Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ministrowie ustalają korporacyjne rachunki za energię w odpowiedzi na apele o długoterminowe wsparcie | rachunki za energię

Oczekuje się, że Jacob Rees-Mogg ogłosi ograniczenia cen energii dla firm, które zmniejszą o połowę ceny, które płacą tej zimy.

W środę sekretarz ds. biznesu ustanowi wsparcie dla firm, organizacji charytatywnych i organizacji sektora publicznego na okres sześciu miesięcy, począwszy od 1 października, po tym, jak Liz Truss powiedziała, że ​​otrzyma równoważna pomoc Dla rodzin, których koszty są ograniczone.

W planie opublikowanym po raz pierwszy przez Bloomberg i potwierdzonym przez źródła rządowe, Rees-Mogg ma obniżyć stawkę za energię elektryczną i gaz dla użytkowników niedomowych odpowiednio o około 50% i 25% w porównaniu z obecnymi umowami na sezon zimowy.

Jednak pułap może być niewystarczający, aby zapobiec trwałym bliznom na głównych ulicach Wielkiej Brytanii, gdzie puby, sklepy i szkoły, które chcą podpisać nowe umowy na dostawę energii elektrycznej, zostały wycenione nawet 10-krotnie w stosunku do obecnych cen.

Federacja Małych Przedsiębiorstw (FSB) powiedziała, że ​​bez znaczącego zaangażowania Wielka Brytania ma do czynienia ze „straconym pokoleniem” handlowców, dodając, że limit nie wpłynie na wysokie opłaty stałe pobierane przez dostawców. Większe firmy również zgłaszają obawy.

We wtorek grupa pubowa Fuller poinformowała, że ​​roczny rachunek za energię elektryczną prawdopodobnie wzrośnie z 8 do 18 milionów funtów, ostrzegając, że podwyżki, z jakimi boryka się sektor hotelarski, są „niezrównoważone”.

Zrozumiałe jest, że niektórzy posłowie Partii Pracy, a nawet konserwatyści, są sfrustrowani, że Reese-Mogg nie ogłosi planów w środę w Izbie Gmin.

Oznacza to, że nie będzie możliwości wypytywania go o poparcie w Izbie, ponieważ prace sejmowe odbywa się pod przysięgą składaną królowi Karolowi III.

Szczegóły programu pojawiły się, gdy firma Truss potwierdziła, że ​​bary otrzymywałyby pomoc w opłacaniu rachunków za energię przez ponad sześć miesięcy, ale wiele innych wrażliwych przedsiębiorstw i usług publicznych musiałoby poczekać do zimy, aby sprawdzić, czy kwalifikuje się do długoterminowego wsparcia.

READ  Nowe rozmowy Wenezueli: Maduro wygrał, więc o czym mówimy?

Przed ogłoszeniem przez rząd pomocy energetycznej dla przedsiębiorstw, Truss powiedział, że puby są jednym z rodzajów przedsiębiorstw, które będą wystarczająco słabe, aby uzyskać wsparcie na dłuższą metę.

Powiedziała, że ​​zagrożone firmy zostaną poinformowane w ciągu kolejnych trzech miesięcy, jeśli zakwalifikują się do długoterminowego wsparcia wykraczającego poza następne sześć miesięcy, ale wybrała puby jako grupę firm, które mogą się kwalifikować. Inne – w tym szkoły i organizacje charytatywne, a także sklepy ogólnospożywcze i kupcy – będą musiały poczekać.

W wywiadzie dla Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku premier powiedział: „Mogę więcej powiedzieć, że dla firm zagrożonych, które nie mają wystarczająco dużo… inwestując we własne dostawy energii, będziemy zapewniać wsparcie w perspektywie długoterminowej.

„Dotyczy to firm takich jak bary. Sekretarz biznesowy dokładnie sprawdza, które firmy zostaną uwzględnione – ta recenzja zostanie ukończona za trzy miesiące. Mogę zapewnić ludzi, którzy są właścicielami barów, że są to dokładnie tego typu firmy, które będą miały takie wsparcie w długi bieg.”

Truss spotkała się wcześniej z krytyką za to, że nie sprecyzowała szczegółów, jak pomóc firmom, poza tym, że otrzymaliby podobną pomoc dla konsumentów.

Rachunki za energię dla gospodarstw domowych będą Maksymalnie 2500 £ Średni rok od października.

Dostawcy energii zgłaszali również obawy, że rząd może pozostawić im decyzję o przekazywaniu pomocy państwa firmom z problemami.

Rozumie się, że dyrektorzy powiedzieli urzędnikom Spotkają się z reakcją, jeśli zostaną poproszeni o określenie, jak najlepiej zapewnić firmom wsparcie finansowe, aby temu zaradzić Wysokie rachunki za energię.

Gdy Truss ogłosiło zamrożenie, rząd zapowiedział, że „uruchomi nowy program dla wszystkich klientów zagranicznych, którzy w przeciwnym razie byliby zdani na łaskę wysokich cen spowodowanych nielegalną wojną Rosji na Ukrainie”.

READ  Polska gospodarka na koniec roku

Zauważył, że „większość klientów zagranicznych w Wielkiej Brytanii korzysta z umów o stałej cenie”.

Program miał oferować przedsiębiorstwom stałą cenę za jednostkę energii, a dostawcy otrzymywali dotacje na pokrycie różnicy między tą ceną a ceną hurtową.

Istnieją jednak obawy, że dostawcy będą musieli zapewnić, że firmy rzeczywiście potrzebują wsparcia. Niektóre firmy mogły wcześniej wykupić swoją moc po stosunkowo niskich cenach, izolując je od wyższych rachunków.

Jeden z dostawców powiedział: „Jest tu dużo złożoności, gdy spojrzysz na wszystkie obszary, od ciężkich użytkowników przemysłowych po małe przedsiębiorstwa. Istnieje możliwość odliczenia jednostkowej ceny energii, ale pozostaje pytanie, czy wszystkie firmy otrzymają tę dotację , jeśli niektórzy kupili swoją siłę lata temu.

„Nie chcemy być arbitrami. W tym scenariuszu nigdy nie wygramy. Musi być globalny, w przeciwnym razie zawsze będzie szansa, że ​​firmy wpadną w luki.”

Inny duży dostawca energii powiedział: „Rząd chce przekazać pieniądze, a potem zastanawiamy się, jak je wydać. Nie podejmiemy tych decyzji.

„Obawiamy się również firmami, które manipulują systemem — sprzedają swoje cenne kontrakty hedgingowe innym firmom, a następnie otrzymują dotacje”.

Zgodnie z planem, który ma zostać ogłoszony, dostawcy będą mogli dodatkowo pobierać własne opłaty i otrzymywać od rządu rekompensatę za ograniczenie cen hurtowych.

Byłoby to około 21 pensów za kWh za energię elektryczną i 7,5 pensów za kWh za gaz. Dla osób płacących zmienne stawki obowiązywać będzie inny limit. Jest to model i wielkość, które najprawdopodobniej wesprą rachunki za energię dla firm, podały źródła rządowe, nie mówiąc, ile cały pakiet będzie kosztował Skarb Państwa.

„Jeżeli rząd dąży do stałej ceny hurtowej, jutro musimy zrozumieć, w jaki sposób dotyczy to w praktyce rachunków za energię dla małych firm” – powiedział Craig Beaumont, szef ds. zagranicznych FSB. dostawca i szybko Jaki będzie jej nowy rachunek?

„Może jednak nie być regulacji drugiego kluczowego składnika rachunków za energię dla małych firm – opłat stałych.

„Podczas gdy konsumenci będą mieli ograniczone opłaty stałe, małe firmy nie, co oznacza, że ​​dostawcy energii mogą nadal podnosić swoje opłaty stałe, a zatem nadal oznacza to, że małe firmy doświadczają eskalacji rachunków za energię”.