Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Modlitwa, niezbędne wsparcie dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera, mówi Papież

Modlitwa, niezbędne wsparcie dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera, mówi Papież

WATYKAN (CNS) – Z okazji Światowego Dnia Alzheimera 21 września papież Franciszek poprosił ludzi o modlitwę za wszystkich dotkniętych chorobą, w tym rodziny i opiekunów.

Na zakończenie swojego przemówienia skierowanego do ogółu społeczeństwa na Placu św. Piotra 21 września papież powiedział, że choroba Alzheimera „dotyka wielu ludzi, którzy przez tę chorobę często są spychani na margines społeczeństwa”.

„Módlmy się za tych, którzy cierpią na chorobę Alzheimera, za ich rodziny i za tych, którzy troszczą się o nich z miłością, aby mogli być coraz bardziej wspierani i wspierani” – powiedział.

Wezwał również ludzi do modlitwy za mężczyzn i kobiety poddawanych dializie, dializie lub przeszczepieniu narządów.

Wrzesień to także Światowy Miesiąc Alzheimera, inicjatywa organizacji Alzheimer’s Disease International (ADI) mająca na celu podniesienie świadomości, zmierzenie się z piętnem związanym z chorobą Alzheimera i demencją oraz zmobilizowanie większego wsparcia dla osób dotkniętych chorobą. Demencja to ogólne określenie grupy objawów, które negatywnie wpływają na pamięć, a choroba Alzheimera to specyficzna choroba, która jest najczęstszą przyczyną demencji.

Według ADI w 2020 r. na całym świecie z demencją żyło ponad 55 mln osób, a w 2030 r. liczba ta ma osiągnąć 78 mln.

Większość osób z demencją mieszka w krajach o niskich i średnich dochodach, a ponieważ demencja dotyka głównie osoby starsze, najszybszy wzrost populacji osób starszych występuje w Chinach, Indiach i ich sąsiadach w Azji Południowej i na zachodnim Pacyfiku. ADI.

Dodała, że ​​wczesna diagnoza i dostęp do opieki zdrowotnej, której brakuje w słabo rozwiniętych społeczeństwach, są kluczem do pomocy ludziom w uzyskaniu potrzebnego leczenia, opieki i wsparcia.

Więcej wiadomości o Watykanie

Copyright © 2022 Katolicki Serwis Informacyjny / Amerykańska Konferencja Biskupów Katolickich