Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Możliwość obserwowania tajemniczej nowej planety w Układzie Słonecznym – RT World News

Obiektem czającym się w zewnętrznym rejonie naszego Układu Słonecznego może być nieuchwytna Planeta 9, zasugerował wybitny brytyjski astronom po przeszukaniu archiwum teleskopu zawierającego 250 000 źródeł punktowych.

Michael Rowan Robinson, profesor astrofizyki w Imperial College London, ujawnił możliwe dowody istnienia tajemniczej planety 10 razy większej od Ziemi, z odległą orbitą wokół Słońca. W celu udowodnienia – lub wykluczenia – istnienia innej dużej planety poza Neptunem, brytyjski naukowiec postanowił przeprowadzić nową analizę danych zebranych przez satelitę astronomicznego w podczerwieni (IRAS) w 1983 roku.

Czytaj więcej

Astronom zbadał około 250 000 źródeł punktowych wykrytych przez teleskop, który skanował promienie dalekiej podczerwieni z 96% nieba. Po przeanalizowaniu danych, biorąc pod uwagę hipotetyczną wielkość planety i odległość,”W ekstremalnych sytuacjach skanowaniaWyróżnił poruszający się obiekt, który satelita trzykrotnie wychwycił.

Według danych IRAS, kandydująca masa Planety 9 będzie pięciokrotnie większa niż masa Ziemi. Jego odległość orbitalna byłaby około 225 razy większa niż odległość naszej planety, co odpowiada około 33,7 miliarda kilometrów (20,9 miliarda mil) od Słońca.

Czytaj więcej: Astronomowie znajdują egzoplanetę o niezwykłej orbicie

Gdyby tajemniczy obiekt rzeczywiście krążył wokół Słońca w tej odległości, byłoby bardzo zimno i odbijałoby się niewiele światła słonecznego, co czyniłoby go coraz trudniejszym do znalezienia. Astronom doszedł do wniosku, że chociaż najnowsze badanie nie jest prostym objawieniem, może być przydatne jako przewodnik do dokładnego określenia, gdzie należy szukać nowej planety.

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie hipotezą Planety 9, warto sprawdzić, czy obiekt o proponowanych parametrach i w proponowanym rejonie nieba jest niezgodny z okresami astronomicznymi planet,” on jest książki W artykule z preprintem, zaakceptowanym do publikacji w miesięcznych ogłoszeniach Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego.

Debata na temat możliwości istnienia nieodkrytej planety w naszym Układzie Słonecznym trwa od dziesięcioleci. Przy braku dostępnych konkretnych dowodów pojawiły się spekulacje na temat jego istnienia, oparte głównie na grawitacyjnych skupiskach obiektów w zewnętrznych rozszerzeniach systemu. Kilka lat temu wysunięto sugestię, że grupa lodowych ciał poza orbitą Neptuna w Pasie Kuipera była prawdopodobnie pod wpływem grawitacji większego UFO, prawdopodobnie Planety 9. Twierdzenie to nie było oparte na obserwacji, ale na modelowaniu.

READ  Obejrzyj to niesamowite zdjęcie gigantycznego księżyca Jowisza - zrobione przez NASA!

Obecnie ósmą i najdalszą planetą od Słońca jest Neptun. W ubiegłym stuleciu Pluton, odkryty w 1930 roku, był uważany za dziewiątą planetę, ale kontrowersyjne głosowanie w Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU) w 2006 roku oficjalnie wykluczyło go z „planet” Układu Słonecznego, przeklasyfikowując go jako planetę karłowatą .

Podoba Ci się ta historia? Podziel się nim z przyjacielem!