Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Muscle Shirt” zwiększa wytrzymałość ramion o ponad 200%

Badacze szwajcarscy zaawansowane „Mięśnie nadające się do noszenia”, które wykorzystują czujniki i sztuczną inteligencję, aby pomóc osobom niepełnosprawnym w kończynach górnych w używaniu ramion – podczas testów ich urządzenia zwiększyły wytrzymałość o ponad 200%.

wyzwanie: Słabe funkcjonowanie ramion może mieć ogromny wpływ na jakość życia – coś tak prostego, jak przygotowanie posiłku lub ubieranie się, może być bardzo trudne, jeśli ramiona Osłabiony przez chorobę lub kontuzję.

Widzieliśmy roboty do noszenia Albo egzoszkielety, które mogą pomóc ludziom Problemy z ruchami górnej części ciałaJednak często są one drogie i mylące, przez co nie są idealne do codziennego użytku w domu.

Słaba funkcja ramion może mieć znaczący wpływ na jakość życia.

nadające się do noszenia mięśnie: Naukowcy z Laboratorium Systemów Sensoryczno-Motorowych Instytutu ETH w Zurychu odsłonili Myoshirt, miękkie robotyczne urządzenie, które działa jak nadający się do noszenia mięsień górnej części ciała, zwiększając wytrzymałość użytkownika.

Urządzenie składa się z paska na klatkę piersiową i mankietu zakładanego na ramię i przedramię. Kable biegną od mankietu do kotwicy barkowej i w dół do zewnętrznej skrzynki sterowniczej.

Czujniki wbudowane w tkaninę wykrywają ruch. Algorytm wykorzystuje te informacje do przewidywania zamierzonego ruchu ramienia użytkownika i sterowania silnikiem w skrzynce sterowniczej w celu ciągnięcia kabli. Te ścięgna działają jak sztuczne ścięgna, wspomagając ruch.

Myoshirt zwiększył wytrzymałość średnio o 33% dla uczestników bez niepełnosprawności ruchowej.

wpływ: Do badania 12 uczestników nosiło Myoshirt. Jeden miał rzadką postać dystrofii mięśniowej (MD), inny miał uraz rdzenia kręgowego, a 10 nie miało niepełnosprawności fizycznej.

Każdy uczestnik siedział z ramieniem wyprostowanym przed sobą z ciężarem zwisającym z jego przedramienia. Następnie poproszono ich o podniesienie i opuszczenie ramienia aż do wyczerpania. Praca jest wykonywana z mięśniami nadającymi się do noszenia jednego dnia, a bez nich następnego.

READ  Kea z Nowej Zelandii może korzystać z ekranów dotykowych, ale nie może odróżnić świata rzeczywistego od wirtualnego | ptaki

Myoshirt zwiększył wytrzymałość u wszystkich uczestników, ale wzrost ten był szczególnie duży dla osoby z urazem rdzenia kręgowego: 210%. Dla osób niepełnosprawnych ruchowo średni wzrost wyniósł 33%, a dla osób z niepełnosprawnością ruchową 61%.

patrzę w przyszłość: Chociaż wyniki testów warunków skrajnych są obiecujące, zespół ETH ma jeszcze wiele do zrobienia, zanim Myoshirt będzie gotowy do pomocy ludziom w ich domach.

Zewnętrzna skrzynka kontrolna urządzenia ważyła 8,8 funta, a ponad połowa uczestników uważała, że ​​nadające się do noszenia mięśnie ograniczają ich zdolność do odpoczynku i poruszania się – celem jest teraz zmniejszenie rozmiaru i wagi Myoshirt, aby można było ją wygodnie nosić pod odzież.

„W następnym etapie chcemy przetestować nasz prototyp poza laboratorium w środowisku naturalnym dla przyszłych użytkowników i wykorzystać wyniki do dalszego jego ulepszania” – powiedział Michel Ziloannis, badacz z EIT.

Bardzo nam się podoba! Jeśli masz komentarz na temat tego artykułu lub masz radę dotyczącą przyszłej historii Freethink, napisz do nas na [email protected].