Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

MojaWyspa.co.uk: Cooltura – Gospodarka kwitnie

Eksperci twierdzą, że brytyjska gospodarka odbiła, a ostatnie dane wyraźnie to potwierdzają. Opublikowane przez GUS wyniki za drugi kwartał br. wskazują na kolejny z rzędu wzrost PKB, tym razem o 4,8%. Wynik ten jest w dużej mierze wynikiem całkowitego zniesienia ograniczeń – bary, restauracje i sklepy mogą powrócić do normalnego funkcjonowania, co stało się motorem zwiększonych wydatków konsumenckich.

Początkowo analitycy spodziewali się gorszego wyniku, głównie dlatego, że system śledzenia kontaktów siał spustoszenie w wielu branżach. Od czerwca do lipca setki tysięcy pracowników poddawanych jest kwarantannie każdego tygodnia dzięki aplikacji NHS Test and Trace. Tymczasem Urząd Statystyczny podał, że wzrost PKB w samym czerwcu wyniósł 1%, w porównaniu do wzrostu o 0,6% w maju.

„Wiem, że wciąż stoją przed nami poważne wyzwania, ale czuję się pewniej, jeśli chodzi o brytyjską gospodarkę”, powiedział Rishi Sunak, kanclerz.

Przekroczyliśmy nasze oczekiwania i osiągnęliśmy najlepsze kwartalne tempo wzrostu gospodarczego spośród wszystkich krajów G7. Cieszę się, że Wielka Brytania się odradza”.

Tygodnik Cooltura

Więcej na ten temat (pełna lista artykułów)

Bądź pierwszym, który skomentuje ten artykuł.

READ  Kraków gospodarzem 61. Konferencji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń (ICCA) 2022