Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

MOL przejmuje 410 stacji LOTOS w Polsce

W ramach transakcji MOL zlikwidował także 143 stacje na Węgrzech i 39 stacji na Słowacji.


Grupa MOL wejdzie na polski rynek paliw przejmując od Grupy LOTOS 410 stacji paliw. Według firmy wejście na największy rynek w Europie Środkowo-Wschodniej to ważny kamień milowy dla Grupy MOL w jej ambicjach rozbudowy sieci.

Niezwłocznie rozpocznie się wprowadzanie marki MOL, w tym lokali Fresh Corner, które serwują klientom jedzenie i kawę.

Transakcja jest następstwem decyzji Komisji Europejskiej z lipca 2020 r. o wyrażeniu zgody na przejęcie Grupy LOTOS przez PKN Orlen, pod warunkiem przeprowadzenia sprzedaży pakietu zabiegowego w celu zapewnienia zdrowej konkurencji w Polsce.

W ramach transakcji MOL sprzedał również 143 stacje na Węgrzech i 39 stacji na Słowacji, otwierając PKN Orlen drogę do wejścia na detaliczny rynek paliw na Słowacji i Węgrzech.

Grupa MOL chce jak najszybciej zakończyć proces zmiany nazwy nowej sieci. Stacje paliw Slovnaft Polska działające w południowej Polsce również zostaną przekonwertowane na działanie pod marką MOL, co zwiększy łączną liczbę polskich sieci MOL do blisko 500.

MOL jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2004 roku, a około 20% jego zagranicznych inwestorów to Polacy.

Powiązane treści

omówić

READ  Liczący 5000 lat zamek został przypadkowo odkryty w Polsce