymać zapłatę za napisanie artykułu odwrotność.

w Wyspa tajemnicDiCaprio gra amerykańskiego marszałka Edwarda Danielsa, weterana II wojny światowej, którego wciąż prześladowało to, co zobaczył podczas wyzwolenia Dachau. Wraz z nowym partnerem, Chuckiem Ollie (Mark Ruffalo), Edward prowadzi śledztwo w sprawie zaginionego pacjenta w szpitalu Ashcliffe, kryminalnie obłąkanej placówce na odległej Wyspie Shutter.

Placówka jest prowadzona przez dr Johna Cowleya (Ben Kingsley), a ośrodek ma reputację przyjmującego najpoważniejszych pacjentów i stosującego najbardziej radykalne terapie w celu ich wyleczenia – tak przynajmniej twierdzą. Nie minęło dużo czasu, zanim Edward zaczął podejrzewać coś brzydkiego w sercu Ashcliffe’a. Tymczasem mężczyzna, który zamordował jego żonę, Dolores (Michelle Williams), jest pacjentem szpitala, co oznacza tylko, że Edward ma inne powody, by być tutaj, w odległym miejscu, gdzie słoneczne dni są tak soczyste, ciepłe i zielone jak ona. . Burzowa pogoda może być brutalna i bezlitosna.

READ  Królowa wraca do swoich wirtualnych królewskich obowiązków po pobycie w szpitalu w celu przeprowadzenia „wstępnych śledztw” | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Wydany w lutym 2010 roku, trudno powiedzieć, co liczy się jako „apartament” czy nie. Będę ostrożny. Film nadal działa najlepiej, gdy nie wiesz trochę o jego „pokręconym” zakończeniu (jeśli jeszcze go nie zepsułeś). pomimo, Wyspa tajemnic Jest to eleganckie arcydzieło profesjonalnego projektanta mody i jest warte obejrzenia tylko dla umiejętności Scorsese. (Słowa pochwały należą się również operatorowi i częstym współpracownikom Scorsese Robertowi Richardsonowi, który Opcje kolorystyczne Opowiada wiele historii, na przykład scenariusz autorstwa scenarzysty Laty Kalogridis i reżyserii Scorsese.)

Wyspa tajemnic, z udziałem Leonarda DiCaprio i Marka Ruffalo w surrealistycznym thrillerze wyreżyserowanym przez Martina Scorsese, który jest dostępny do 31 stycznia w serwisie Netflix.Podstawowy

Praca nad scenariuszem napisanym przez Kalogridisa, który prowadzi całą serię IMDB wszystkiego od 2001 roku Jeździec grobowy Do najnowszych wersji Netflix Zmodyfikowany węgiel (A teraz Netflixowa adaptacja anime sztuka miecza online), Scorsese prezentuje ponury, radosny noir, który flirtuje z surrealizmem. Edward DiCaprio (aka „Teddy”) wielokrotnie wkracza w niemożliwą do spełnienia scenę snu wypełnioną przeciwstawnymi zmysłami. W jednym pamiętnym przypadku Edward znalazł swoją ukochaną żonę obracającą się w popiół i bieżącą wodę w jego rękach, gdy był otoczony szalejącym ogniem.

Te elementy cały czas odgrywają niezatartą rolę Wyspa tajemnic. Wciąż są spoilery, ale życie Edwarda (przynajmniej to, co mówi nam film) naznaczone jest gniewem żywiołów. Śmierć przez utonięcie i podpalenie są częścią historii Teddy’ego i nadal ma to miejsce na Wyspie tajemnic. To potężna burza, która trzyma go w przeklętym miejscu, to gwałtowne oceany sprawiają, że jest chory, a ogień, który ostatecznie prowadzi go do prawdy, czy to przez tajemniczego antagonistę (Max von Sydow), którego przedstawiono siedzącego przy kominku a dużo później eksplodował samochód.

Wyspa tajemnic Ma przekręcone zakończenie, ale kunszt filmu przeważa nad nagłym szokiem dokładności.Podstawowy

Nie będę się rozwodził nad subtelnościami „skręcania”, ale pochwalę za wzorowe Wyspa tajemnicInspiracja pulpą na początku XX wieku. To tak, jakby Scorsese zasmakował w dziale tajemnic w Barnes & Noble. to nie jest zła rzecz. Inteligentne aleki Reddita mogą uznać zakończenie za słabe – dość telegraficzne i oczywiste na początku, jeśli zwrócisz szczególną uwagę – ale to nie neguje pracy, która składa się na resztę filmu. A praca jest silna.

READ  Przyrodni brat Meghan Markle „podejmuje próbę objęcia ojca Thomasa opieką”

Wyspa tajemnic Nie najlepszy Scorsese. Jest średni w bogatym portfolio pracy reżysera. Ale Scorsese z klasy średniej to wciąż Scorsese. Jest więcej sztuki, intryg i aktywizacji zmysłów niż najnowszy program prania pieniędzy przebrany za oryginał Netflixa. (Netflix nie przesyła strumieniowo tego filmu w 4K, ale znajdź kopię tego filmu w tym formacie, a prawie poczujesz ulewny deszcz, wiatr i brud). Podobnie jak jego bohaterowie, nigdy nie możesz wyjść Wyspa tajemnic Za. Możesz wyłączyć film, ale zawsze będzie część ciebie.

Wyspa tajemnic płynie dalej Netflix Do 31 stycznia.