Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Możemy teraz diagnozować chorobę Alzheimera tylko za pomocą MRI i algorytmu

Za pomocą uczenia maszynowego plik MRI mózgu może zdiagnozować chorobę Alzheimera We wczesnych stadiach, kiedy stan neurologiczny był historycznie trudny do określenia na podstawie obrazowania.

ufundowane przez National Institute for Healthcare Research (NIHR) Imperialne Centrum Badań BiomedycznychNowa wspólna praca Medycyna komunikacji Podkreśla, w jaki sposób eksperci opracowali i wyszkolili algorytm do wykrywania obecności choroba Alzheimera W prostym egzaminie MRI. Po podzieleniu mózgu na 115 różnych regionów, wykorzystano 660 cech obrazowania wielkości, kształtu i tekstury do oceny zmian neuronalnych związanych z chorobą Alzheimera. Co zachęcające, skany nie wymagały najnowszych zdobyczy sprzętowych i zostały wykonane na standardowym urządzeniu łatwo dostępnym w większości szpitali – 1,5 Tesli.

„Chociaż neuroradiolodzy już interpretują skany MRI, aby pomóc w diagnozowaniu choroby Alzheimera, prawdopodobnie istnieją cechy skanów, które nie są widoczne nawet dla specjalistów. Korzystanie z algorytmu jest w stanie zidentyfikować subtelną teksturę i cechy strukturalne w mózgu, które są dotknięte chorobą przez chorobę Alzheimera. Może naprawdę wzbogacić informacje, które możemy uzyskać dzięki standardowym technikom obrazowania”. Dr Paresh Malhotra wyjaśniłJest konsultantem neurologiem w Imperial College Healthcare NHS Trust i badaczem na Wydziale Nauk o Mózgu w Imperial.

Eksperci wykorzystali metodę opartą na uczeniu maszynowym na skanach 400 MRI mózgu pacjentów z chorobą Alzheimera we wczesnym lub późnym stadium, a także skanów zdrowych osób z grupy kontrolnej i osób z innymi schorzeniami neurologicznymi. Algorytm dał zdumiewającą 98% dokładność w przewidywaniu, czy pacjenci mają chorobę Alzheimera, czy nie. Eksperci zaangażowani w badanie zauważają, że jest to „ważny krok naprzód”.

READ  Chiński satelita wojskowy zniszczony przez sowiecki pocisk to „pierwsza poważna kolizja orbitalna od dekady”