Mistrzostwa Świata FIFA U19 Kobiet 2022 w Polsce – Dzień 4

Sobota była dniem półfinałów i rozgrywek meczów Mistrzostw Świata FIFA Kobiet U19 2022 w Katowicach.

Norwegia – Węgry

Norwedzy śpieszą się i strzelili pierwsze dwa gole w pierwszych 90 sekundach. Węgry nie były w stanie się z tego podnieść. Sami Norwegowie utrzymali siłę całego meczu i na koniec strzelili 19 bramek. Węgrom udało się strzelić tylko trzy razy. Norwegia wygrała 19-3.

Dostępne statystyki meczu tutaj.

Kanada vs Australia, 15 miejsce

Australia z lepszym początkiem i lepszym zakończeniem! Pierwszy okres był już wypełniony wieloma scenami i zakończył się remisem. Po obu przerwach to Australia zdołała strzelić pierwszą bramkę i tym samym awansowała z czasem. Australia zajmuje 15. miejsce ze zwycięstwem 5-3.

Szwajcaria vs Czechy, półfinały

Absolutna ekscytacja półfinałów. Po pierwszej połowie obie drużyny poszły do ​​szatni z remisem 1:1. Po rozpoczęciu drugiej połowy Szwajcaria po raz pierwszy w tym meczu zdołała objąć prowadzenie. Reprezentacja Czech szybko odpowiedziała dwoma bramkami i drugą przewagą w tym meczu. To właśnie Szwajcaria zdołała strzelić dwa gole z rzędu i zapewniła sobie drugie prowadzenie w tym meczu. ale to było Anna Proszakowa Która zdobyła wyrównanie dzięki swojej drugiej bramce z meczu, zaledwie trzy minuty przed końcem. Nie było też celu, aby wygrać mecz w dogrywce. Więc to rzuty karne powinny decydować o zwycięzcy. Reprezentacja Czech miała najlepszy finisz i grała o złoto.

N/z: Karolina Somer

Austria vs Włochy, 13. miejsce

Drużynie Austrii udało się otworzyć tablicę wyników na ich korzyść. Ale to był ich jedyny cel przez całe 60 minut. Ale Daria Leon A Elena Liu Miał inne plany i w międzyczasie strzelił trzy gole. Włochom udało się zapewnić trzynaste miejsce dzięki zwycięstwu 5:1.