Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Moralnie i etycznie źle: Chapman

Moralnie i etycznie źle: Chapman

„To wszystko jest złe, moralnie i etycznie.”

Tak sekretarz generalna parlamentu Mary Chapman opisała działania podjęte przez rząd koalicyjny w zakresie zaproponowania i zatwierdzenia podwyżek wynagrodzeń i dodatków zawartych w raporcie o wynagrodzeniach.

Powiedziała, że ​​rząd koalicyjny „postawił wóz przed koniem” w tej sprawie, co jasno wynikało z gwałtownej reakcji opinii publicznej.

Pani Chapman powiedziała, że ​​do ostrej reakcji nie doszłoby, gdyby rząd postępował zgodnie z odpowiednią procedurą.

Dodała, że ​​wydaje się, że rząd koalicyjny uznał kanał stworzony przez Pierwszy Rząd Fidżi za wygodny i łatwy do naśladowania sposób ustalania wynagrodzeń.

„Wzięli sprawę w swoje ręce, ale tak się nie dzieje. Wszyscy w komisji, na której czele stoi Linda Tabuya, znajdują się członkowie władzy wykonawczej i nie ma w niej niezależnej osoby, co jest błędem” – stwierdziła.

„Wybierana jest całkowicie niezależna komisja, w której zwykle uczestniczy trzech członków, z których jeden jest księgowym lub audytorem. Było to obowiązkowe, dlatego zanim wszedł do parlamentu, dużo współpracowaliśmy z takimi osobami jak Lionel Yee i Mahendra Choudhury.

„Mamy wielu wykwalifikowanych lokalnych ekspertów i nie mogę zrozumieć, dlaczego przez ostatnie lata musimy zatrudniać tego samego zagranicznego konsultanta, skoro nie rozumie on lub nie zna lokalnego kontekstu życia i stylu życia”.

„Co robi personel lub Sekretarz Generalny? Powinni doradzać Parlamentowi w zakresie tych procesów.

„Statuty, cóż, obecnie powołano tę komisję na podstawie artykułu 129 cytowanego przez Lindę, nazywają ją specjalną komisją, ale za moich czasów nazywa się ją Dedykowane Komisje nie są stałymi komisjami parlamentu.

„I zostali wezwani Dedykowane Ponieważ zostali powołani tylko do rozstrzygnięcia lub zbadania danej sprawy, uchwalają ją, powołując komisję, rozpatrują sprawę, a następnie składają ją w formie raportu i na tym kończy się żywot tej komisji.

READ  Przedstawiciel krajowy Simon O'Connor przyznał, że ukraiński Wołodymyr Zełenski ma „o wiele większe problemy, na których należy się skupić” po zaproponowaniu przemówienia w parlamencie Nowej Zelandii

„To nie jest tak, jak w przypadku komisji stałych w parlamencie, więc ta komisja została powołana na mocy rozporządzenia stałego nr 129. Co to oznacza. Czy teraz złożą raport, czy to już koniec?”

„Musimy walczyć o niezależność parlamentu. Nie zapominajmy, że jest to system westminsterski i istnieje powiązanie (z parlamentem), ponieważ na czele władzy wykonawczej (władzy rządu) stoi premier.