Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrz Kiwi Paul Cole dotarł do finału British Open w squasha po raz drugi, ale Joel King został znokautowany

„To znaczy wszystko”, aby po raz drugi z rzędu dotrzeć do finału British Open w squasha, mówi obrońca tytułu Paul Cole.

Nowozelandczyk Joel King, pokonany w półmaratonie składającym się z pięciu meczów, marzy o rozegraniu pierwszego w historii finału.

Nowozelandczyk Paul Cole (Nowa Zelandia) zakwalifikował się do finału British Open Squash Championship po pokonaniu Mostafy Asala z Agpet w półfinale.

PSA squash

Nowozelandczyk Paul Cole (Nowa Zelandia) zakwalifikował się do finału British Open Squash Championship po pokonaniu Mostafy Asala z Agpet w półfinale.

Zwycięstwo w World No 1 Coll z Mostafą Asal (Egipt) było zabawne, ponieważ był w stanie odejść od wszelkich dramatów i usunąć zawodnika, z którym miał problemy w przeszłości.

Mimo że mecz był wyrównany na tablicy wyników 11-9, 11-9, 11, Cole nie wyglądał na przegranego.

Czytaj więcej:
* Gwiazda squasha kiwi Paul Cole i Joel King awansują do półfinału British Open
* Paul Cole gra jeden na jednego w ćwierćfinale British Open Squash
* Joel King ponownie zakwalifikowała się do ćwierćfinału British Open dzięki swojej szybkiej wygranej w 28 minut
* Duet kiwi Paul Cole i Joel King awansują do British Open

Nowozelandczyk Paul Cole jest na najlepszej drodze do pokonania siłą Mustafy Assala Al Masry'ego.

PSA squash

Nowozelandczyk Paul Cole jest na najlepszej drodze do pokonania siłą Mustafy Assala Al Masry’ego.

Kontrola i celność Colla były najlepsze przez cały 68-minutowy mecz. A waga jego strzału zawsze zmuszała Asala do wejścia w rogi kortu, by zająć pierwszą połowę 11-9, a następnie powtórzyć próbę w drugiej połowie.

Mimo że Asal był nieco bardziej agresywny w trzecim meczu, nie było sposobu, aby ominąć Colla. Najwyżej sklasyfikowany gracz nadal wbijał Assela w tylne rogi i trzymał piłkę niesamowicie mocno przy ścianie bocznej, dzięki czemu Assel nie miał miejsca na strzelanie do zwycięzców, o których wszyscy wiedzieli, że może.

Asal upadł z lekką kontuzją kostki pod koniec meczu, ale to nie zakłóciło skupienia Cole’a, który wygrał mecz 11-9.

„To znaczy wszystko. Przyjechałem w tym tygodniu, próbując bronić, przygotowałem się naprawdę dobrze, spędziłem wspaniały tydzień w Birmingham z moim trenerem, wychowałem się i próbowałem wszystkiego, aby obronić tytuł. Kocham boisko i kocham atmosferę i ja nie mogę się doczekać jutra”.

„Dzisiaj przyszedłem z planem gry, zarówno ciało, jak i umysł czują się świetnie, jest tak utalentowany, jest tak silny, że musiałem wdrożyć mój plan gry, aby wygrać i jestem tak szczęśliwy, że mogę to zrobić 3-0 w pół- egzaminy końcowe.

„Naprawdę trzymałem się mojego planu gry. Byłem agresywny, kiedy musiałem być i zmotywowany tam, gdzie potrzebowałem, i wykonałem mój plan gry od pierwszego rajdu.”

Teraz przygotowuje się do rywalizacji w finale z egipskim Ali Faragiem. Jeśli Cole wygra finał, utrzyma pierwsze miejsce na świecie w maju, ale jeśli przegra finałowy faraj, ponownie zajmie pierwsze miejsce w rankingu.

„Nikt nie dał mi łatwo statusu na świecie nr 1, więc nie poddaję się łatwo”.

Duet rozegrał 19 meczów, a Faraj prowadził 15-4, ale od początku 2021 roku zespół Colla prowadzi 3-2 i wygrywa dwa ostatnie mecze.

Joel King z Nowej Zelandii (z lewej) przegrał półfinał British Open Women's Squash z Hanią El-Hammy z Egiptu.

PSA squash

Joel King z Nowej Zelandii (z lewej) przegrał półfinał British Open Women’s Squash z Hanią El-Hammy z Egiptu.

Wcześniej King stoczyła wielką walkę w swoim pierwszym półfinale turnieju, w którym Egipcjanka Hania El-Hamami przegrała 11-5, 5-11, 7-11, 11-8, 11-3 w meczu, w którym obydwaj rzucić wszystko. Sąd.

Egipcjanka zaczęła lepiej z tej dwójki, natychmiast odnajdując swoją passę i długość, zmuszając Kinga do zagłębienia się w tylne rogi. Zapewniło to Al Hammami wiele okazji do ofensywy, z których w pełni skorzystała, wygrywając mecz otwarcia 11-5.

W pełnej drugiej rundzie King zeszła z boiska i wykorzystała swoją siłę uderzeniową, aby wyrzucić Hamy z T i narzucić własną grę na mecz. Skorzystała z kilku niewymuszonych błędów z trzeciego świata i doprowadziła mecz 11-5 do remisu.

33-letnia King, która dwa dni temu awansowała na piąte miejsce w kwietniowym rankingu, kontynuowała swój rozpęd w trzecim meczu i skróciła róg dla utalentowanej egipskiej zawodniczki. Al-Hamami próbował stwarzać możliwości, ale nie mógł znaleźć drogi przez silny cios króla. King prowadził 11-7 w 17 minut, by prowadzić 2-1.

Hamami odpowiedziała i dobrze wykorzystała swoją szansę w dwóch przednich rogach. Ustawiła piąty i ostatni mecz, wygrywając 11-8.

Kiwi squash Joel King po zwycięstwie w ćwierćfinale.

Dostarczone / wycieczka PSA

Kiwi squash Joel King po zwycięstwie w ćwierćfinale.

Rozpęd, jaki Al-Hamami nabrała w czwartym meczu, nie osłabł, gdy uciekła w piątym meczu, grając agresywny squash, aby w finale przejąć kontrolę nad Kingiem i wygrać mecz w 71 minut.

Al-Hamami odetchnął z ulgą po wygraniu kolejnego bliskiego spotkania duetu.

„Za każdym razem, gdy gramy z Joelem, wydaje się, że zabijamy się nawzajem. Za każdym razem, gdy tracę koncentrację, moja koncentracja jest odcinana, więc musiałem się naprawdę dobrze skoncentrować dzisiaj. Musiałem zminimalizować swoje błędy i powtarzać sobie, aby grać bezpiecznie i walczę o każdy strzał. I kopałem naprawdę głęboko, zawsze jest ciężko przeciwko temu, więc jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przejść.

Następnym turniejem Kinga jest Manchester Open w przyszłym miesiącu, a następnie Mistrzostwa Świata PSA w maju w Kairze. Ma wrócić do Nowej Zelandii po raz pierwszy od trzech lat i zagra na Mistrzostwach Nowej Zelandii w Tauranga w dniach 1-3 lipca.

Finał mężczyzn odbywa się około godziny 3 nad ranem czasu nowozelandzkiego (czasu nowozelandzkiego). Następuje po finale kobiet pomiędzy Al-Hamami i Nouran Gohar, który rozpoczyna się o 2 w nocy czasu nowozelandzkiego.

READ  AKTUALIZACJE NA ŻYWO: Super Rugby Pacific - Western Force vs Crusaders na NIB Stadium w Perth