Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

M&S zamyka 32 kolejne sklepy, ponieważ oddala się od centrów miast | Marks and Spencer

Marks & Spencer planuje zamknąć dodatkowe 32 sklepy w miarę oddalania się od centrów miast, twierdząc, że wiele z nich „straciło impet” w wyniku niepowodzeń władz lokalnych lub polityki rządu.

Starszy lider powiedział, że w przyszłym roku zarobki pozostaną bez zmian z powodu „rosnącej presji kosztowej i niepewności konsumentów”.

Pełna decyzja o wyjściu RosjaPo tymczasowym wstrzymaniu dostaw w związku z wojną na Ukrainie kosztowałoby to 31 mln funtów, podczas gdy nowe cła i koszty granic UE związane z Brexitem kosztowały 29,6 mln funtów zysku i 15 mln funtów utraconego handlu.

Detalista zapowiedział, że przeniesie się z wielopiętrowych budynków do bardziej nowoczesnych lokalizacji w miastach, takich jak dawny Debenhams, z lepszym dostępem i parkingiem, z planami na 15 nowych sklepów stacjonarnych i 40 punktów gastronomicznych w ciągu najbliższych trzech lat.

Dla porównania, w ciągu ostatniego roku otwarto 10 nowych sklepów. Stwierdzono, że zmniejszy to jeszcze bardziej przestrzeń na odzież i artykuły gospodarstwa domowego, ponieważ sprzedaż spadła o około jedną czwartą w porównaniu z czterema laty temu, podczas gdy powierzchnia zmniejszyła się tylko o 10%.

Zbierze 200 mln funtów, sprzedając stare sklepy, aby pomóc sfinansować ekspansję, ponieważ sprzedaż w centrach miast spadła o 14%, a na głównych ulicach o 8% w porównaniu z poziomem sprzed pandemii, podczas gdy sprzedaż w parkach handlowych wzrosła o 22%. Sklepy w centrach podróży, w tym na dworcach i lotniskach, spadły o 39%, głównie z powodu ograniczeń pandemicznych i przejścia na pracę z domu.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

„Zdajemy sobie sprawę, że w wielokanałowym świecie łatwość zakupów i szybki dostęp mają kluczowe znaczenie dla konkurencyjności i w wielu przypadkach uważamy, że lokalizacje w centrach miast straciły impet w wyniku niepowodzenia władz lokalnych lub polityki rządu. , wysoki odsetek, ale nie wszystkie nasze operacje przesiedleń na obrzeżach miasta” – powiedział M&S w oświadczeniu.

Firma M&S wykazała powrót do całorocznej rentowności w ciągu 12 miesięcy do 2 kwietnia, odnotowując 391,7 miliona funtów przed opodatkowaniem w porównaniu ze stratą w wysokości 209 milionów funtów rok wcześniej, ponieważ sprzedaż wzrosła o 18,6% do 10,9 miliarda funtów. Sprzedaż żywności wzrosła o 10%, podczas gdy sprzedaż odzieży i domów wzrosła o 3,8%, napędzana wzrostem sprzedaży online. Sprzedaż w spółce joint venture Ocado spadła o 4%, ponieważ klienci wracali, by kupować artykuły spożywcze w sklepach.

Liczby, Steve Rowe, ustępujący dyrektor generalny M&S, powiedział: „Pokazują one, że firma Marks & Spencer zasadniczo się zmieniła. Chociaż jest wiele do zrobienia, firma wyszła poza udowodnienie swojego znaczenia i ma szansę na znaczny wzrost w przyszłości. „

READ  Influencify pomaga niezliczonym firmom wywrzeć wpływ na media społecznościowe