Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mieszkańcy zastanawiają się nad podjęciem kroków prawnych w sprawie osiedla komunalnego

Kainga Ora buduje nowe mieszkania komunalne w Huntington Park. Zdjęcia Timesa Wayne’a Martina

Ponad 640 osób podpisało petycję wzywającą do wstrzymania planu budowy dziesiątek nowych mieszkań komunalnych w społeczności East Oakland.

Urzędnicy z Kainga Ora odbyli niedawno gorące publiczne spotkanie botaniczne, aby omówić rozwój agencji w Huntington Park.

the czasy Obecni na spotkaniu ludzie mówili, że wściekli mieszkańcy krzyczeli na urzędników, którzy grozili odejściem, jeśli ludzie się nie uspokoją.

Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców i Podatników Huntington Park, Brian Brown, napisał do minister mieszkalnictwa dr Megan Woods, dwóch radnych gminy Howick i członków rady lokalnej Howick w sprawie sprzeciwu grupy wobec projektu.

Mówi, że mieszkańcy tworzą grupę roboczą, aby sprzeciwić się rozwojowi.

„Oczekujemy również działań prawnych.

„Głównym problemem jest to, że nikt nic o tym nie wie do marca, po tym, jak ziemia zostanie zerwana, a nawet wtedy [Kainga Ora] Po prostu powiedziałem sąsiednim domom i dalej to nie pasowało”.

Brown mówi, że mieszkańcy nadal mieliby obawy, gdyby agencja skontaktowała się z nimi na wczesnym etapie procesu.

„Martwimy się zbyt dużym ruchem i większą liczbą miejsc parkingowych. To jeden z głównych problemów.

„Ponadto ludzie z sąsiedztwa są w zasadzie o jeden metr od ogrodzenia, więc to prawdopodobnie sześć godzin mniej światła słonecznego dziennie”.

Mówi, że mieszkańcy Kainga Ora, którzy wyrazili swój sprzeciw na spotkaniu publicznym w kwietniu, „w zasadzie powiedzieli, że jesteśmy bigoterami wobec biednych”.

Urzędnicy stwierdzili, że mieszkania publiczne nie wpłyną na wartości domów mieszkańców, a Brown złożył oświadczenia, które uważał za sprzeczne.

„Powiedzieli, że wybrali ten obszar na podstawie tego, czy są tam lokalne szkoły, ale powiedzieli też, że w odległości spaceru nie ma szkoły podstawowej” – mówi.

„Potem powiedzieli, że są to ludzie o niskich dochodach i nie będą mieli wielu samochodów, więc jak zamierzają zawieźć swoje dzieci do szkoły, skoro szkoła nie jest blisko?”

READ  Katastrofa samolotu w Nepalu: przyczyna bólu w aresztowaniu mężczyzny w locie
Inwestycja doda 48 nowych mieszkań komunalnych we wschodnim Auckland. Zdjęcia Timesa Wayne’a Martina

John Tuberti, dyrektor regionalny Kainga Ora na środkową i wschodnią Auckland, mówi, że istnieje „pilna potrzeba” większej liczby mieszkań komunalnych w całej Nowej Zelandii.

W marcu w rejestrze mieszkaniowym Departamentu Rozwoju Społecznego na terenie gminy Howick znajdowało się 291 gospodarstw domowych.

Mówi, że inwestycja Huntington Park doda 48 „bardzo potrzebnych” jedno-, dwu- i trzypokojowych domów, a także 62 miejsca parkingowe poza ulicą i pokój wspólny dla mieszkańców.

Ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku.

Kiedy Kainga Ora przebudowuje ziemię, której jest właścicielem, zazwyczaj informuje o tym sąsiadów przed rozpoczęciem prac, ale ponieważ teren Huntington Park jest rozwijany przez prywatną firmę, nie była w stanie tego zrobić z powodu „ograniczeń handlowych i prawnych”, mówi Toberti.

„Stało się to pod koniec lutego 2023 r., po uzyskaniu przez dewelopera zgody dostawcy i rozpoczęciu prac ziemnych.

„W marcu społeczność poinformowała nas, że na terenie Kainga Ora budowane są nowe mieszkania komunalne”.

Toberti mówi, że odbyło się spotkanie społeczności, aby przekazać informacje na temat rozwoju i sposobu, w jaki agencja zarządza swoimi domami.

Pracownicy Kainga Ora spotkali się również osobno z Komitetem Stowarzyszenia Mieszkańców i dostarczyli list o nowym projekcie do około 100 pobliskich mieszkańców.

Mówi, że agencja jest zobowiązana do współpracy z lokalnymi mieszkańcami podczas budowy.

Zanim wynajmiemy nieruchomości w przyszłym roku, planujemy zorganizować dzień otwarty, aby dać sąsiadom, lokalnym interesariuszom i społeczności możliwość obejrzenia nowych domów.

„Będziemy również szukać możliwości lepszego poznania się naszych klientów i sąsiadów”.

Reklamuj się w Times Online