Mistrzostwa Europy 2022: Polska zdobywa 39 medali

W niedzielę w Monachium zakończyły się wielosportowe Mistrzostwa Europy 2022, a polska drużyna zdobyła 39 medali, w tym osiem złotych.

15 sierpnia był jednym z najbardziej pamiętnych dni dla Polski Aleksandra Lisowska zdobywa złoty medal w maratonie W zawodach drużynowych maratończyków był brąz. W sprinterskich zawodach Polki naprawdę spisały się doskonale, Polki zdominowały całe podium, a na najwyższym stopniu dumnie stanęła Aleksandra Mirosław. Nie zabrakło też srebra w rywalizacji mężczyzn za sprawą Marcina Dzieńskiego, a także brązowego medalu zdobytego przez Darię Pikulik na torze kolarskim.

Wojciech Nowicki obronił koronę młotem, ponownie zdobywając złoto. Polska ma teraz pretendenta do podium w dyscyplinie w każdym z ostatnich pięciu turniejów.

Polska odniosła wielkie sukcesy w różnych dyscyplinach wioślarskich, zbierając cztery złote, sześć srebrnych i pięć brązowych. Zwycięzcami są Anna Puławska i Carolina Naga na K2500m, Aleksandar Kitowski i Arsen Śliwiński na C2200m, Anna Puławska na K1500m, Carolina Naga i Anna Puławska na K2500m oraz czwórka Polek na K4500m.

W ostatnim dniu zawodów Pia Skrzyszowska wygrała finał na 100 m przez płotki z czasem 12,53 sekundy. Wykazała się ogromną determinacją, aby zaprezentować doskonały występ w sztafecie 4x100m, co pomogło drużynie zdobyć srebrny medal.

Solidnie zaprezentowała się sztafeta 4x100m mężczyzn w składzie Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć, bijąc rekord kraju o brązowy medal.

Polska zajęła ósme miejsce w tabeli medalowej z ośmioma złotymi, 16 srebrnymi i 15 brązowymi medalami. Reprezentacja Polski może wrócić do domu bardzo usatysfakcjonowana z wysiłku zespołowego, co świadczy o tym, że z kolejnymi medalami turniej zakończyły tylko Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Włochy.