Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mount Sinai otrzymuje grant SU2C w wysokości 500 000 USD na identyfikację kombinacji terapeutycznych dla przerzutowego raka płuc z KRAS

Mount Sinai kieruje zespołem badaczy raka płuc, który otrzymał trzyletni grant w wysokości 500 000 dolarów od Stand Up To Cancer® (SU2C) w celu zbadania metod leczenia nowotworów płuc z mutacjami w Broszura gen, zadanie, które może mieć znaczący wpływ na dużą liczbę pacjentów z rakiem, którym obecnie brakuje skutecznych opcji leczenia.

Broszura Mutacje należą do najczęstszych w raku płuc i występują w około 30% niedrobnokomórkowych raków płuc (NSCLC). NSCLC z Broszura Mutacje wiążą się z wyższym o 35% ryzykiem zgonu niż w przypadku innych NSCLC. Chociaż istnieje wyraźna poprawa opcji leczenia pacjentów z tymi nowotworami, większość pacjentów albo nie reaguje na te terapie, albo rozwija wczesną oporność. Dlatego nadal potrzebne są lecznicze opcje terapeutyczne.

Zwykle u pacjentów z zaawansowanym NSCLC z Broszura Otrzymujesz mutację terapeutyczną, następuje okres regresji, a następnie nawraca nowotwór, który jest modelem w raku płuc w ogóle. Ideą naszej propozycji jest zbadanie, czy możemy użyć ukierunkowanego środka terapeutycznego zwanego inhibitorem RAF, aby wyciszyć tę ścieżkę w tych guzach i czy tworzy to podatność, którą możemy wykorzystać do zabijania raka innym środkiem terapeutycznym. „


dr n. med. Fred R. Hirsch, główny badacz, dyrektor wykonawczy Centrum Onkologii Klatki Piersiowej oraz profesor medycyny (hematologii i onkologii medycznej) Joe Lowe i Lewis Price w Icahn School of Medicine w Mount Sinai

Jedna z przyczyn zwiększonego ryzyka zgonu z powodu choroby nowotworowej wśród pacjentów onkologicznych BroszuraZmutowane nowotwory płuc to niezdolność do skutecznego wyciszania sygnałów przeżycia guza poprzez bezpośrednie ukierunkowanie na szlak kinazy białkowej aktywowanej mitogenami (MAPK), który odgrywa kluczową rolę w rozwoju i wzroście guza.

Katalizator SU2C® Grant, naukowcy z Mount Sinai będą współpracować z dr Kwok-Kin Wong, dr n. med., Associate Principal Investigator i Anne Mornick Kogan oraz profesorem onkologii Davidem H. Koganem na Wydziale Medycyny oraz dyrektorem Wydziału Hematologii i Onkologii Medycznej na Uniwersytecie Nowojorskim Perlmutter Cancer Center w Langone, w celu zidentyfikowania potencjalnych kombinacji terapeutycznych, które zależą od działania JZP-815, nowego inhibitora pan-RAF, który, jak wykazano, wzmacnia działanie innych środków terapeutycznych w leczeniu mutanta KRAS w NSCLC.

READ  Neuroobrazowanie ujawnia, że ​​izolacja społeczna faktycznie zmienia strukturę naszych mózgów

„Dzięki temu wspólnemu grantowi mamy rozmach i możliwość połączenia zróżnicowanej grupy pacjentów i doświadczeń w Mount Sinai z rozległym doświadczeniem NYU w zakresie modelowania szczurów, aby zbadać kwestie, których nie byliśmy w stanie zbadać niezależnie” – powiedział jeden z głównych badaczy. Benjamin D. Dr Hopkins, adiunkt genetyki, genomiki i onkologii w Icahn Mount Sinai i współprzewodniczący rurociągu genomiki funkcjonalnej w Tisch Cancer Institute. „Razem mamy możliwość opracowania nowych strategii leczenia dla BroszuraPacjenci ze zmutowanym rakiem płuc, którzy pilnie potrzebują ulepszonych opcji klinicznych. Jesteśmy wdzięczni Stand Up to Cancer za umożliwienie tej obietnicy.”

Opierając się na rurociągu genomiki funkcjonalnej w Mount Sinai, naukowcy wykorzystają inżynierię genetyczną BroszuraLinie komórkowe pochodzące od myszy w celu identyfikacji zmian związanych z JZP-815, które prowadzą do podatności, które można następnie wykorzystać z innymi środkami terapeutycznymi do skutecznego zabijania rakotwórczości.

Naukowcy zweryfikują następnie te kombinacje terapeutyczne przy użyciu organoidów pochodzących od pacjentów, hodowli 3D komórek rakowych i modeli mysich, aby ocenić ich wpływ na wzrost i progresję guza. Zweryfikują również potencjalne biomarkery, które pomogą zidentyfikować pacjentów, którzy prawdopodobnie pozytywnie zareagują na konkretną kombinację leczenia, zwiększając w ten sposób prawdopodobieństwo pozytywnych wyników.

„Celem wszystkich badaczy raka jest poprawa opieki nad pacjentem poprzez identyfikację środków terapeutycznych, które są albo lecznicze, albo zapewniają lepsze wyniki niż standardy opieki” – powiedział dr Wong. „Cieszymy się, że możemy pracować nad tym celem, jakim jest nowotwór, który jest bardziej agresywny i wiąże się z gorszym rokowaniem niż inne nowotwory płuc”.

Fundacja Stand Up To Cancer zbiera pieniądze, aby przyspieszyć badania nad rakiem, aby szybko dostarczać nowe terapie pacjentom, ratując teraz życie. Granty SU2C Catalyst zapewniają finansowanie wspólnych badań klinicznych w celu odkrycia wskazań wspieranych przez liderów branży. Stypendium jest możliwe dzięki wsparciu Jazz Pharmaceuticals. Aby uzyskać więcej informacji na temat tych stypendiów, odwiedź https://progress.standuptocancer.org/catalyst.