Mistrzostwa Świata FIFA U-19 Kobiet 2022 w Polsce – Dzień 5

Niedziela była ostatnim dniem finałów Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2022 w Katowicach.

Łotwa vs Norwegia, 7 miejsce

Łotwa przeszła długą drogę do gry na siódmym miejscu. Wygląda na to, że zbiornik mocy był prawie pusty. Tak więc to Norwegia zaryzykowała i regularnie zdobywała punkty. ona była Sarah Lundy Kto był w centrum uwagi, strzelając trzy gole. Norwegia zajmuje siódme miejsce z wygraną 5:0.

Dostępne statystyki meczu tutaj.

Niemcy z Węgrami, dziewiąte miejsce

Bardzo trudny mecz pomiędzy Niemcami i Węgrami. To Węgrom trzykrotnie udało się objąć prowadzenie w tym meczu; Ostatni raz jest dla nich 5-4 i zostało tylko dziewięć minut. Ale Niemcy zareagowali bardzo silną wolą i występem – w ostatnich czterech minutach udało im się strzelić trzy gole bez odpowiedzi i osiągnąć to zwycięstwo 7-5.

N/z: Karolina Somer

Szwajcaria vs Finlandia, trzecie miejsce

Wiele możliwości na obu końcach kortu. To Finlandia wykorzystała więcej tych szans i awansowała 2-0 w pierwszej przerwie i 4-1 w drugiej. To właśnie Finlandia po raz kolejny zdobyła dwie pierwsze bramki w ostatnim okresie. Szwajcaria nadal grała bez bramkarza, kiedy mieli piłkę i zmniejszyła różnicę bramek o dwa gole. Jednak Finlandia miała dwa gole do odpowiedzi i jest brązowym medalistą ze zwycięstwem 8:3.